Британські науковці встановили, що, спираючись на роботи нейробіологів, можна говорити про наявність свідомості в усіх тварин. Зокрема, питання щодо того, чи можуть тварини міркувати та робити логічні висновки є дискусійним.
Як повідомляє видання IFL-Science, відповідні висновки опираються на той факт, що чотирилапі мають здатність відчувати світ і реагувати на нього.
За словами дослідників, однією з проблем тут є те, що саме поняття "інтелект" важко визначити однозначно, а відтак його складно перевірити справедливо.
"Проблема завжди полягає в тому, що розум — це "чорні скриньки", до яких ми не маємо доступу, і все, що ми можемо зробити, — це спостерігати за поведінкою тварин у відповідь на подразники. Ми повинні здогадатися, що відбувається всередині мозку, і часто на основі одних і тих же поведінкових даних можливі дві різні гіпотези", — наголосила доктор Алесія Картер з Університетського коледжу Лондона.
Доктор Картер зауважила, що, наприклад сурикати, ящірки та бабуїни достатньо добре орієнтуються у тому, як їм вижити у їхніх конкретних умовах. Науковці зауважили, що більшість досліджень інтелекту зосереджено на видах тварин, які, як очікується, є "більш розумними", ніж інші. Це означає, що вчені фактично не мають доказів того, що інші види "не розумні".
"Велике значення у цьому контексті має спосіб життя того чи іншого виду. Наприклад, птахи, які видобувають їжу з нір, більш схильні користуватися "підручними інструментами", що люди охоче визнають за прояв інтелекту", — зауважили дослідники.
Зокрема, інші види пернатих більше покладаються на соціальну взаємодію та власну пам’ять про місця, де можна знайти їжу, і цей інтелект не є настільки очевидним. Вчені зауважують, що багато видів тварин можуть мати інші когнітивні здібності, якими вони користуються, але науковці просто не бачать їх вираження у звичайній поведінці тварин.
Нагадаємо, раніше японські науковці встановили, що коти здатні формувати асоціації слово-зображення швидше, ніж 14-місячні людські немовлята. Ці тварини можуть краще розуміти людську мову, ніж вважалося раніше.