Україна: економічні реформи повинні проводитися з дотриманням прав людини

24 ТРАВНЯ 2018 14:49

Незалежний експерт ООН з питань зовнішнього боргу і прав людини заявив, що Україна домоглася прогресу у протидії незаконним фінансовим потокам.  

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.  

Разом з тим він настійно рекомендував Києву зміцнити боротьбу з корупцією і не допускати порушень прав людини під час проведення економічних реформ.  

«Все права людини, будь то право на житло, охорону здоров'я або доступ до правосуддя, тісно пов'язані з державним фінансуванням. Не можна домогтися ефективної реалізації прав людини без асигнувань з бюджету країни і без подолання корупції», - сказав Незалежний експерт з питання про наслідки зовнішньої заборгованості для повного здійснення всіх прав людини Хуан Пабло Боославскі, який відвідав з десятиденним візитом Україну.  

«Здорова економіка повинна забезпечити добробут усіх, в тому числі і найбільш уразливі групи населення. Економічні реформи не повинні здійснюватися всупереч їх інтересам», - додав експерт.  

Під час зустрічей з представниками уряду, експертами, журналістами, представниками громадянського суспільства та міжнародних організацій в Києві Хуан Пабло Боославскі торкнувся низки питань, пов'язаних з економічними реформами, незаконними фінансовими потоками і їх впливом на реалізацію прав людини.  

«Корупція викликає серйозне занепокоєння з точки зору дотримання прав людини оскільки вона поглинає значні бюджетні кошти, призначені для соціальних проектів. Присвоєння держави невеликою елітною групою загрожує небезпечними наслідками, оскільки це підриває довіру до інститутів і послаблює демократію», - сказав експерт ООН.   

Хуан Пабло Боославскі заявив про підтримку рішення про створення Вищого антикорупційного суду, який буде розглядати резонансні антикорупційні справи в країні відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи.  

У той же час він підкреслив, що боротьба з корупцією потребує всебічного підходу. За його словами, сьогодні необхідні не тільки кримінальні справи, але і заходи по мінімізації економічних стимулів брати і давати хабарі.  

Щодо пакета реформ, пов'язаних з вимогами міжнародних кредиторів, зокрема Міжнародного валютного фонду (МВФ), незалежний експерт закликав зміцнити систему контролю за діяльністю приватних організацій, залучених до перетворення.  

«Більшість моїх співрозмовників вважають, що перехід від надмірно регульованої економічної системи в країні до меншого контролю буде сприяти економічному розвитку та запобігання корупції. Однак я з цим не згоден. Досвід показує, що приватні суб'єкти також мають потребу в ефективному регулюванні, зокрема в плані дотримання прав людини», - заявив експерт ООН.  

Він додав, що цього можна досягти тільки за допомогою сильної законодавчої бази і незалежних державних установ, які припиняють зловживання на ринку, забезпечують верховенство права і вирішують проблеми нерівності в економічному і соціальному вимірах, сприяючи інклюзивному стійкому зростанню.  

Незалежний експерт висловив стурбованість зростанням нерівності, з яким стикається бідне населення країни і безробітні, а також значною різницею в оплаті праці чоловіків і жінок. Він також порушив питання про виплату пенсій постраждалим від збройного конфлікту.  

У березні 2019 року Незалежний експерт надасть Раді ООН з прав людини повну доповідь за результатами візиту в Україну.

 

Політика, 24.05.2018 14:49