Підтримати проект
В обіг ввійшла 10-гривнева монета «Державна прикордонна служба України»
Події, 19.11.2020 09:41

Монету розроблено за ініціативи Адміністрації Держприкордонслужби та Ветеранської організації прикордонного відомства. Пам'ятну монету «Державна прикордонна служба України» номіналом 10 гривень ввів в обіг  сьогодні, 19 листопада 2020 року.

«Монета   присвячена  Державній прикордонній службі, як правоохоронному органу спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону та охорони суверенних прав України в її прилеглій зоні та виключній (морській) економічній зоні. Також одним із обов’язків Державної прикордонної служби  України є участь у взаємодії зі Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями у відбитті вторгнення або нападу на територію України збройних сил іншої держави або групи держав», – йдеться у повідомлені.

Також зазначається, що зроблена монета зі сплаву на основі цинку. Монета «Державна прикордонна служба України» номіналом 10 грн виходить тиражем 1 млн штук.

«На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, під яким напис Україна; у центрі – емблему Державної прикордонної служби України; унизу написи - 10 /гривень/2020; стилізовані гілки: лаврова (праворуч), калинова (ліворуч). Логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України розміщено внизу ліворучА на реверсі монети розміщено: угорі написи – Державна/прикордонна/служба України, під якими – обрис карти України, унизу – символічний прикордонний стовп, праворуч і ліворуч – композиції, що символізують діяльність Державної прикордонної служби в повітрі, на суші і на морі», – повідомляється на сайт ДПСУ.

Події, 19.11.2020 09:41