У Повітряних сил розповіли особливості роботи української ППО. Відомо, які типи російських ракет поки не можуть збивати наші захисники.
Про це розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат в інтерв'ю "24 каналу".
Військові назвали типи ракет, які здатні збивати, а які — ні.
"Ми можемо збивати типи крилатих ракет, чиї тактико-технічні характеристики дозволяють їх збивати комплексами, які є у нас на озброєнні. Оновні комплекси, які в нас на озброєнні: Бук-М1 та С-300. Це зенітні керовані ракети, які можуть збивати як літаки, так і крилаті ракети", — розповів Юрій Ігнат.
Які ракети ми можемо збивати:
"Ми не збиваємо балістичні ракети. Зокрема, "Іскандер-М" — це балістичні ракети 9М723, які противник багато застосовував на початку війни. Фактично весь свій стратегічний запас "Іскандер-М" росіяни витратили на початку війни, тож згодом почали застосовувати застарілі комплекси "Точка-У". По Краматорському вокзалу, наприклад. Також, на жаль, немає можливості перехоплювати ракети РСЗВ, як от "Смерч. Також і гіперзвукову аеробалістичну ракету Х-47 "Кинджал", — сказав Ігнат
Всі ці ракети летять швидко — по балістичній траєкторії і фактично падають на ціль з величезною швидкістю.
"Для того, щоб збити те, що вже падає, потрібні спеціальні зенітні ракетні системи. До балістики ми також відносимо і зенітні керовані ракети С-300, які окупанти застосовують по наземних цілях у прифронтовій зоні на відстані до 150 кілометрів. Що більша відстань від місця запуску, то більша неточність, тому часто вони потрапляють не туди, куди хотіли, й гинуть мирні люди. У такому застосуванні — це ніщо інше як зброя тероризму", — розповів речник Повітряних сил.
Нагадаємо, щоб захистити міста та критичну інфраструктуру від ракетних обстрілів росіян, Україні потрібні винищувачі F-16. Літаки типу МіГ та Су не можуть ефективно збивати крилаті ракети та іранські дрони.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими