1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Ветеринар пояснила, як домашні тварини реагують на сварки між людьми
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Ветеринар пояснила, як домашні тварини реагують на сварки між людьми

Ветеринари встановили, що собаки та коти дуже чутливі до навколишнього середовища і мають здатність вловлювати сигнали у поведінці людей. Водночас тварини не розуміють сенс сказаних людьми слів, але чудово розрізняють тон, гучність голосу та вираз обличчя господаря.

Як повідомляє видання Newsweek, під час дослідження науковці показували собакам фотографії однієї й тієї ж людини, яка має радісне або сердите обличчя, та аналізували поведінку тварин, щоб з'ясувати, чи бачать чотирилапі різницю. 

Так, після повторного тесту з 15 різними зображеннями вчені виявили, що собаки справді здатні розрізняти сердиті та щасливі вирази обличчя у людей, навіть тих, яких вони ніколи не бачили, і вони знають, що кожен вираз обличчя має різне значення. Такі здібності мають і коти.

"Домашні тварини можуть відчувати стрес або занепокоєння, коли вони є свідками конфлікту", — наголошує ветеринар Ніта Васудеван.

Собаки, які стають свідками сварки або бійки, можуть скавчати, ховатись та навіть спробувати втрутитися. Також чотирилапі можуть втішити своїх власників, притискаючись носом або залишаючись поруч. Водночас реакція кішок більш витончена і її важче помітити. Коли коти відчувають стрес через навколишнє середовище, вони можуть піти туди, де тихо.

У деяких домашніх тварин, особливо тих, які пережили минулий негативний досвід, гучні звуки, раптові рухи або агресивні тони можуть бути тригером для стресової реакції. Ці домашні тварини можуть навіть проявляти поведінку, засновану на страху, наприклад, тремтіння.

Щоб заспокоїти тварину, яка стала свідком сварки або бійки, варто знизити тон голосу та залагодити конфліктну ситуацію. Так, розмовляючи з твариною спокійним голосом, її можна заспокоїти. Окрім цього, зняти стрес у собаки може й прогулянка.

Ніта Васудеван додає, що, якщо домашній улюбленець демонструє ознаки постійного занепокоєння навіть тоді, коли немає конфлікту, це може бути ознакою основного стресу, який повинен лікувати ветеринар або фахівець з поведінки тварин.

Нагадаємо, раніше британські науковці встановили, що, спираючись на роботи нейробіологів, можна стверджувати про наявність свідомості в усіх тварин. Зокрема, питання щодо того, чи можуть тварини міркувати та робити логічні висновки є дискусійним. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама