Японські науковці встановили, що коти здатні формувати асоціації слово-зображення швидше, ніж 14-місячні людські немовлята. Ці тварини можуть краще розуміти людську мову, ніж вважалося раніше.
Як повідомляє видання DailyGalaxy, це відкриття викликає питання щодо розумових здібностей котячих та їхній потенціал для розуміння мови.
Щоб дослідити рівень здібностей кота розуміти людську мову, команда японських дослідників розробила інноваційний експеримент, заснований на методах, які зазвичай використовують для оцінки засвоєння мови людськими немовлятами. У цій науковій роботі взяв участь 31 кіт.
Експеримент проводили у такому порядку:
"Коти демонстрували явні ознаки інтересу та збентеження, коли бачили невідповідні пари "слово-образ". Вони проводили більше часу, спостерігаючи за цими невідповідними асоціаціями, а їхні зіниці розширювалися, що вказувало на подив або підвищену увагу", — зазначає видання.
Так, середній час, який знадобився котам для формування асоціації слово-зображення, становив 2,5 секунди за рівня успіху 85%. Для немовлят ці показники становили 3,7 секунди й 72%.
Виявлення того факту, що коти володіють суттєвими лінгвістичними здібностями, має далекосяжні наслідки для стосунків котів та людей. Власникам домашніх тварин, можливо, доведеться переглянути свої комунікаційні стратегії, визнаючи, що їхні пухнасті улюбленці, ймовірно, обробляють та інтерпретують людську мову більшою мірою, ніж вважалося раніше.
Нагадаємо, раніше швейцарські науковці виявили, що людиноподібні мавпи мають особливу когнітивну навичку, яка лежить в основі структури людської мови. Йдеться про горил, шимпанзе та орангутангів.