Рівно рік тому, 30 червня 2022 року, Сили безпеки та оборони України звільнили острів Зміїний. Ця подія є славетною сторінкою в історії держави та армії.
Про це пишуть у прес-службі Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
"Повернення державного синьо-жовтого прапора на Зміїний ― славетна, без жодних гіпербол, віха в історії нашої держави й армії. Усі воїни, горді бути серед тих, хто планував та здійснював складну, багаторівневу, сповнену величезних ризиків спецоперацію", — йдеться в повідомленні.
За словами розвідників, деокупація Зміїного зірвала зухвалі плани агресора позбавити Україну статусу морської держави:
"Ватажки московської диктатури самовпевнено вважали, ніби їхній чорноморський флот ― залізна рука, що вхопила й тримає божу бороду. Українські воїни відсікли цю іржаву конструкцію по лікоть".
Зазначається, що у звільненні острова брали участь чимало підрозділів: спецпризначенці ГУР МО України та Центру спецоперацій "А" СБУ, авіатори Повітряних сил та моряки Військово-морських сил ЗСУ, вояки Державної прикордонної служби України, військові інженери, оператори "Байрактарів". Повідомляється, що всі продемонстрували найвищу міру злагодженості та звитяги.
"Вільний Зміїний ― запорука спокою в західній частині Чорного моря, гарантія морської логістики, що є елементом економічної стабільності в Україні та продовольчої безпеки у світі. Вільний Зміїний ― символ важкої, але перемоги. Так буде й з усіма іншими тимчасово окупованими українськими землями", — додали в ГУР.
Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомляв, що острів Зміїний не має стратегічного значення для оборони українських кордонів, однак його важливо було звільнити тому, що засоби протиповітряної оборони росіян, які вони там розмістили, досить серйозно перекривали роботу ракет Збройних сил нашої країни.
Нагадаємо, у квітні 2022 року неподалік Зміїного був потоплений ворожий крейсер "Москва". Саме це, за даними української розвідки, допомогло ЗСУ звільнити острів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими