Науковці встановили, що внутрішній годинник, який має організм, будить людину зі сну так само ефективно, як і звичайний будильник.
Як повідомляє видання Daily Star, цикл сну контролюється білком, відомим як PER. Рівень цього білка змінюється впродовж дня та досягає свого максимуму ввечері, а знижується вночі.
"Коли рівень PER низький, ваш артеріальний тиск знижується, частота серцевих скорочень уповільнюється, а когнітивні функції стають повільнішими, через що ви відчуваєте сонливість", -- зазначає видання.
Так, якщо людина дотримується звичного графіку сну та прокидається щодня в один і той самий час, то її тіло навчиться підвищувати рівень PER в очікуванні будильника. Приблизно за годину до того, як людина повинна прокинутися, рівень PER зростає разом із температурою тіла та артеріальним тиском.
"Готуючись до стресу під час пробудження, ваше тіло виділяє суміш гормонів стресу, таких як кортизол. В результаті ваш сон поступово полегшується, тому ви часто прокидаєтеся раніше, ніж звучить будильник", -- зауважили у Daily Star.
Так, щоб уникнути грубого переривання сну, організм починає збільшувати вміст білка PER і гормони стресу рано ввечері. Саме через це процес пробудження не відбувається раптово.
Нагадаємо, раніше італійські науковці встановили, що деякі продукти мають суттєвий вплив на біологічне старіння людського організму. Йдеться про ультраоброблені продукти, вживання яких може підвищувати ризик розвитку серйозних захворювань.
Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.