Демократія сьогодні потребує захисту. Такий висновок нової доповіді про стан демократії в глобальному масштабі, який був представлений сьогодні в женевській штаб-квартирі ООН. Його підготував Міжнародний інститут з питань демократії та сприяння виборам. На думку його авторів, процес демократизації в глобальному масштабі йде швидкими темпами, проте в останнє десятиліття він сповільнився. В цілому ряді країн і регіонів виникають загрози демократії? передає TrueUA з посиланням на UN.
У той же час громадяни багатьох країн не готові пожертвувати демократичними цінностями. Експерти нагадують про демонстрації проти корупції, які пройшли в Бразилії, Венесуелі, Румунії, США, Південній Кореї і Південній Африці. При цьому дослідників турбує наступ на громадянське суспільство, опозицію і загрози свободі преси в країнах Східної і Центральної Європи, включаючи Азербайджан і Росію.
У доповіді також відзначається зростання популізму і поляризації в західних країнах. І хоча популізм може означати облік невдоволення населення політичною елітою, він може обернутися своєї «темною стороною», коли популісти приходять до влади і починають проводити політику, яка приречена на провал.
Проте, колишній Генеральний секретар ООН Кофі Аннан, представляючи доповідь, переконаний, що демократія здатна пережити потрясіння і відкат назад. Він закликав не забувати про те, наскільки кардинально змінився світ з 1975 року.
«У той час лише третину країн можна було назвати демократичними. Сьогодні їх майже дві третини. Правда, потрібно сказати, що рівень демократичних процесів неоднаковий. Важливим є те, що в доповіді спростовується широко поширена думка, що в останнє десятиліття демократія відступає », - сказав Генеральний секретар ООН Кофі Аннан.
У дослідженні наголошується, що більшість країн, що встали на шлях демократії, що не зійшли з нього. І ні в одній з держав з усталеними демократичними традиціями, не відбулося повернення до минулого. У той же час Кофі Аннан закликав не сприймати демократію як даність і стояти на сторожі демократичних принципів.