Під час дії воєнного стану законодавство України не передбачає скасування нарахування відсотків за користування кредитними коштами. Це означає, що позичальник має сплачувати як тіло кредиту, так і та нараховані відсотки.
Про це нагадали у Центральному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції. Там зауважили, що нарахування відсотків за користування кредитними коштами є правомірним і позичальник має сплачувати тіло кредиту та нараховані відсотки.
Вказується, що Офіс уповноваженого з прав людини надав роз’яснення про особливості виконання зобов’язань за кредитом в умовах воєнного стану: "Законом №2120 внесено зміни до ЦК України, а також до закону № 1734, які передбачають, що починаючи з 24 лютого 2022 року та у період дії в Україні воєнного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування у разі прострочення позичальником виконання грошового зобов’язання за відповідним договором, до позичальника не можуть бути застосовані штрафні санкції за таке прострочення".
Відтак, громадяни не несуть відповідальність перед фінансовою (кредитною) установою, якщо прострочать зобов’язання за кредитом:
Юристи нагадали, що у разі якщо фінансова (кредитна) установа порушує право громадянина як споживача фінансових послуг, то він може звернутися з відповідною заявою до безпосередньо до фінансової (кредитної) установи, з якою укладено відповідний кредитний договір, для врегулювання питань кредитної заборгованості. Також українці можуть звернутися до Національного банку, оскільки він виступає як регулятором у сфері надання фінансових послуг, який здійснює захист прав споживачів фінансових послуг (гаряча лінія 0 800 505 240 або +380 44 298 65 55, nbu@bank.gov.ua для онлайн звернень).
Нагадаємо, що уряд виділить більше коштів на програму пільгового кредитування "єОселя". Додаткові кошти компанія "Укрфінжитло" планує залучити з відкритого фінансового ринку та від міжнародних організацій.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими