Фото: hsc.gov.ua

В Україні оновили правила видачі посвідчення водія: що зміниться

В Україні змінюються правила видачі водійського посвідчення. Невдовзі можна буде самостійно готуватись до складання теоретичного іспиту. Крім того, запроваджується адміністративна відповідальність у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами.

Про це повідомили у прес-службі Сервісного центру МВС.

"Президент України Володимир Зеленський підписав Закон і 28 липня його було офіційно оприлюднено. Відтак зміни, що стосуються адміністративної відповідальності за порушення порядку приймання іспитів та підготовки й підвищення кваліфікації водіїв, порушення порядку державної акредитації навчальних закладів набули чинності уже, а зміни, що стосуються самопідготовки набудуть чинності з 29 жовтня 2023 року", — йдеться у повідомленні.

Що зміниться 

Посадові особи навчальних закладів тепер можуть заплатити штраф за порушення. Сума штрафу коливатиметься від 8 500 грн до 13 600 гривень.

До порушень відноситимуть:

  • здійснення підготовки, перепідготовки водіїв транспортних засобів особою, яка не має чинного документа спеціаліста з підготовки водіїв транспортних засобів;
  • допуск осіб, які не склали теоретичний іспит, до практичної підготовки водіїв;
  • проведення практичної підготовки водіїв з використанням транспортних засобів, обладнаних з порушенням вимог Правил дорожнього руху, або особою, яка позбавлена права керування транспортними засобами.

Оштрафувати можуть і працівника Сервісного центру.  Якщо вони порушать проведення державної акредитації автошкіл та порушення встановленого порядку атестації їх спеціалістів, то можуть заплатити у казну держави від 8 500 грн до 17 000 гривень. Якщо порушення зафіксують під час приймання іспитів для отримання водійських прав, штраф буде більшим - від 17000 грн до 34000 грн.

При повторному порушенні упродовж року сума покарання може зрости до 51 000 гривень, а також загрожує позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Як працюватиме самопідготовка

Із 29 жовтня кандидат у водії зможе обирати, як вчити правила дорожнього руху, основи будови транспортного засобу і основи надання домедичної допомоги — самостійно чи в автошколі. Йдеться лише про теоретичний модуль підготовки водіїв, після якого складається перший іспит — теоретичний іспит в сервісному центрі МВС.

Для практичного курсу навчання потрібно буде звертатись до акредитованих навчальних закладів. Але це можна зробити лише після того, коли складена теорія.

Нагадаємо, у Міністерстві внутрішніх справ підбили попередні результати пілотного проекту із забезпечення прозорості іспитів для отримання водійських прав. Його планують розширити на ще чотири області. Сім тижнів тому у сервісних центрах МВС Київщини, Львівщини, Одещини та Вінниччини обладнали камерами екзаменаційні класи та авто, забезпечили запис звуку. Результати проекту в МВС назвали вражаючими.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 01.08.2023 14:36