1 152 день війни
Особовий склад
941 100
Танки
10 677
Артилерія
26 649
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 240
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Вчені пояснили, чому мавпи досі не навчились розмовляти
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

Вчені пояснили, чому мавпи досі не навчились розмовляти

Швейцарські науковці виявили, що людиноподібні мавпи мають особливу когнітивну навичку, яка лежить в основі структури людської мови. Йдеться про горил, шимпанзе та орангутангів. 

Як повідомляє видання Popular Science, дослідники виявили у цих приматів здатність до "подієвої декомпозиції", яку раніше вважали унікальною характеристикою свідомості людей.

Так, під час "подієвої декомпозиції" люди, спостерігаючи за погонею кота за мишею, можуть відрізнити, хто тікає, а хто наздоганяє. Втім, у ході дослідження команда вчених відстежувала рухи очей мавп під час перегляду відео та помітила, що вони теж подібно до людей, зміщують фокус уваги між двома об’єктами на відео.  Йдеться про "агента", який виконує дію, та "пацієнта", щодо якого виконують дію. Тож, мавпи мають когнітивну основу, яка потрібна для формування мови.

За словами провідної авторки дослідження Ванесси Вілсон, мавпи не розмовляють, оскільки досвід та потреба у взаємодії змусила людей зрештою сформувати мов, тоді, як у мавп такої потреби немає. 

"Одна з теорій полягає в тому, що наше соціальне пізнання зіграло певну роль у розвитку людської мови, і наша потреба в соціальній співпраці спонукала до зовнішнього виразу емоцій того, як ми сприймаємо й розуміємо світ", -- пояснює вчена.

Зокрема, інше припущення вчених полягає у тому, що люди мають набагато більший мозок, ніж примати. Втім, вчені наразі не встановили, чи це людський мозок "еволюціонував", щоб полегшити використання мови, чи це люди змогли розвинути мову завдяки наявності великого мозку.

"Ми дедалі більше виявляємо, що різниця між людським спілкуванням і комунікацією інших видів полягає в ступені, а не в характері. Я б сказала, що на цьому етапі наше розуміння можливих рушійних сил комунікативної складності -- це лише верхівка айсберга", -- наголосила вчена.

Нагадаємо, раніше на півночі Іспанії науковці знайшли схованку з 15 морськими скам’янілостями у печері неандертальців "Прадо Варгас". Дослідники припускають, що "колекція" могла мати символічне значення.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама