Підтримати проект
Запуск космічного телескопа «Джеймс Уебб» перенесли на весну 2019 року
02 ЖОВТНЯ 2017 14:10

Якщо ви, як і ми, вважали дні до того моменту, як аерокосмічне агентство NASA запустить в космос найсучасніший космічний телескоп у світі, то у нас для вас погані новини - доведеться вважати далі, передає TrueUA з посиланням на NASA  

До виведення Космічного телескопа «Джеймс Уебб"(James Webb) залишався близько року, але, судячи з усього, нас чекає чергове перенесення запуску. Причиною затримки американське аерокосмічне агентство пояснює інтеграцію частин телескопа всередину космічного апарату, яка зайняла «більше часу, ніж планувалося».   

В результаті сам запуск було вирішено перенести на весну 2019 року. Він відбудеться десь між березнем і червнем. У NASA запевняють, що перенесення «не пов'язане з якими-небудь технічними неполадками в роботі телескопа».  

Річ у тому, що телескоп «Джеймс Уэбб» сам по собі є дуже великим і набагато складнішим в технологічному плані в порівнянні з іншими апаратами подібного класу.   

І його установка всередину космічного корабля, який доставить його на орбіту, виглядає істотно складніше (наприклад, необхідно встановити 100 сонцезахисних мембран, кожну з яких перед цим необхідно перевірити), що у результаті вимагає більше часу.   

У NASA відмічають, що підбирають нове вікно для запуску зі своїм партнером - Європейським космічним агентством, чия ракета-носій «Аріан-5» виведе апарат на навколоземну орбіту.   

Якщо більше перенесень не буде, то запуск здійснюватиметься з того ж стартового майданчика у Французькій Гвіані, що і було раніше заплановано, але в 2019 році. Космічний телескоп «Джеймс Уебб» є найсучаснішим і найпотужнішим космічним телескопом у світі.  

Ця працююча в інфрачервоному діапазоні космічна обсерваторія має складене дзеркало діаметром 6,5 метра і займуться вивченням екзопланет (наприклад, планетарної системи TRAPPIST - 1), а також різних об'єктів усередині Сонячної системи. До справжнього моменту загальна вартість проекту створення телескопа складає 8,7 мільярда доларів.   

Його складанням займалися в Космічному центрі імені Годдарда в Грінбелте (штат Меріленд, США), а також в Космічному центрі Джонсона, в Х'юстоні, Техас.   

Як вже говорилося раніше, інженери і учені хочуть переконатися, що телескоп правильно зібраний і витримає усі перевантаження, які йому доведеться випробувати в основному під час запуску.   

Врешті-решт, в проект вкладено не один мільярд доларів і майже два десятки років роботи сотень різних фахівців.

 

Технології, 02.10.2017 14:10