Французькі науковці встановили, що породи собак з меншим мозком найкраще реагують на дресування та мають гарну короткочасну пам’ять. Водночас породи чотирилапих з більшим мозком отримали вищі показники за страх, агресію, поведінку, яка привертає увагу.
Як повідомляє MailOnline, дослідники з університету Монпельє проаналізували мозок понад 170 порід собак, порівнюючи розмір мозку з розміром тіла, щоб визначити, наскільки "великим" або "малим" є мозок кожної породи собак.
Так, якщо йдеться про великі породи собак, наприклад ретривер, ротвейлер або сибірський хаскі, у них, ймовірно, буде менший мозок, якщо застосовано співвідношення розмірів мозок/тіло, але вищі розумові здібності. Водночас собаки маленьких порід мають відносно свого тіла більший мозок, але нижчі розумові здібності.
"Хоча нові висновки можуть здатися суперечливими, вчені пояснюють, що надмірне розмноження людьми спотворило природне розташування мозку собак", — зазначає видання.
У ході дослідження вчені виміряли мозкову оболонку 1682 черепів дорослих собак — загалом 172 різних порід. Вони зібрали дані для "відносного внутрішньочерепного об’єму", який є розміром мозку стосовно загального розміру тіла. Як правило, у тваринному світі великий мозок вважається ознакою вищих розумових здібностей. Втім, результати дослідження свідчать, що собаки, здається, порушують це правило.
"Ця гіпотеза суперечить одомашненим популяціям, які, попри менший мозок порівняно з дикими побратимами, можуть демонструвати покращені когнітивні здібності", — додали вчені.
За словами дослідників, собаки є винятком у цьому відношенні, ймовірно, тому, що вони інтенсивно розводилися людьми протягом століть, що різко спотворило їхні фізичні якості. Варто зауважити, що мозок домашніх собак у середньому на 20% менший, ніж у їхнього найближчого дикого родича — сірого вовка. Незалежно від того, чи йдеться про пошук їжі, захист від хижаків чи пошук партнерів для розмноження, домашні собаки мають менше когнітивних потреб порівняно з дикими собаками.
"Згідно з теорією, через це зменшення потреби в енергії мозку мозок домашніх собак поступово зменшився", — зауважують науковці.
Нагадаємо, раніше американські науковці в черговий раз переконалися у тому, що горбаті кити є надзвичайно розумними тваринами. Зокрема, ці ссавці здатні створювати інструменти, які допомагають їм у полюванні.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими