За останні два роки міжнародне співтовариство домоглося помітного успіху в боротьбі з ІДІЛ і іншими терористичними групами в Сирії, Іраку та Лівії. Однак говорити про перемогу над тероризмом ще рано. Намагаючись помститися за втрати в зонах конфліктів, іноземні бойовики вдаються до терактів в інших країнах, повідомляє TrueUA з посиланням на UN.
«Приблизно в той же період (за останні два роки) значно зросла кількість терористичних актів, які оберталися загибеллю людей. Почасти це було пов'язано з поверненням бойовиків із зон конфлікту. Свою роль зіграло і використання терористами нових методів, в тому числі інформаційно-комунікаційних технологій», - заявила виконавчий директор Контртерористичного комітету Мішель Коненкс в ході брифінгу в Раді Безпеки ООН.
Вона додала, що особливе занепокоєння викликають часті випадки нападів, «що здійснюються терористами-одинаками, якими керують куратори, що знаходяться в інших регіонах».
Напади, які відбуваються окремими особами, що опинилися під впливом ІДІЛ або інших терористичних груп, за словами представника ООН, як правило, не вимагають величезних ресурсів, але можуть мати вкрай руйнівні наслідки.
«Багато недавніх терактів були, на перший погляд, здійснені злочинцями-одинаками. Однак в ході розслідувань було встановлено, що вони отримували підтримку або ресурси від терористичних груп через Інтернет або соціальні мережі», - зазначила Мішель Коненкс.
Глава Управління ООН по боротьбі з тероризмом Володимир Воронков підтвердив, що військові поразки ІДІЛ привели до скорочення припливу іноземних бойовиків до Сирії та Іраку.
«Багато терористів спробували перебратися в інші країни - такі, як Лівія, Ємен і Афганістан, що призвело до ескалації існуючих конфліктів і подальшої дестабілізації і без того нестабільних регіонів. Ці та інші країни потребують підтримки міжнародного співтовариства в боротьбі з цією загрозою», - сказав Володимир Воронков.
Також, Воронков нагадав, що 5600 бойовиків, які воювали за кордоном, повернулися до своїх країн. Деякі з них можуть планувати теракти і залучати нових членів в терористичні організації.
При цьому останнім часом терористи все частіше використовують нові технології для переказу коштів на вчинення жахливих терактів.
Держави-члени ООН зміцнюють боротьбу з тероризмом, в тому числі вдосконалюють процедури перевірок та огляду в аеропортах. Однак на цьому напрямку залишається ще чимало невирішених проблем.
«Наприклад, на сьогоднішній день менше 60 держав світу ввели в дію вимоги авіаційним компаніям завчасно надавати владі інформацію про пасажирів з метою виявлення осіб, які включені в санкційні списки», - повідомила Виконавчий директор Контртерористичного комітету Мішель Коненкс.
Понад 100 держав-членів ООН не мають можливості перевірити присутність іноземних бойовиків-терористів на борту літаків.
А це означає, за її словами, що більше 100 держав-членів ООН не мають можливості перевірити присутність іноземних бойовиків-терористів на борту літаків, що прилітають в їх аеропорти або відлітають з них.
Представники ООН закликали міжнародне співтовариство надати підтримку державам в зміцненні потенціалу прикордонних служб.