У Києві усвідомлюють, що росіяни посилають на переговори делегації "низького рівня". Однак Україна має свої завдання, беручи участь у таких зустрічах.Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у подкасті "Ґрунт з Нотевським".Він зазначив, що Україна бере участь у переговорах із представниками Російської Федерації для того, щоби розв'язувати гуманітарні проблеми та повернути людей із полону."Друге не менш важливе завдання — політичне та комунікаційне. Воно полягає в тому, щоби не дати нікому звинуватити Україну, що вона не хоче миру", — наголосив речник МЗС України.Георгій Тихий запевнив, що таких спроб звинуватити українську сторону є удосталь."Можемо багато такого спостерігати в різних колах, в різних країнах, навіть у країнах-союзниках", — додав він.За його словами, для того, щоб довести, що Україна прагне миру, українська делегація їздить на переговори з Росією, хоча рівень кремлівської делегації низький."Склад української делегації демонструє, що для нас безпекові та гуманітарні питання в пріоритеті, але все решта — другорядне", — зауважив речник МЗС України.Як відомо, Україна та Росія вже провели два раунди переговорів у Стамбулі у травні та червні 2025 року. Москва відправила до Туреччини делегацію низького рівня на чолі з так званим "істориком" Володимиром Мединським.Українську делегацію очолював міністр оборони Рустем Умєров. Для України пріоритетом переговорів стало питання припинення вогню, проте Москва не погодилася на перемир'я.Головним досягненням переговорів стали домовленості про обміни полоненими. Після другого раунду переговорів 2 червня Україна та Росія провели вже вісім етапів обмінів.Нагадаємо, 1 липня прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Російська Федерація нібито не намагається затягувати мирні переговори з Україною. Проте Москва планує досягнути своїх цілей у війні.
Від початку червня Україна провела вісім етапів великого обміну полоненими. Внаслідок цього додому повернулися сотні українців. Окрім військових, серед них є й цивільні.Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Вісім етапів великого обміну. З початку червня додому повернулися сотні наших людей", — зазначив він.За його словами, більшість із них перебували в полоні з 2022 року. І не лише військові — Україна повернула й цивільних."Наша молодь, захисники Маріуполя, ті, хто тримав оборону в Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській, Сумській, Чернігівській і Київській областях", — зауважив український президент.Володимир Зеленський наголосив, що серед тих, хто повернувся додому, є й поранені та важкохворі, а також ті, кого вважали зниклими безвісти."Це результат зусиль, яких доклала велика команда України. Ми продовжуємо та працюватимемо, доки не повернемо кожного — всіх без винятку", — наголосив президент України.Нагадаємо, що останній такий обмін полоненими між Україною та Росією відбувся минулої п’ятниці. Він став восьмим за рахунком у межах червневих домовленостей, досягнутих під час перемовин у Стамбулі.
Господарський суд Києва зобов'язав Росію заплатити українському акціонерному товариству "Ю АР ДІ Українські Дороги" 83,75 мільйона гривень матеріальних збитків. Керівником компанії, яка втратила завод мінерального порошку та техніки у Херсонській області, є народний депутат України Сергій Лабазюк.Про це свідчить рішення Господарського суду Києва.Компанія "Ю АР ДІ Українські Дороги" звернулася до суду з позовом до Росії в особі міністерства юстиції на суму 374,93 мільйона гривень, врахувавши також 291,18 мільйона гривень упущеної вигоди.Суд вирішив, що компанія 2022 року після початку повномасштабної війни Росії проти України втратила завод мінерального порошку та 33 транспортні засоби, які в основному призначалися для будівництва та ремонту доріг.Йдеться про втрати у Новій Каховці й інших населених пунктах Херсонської області, які тимчасово окуповані Росією. Сума матеріальних збитків — 83,75 мільйона гривень.Вимогу "Ю АР ДІ Українські Дороги" стягнути з Росії 291,18 мільйона гривень упущеної вигоди суд відхилив. Зокрема, йшлося про невиконані державні замовлення щодо будівництва, ремонту доріг, послуги з їх експлуатаційного утримання.Суд зробив висновок, що компанія не змогла це підтвердити доказами, а надані суми є гіпотетичними припущеннями таких збитків, які мають абстрактний характер."Окрім того, позивачем не доведено, що суму за звітами у вигляді упущеної вигоди він насправді міг би отримати, якби не неправомірні дії відповідача", — йдеться в рішенні суду.АТ "Ю АР ДІ Українські Дороги" (раніше називалося "Хмельницьке ШБУ № 56") зареєстроване у Хмельницькому. Бенефіціаром є Сергій Лабазюк.Це народний депутат України VII, VIII та IX скликань, член комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики, входить до тимчасової спеціальної парламентської комісії з питань прав захисту інвесторів. Сергій Лабазюк — представник депутатської групи "Партія "За майбутнє".Нагадаємо, що в листопаді 2023 року народний депутат України Сергій Лабазюк отримав підозру від НАБУ у спробі підкупу топ-посадовців у сфері відновлення. Тоді зазначалося, що він є власником аграрного та будівельного бізнесів.
Росія ударами по будівлях територіальних центрів комплектування намагається зірвати мобілізацію в Україні. Обстріл приміщення у Кременчуці Полтавської області — не перший випадок, і такі атаки можуть продовжуватися.Про це заявив речник командування Сухопутних військ Збройних сил України Віталій Саранцев у коментарі "РБК-Україна"."Як ми вже зазначали, основна мета російських ударів по ТЦК і СП — це спроба зриву мобілізаційних заходів в Україні. Ворог дуже боїться притоку військовослужбовців до нашої армії", — зазначив він.Саранцев нагадав, що ця кампанія росіян розпочалася раніше — у формі терористичних атак на будівлі ТЦК зі серіями мінувань і спроб пронесення туди вибухових пристроїв.За його словами, останні три атаки, які відбулися на ТЦК останнім часом — у Полтаві, Кривому Розі, Кременчуці, — є продовженням цієї кампанії."З огляду на це, ми очікуємо, що спроби таких ударів можуть продовжуватися", — акцентував речник командування Сухопутних військ ЗСУ.Він запевнив, що зі свого боку робитимуть усе можливе, щоб убезпечити військовослужбовців, що працюють у ТЦК, а також цивільних, які звертаються в ці центри.За останній тиждень російські окупанти тричі атакували територіальні центри комплектування в Україні. Зокрема, 30 червня загарбники вдарили дроном поруч із будівлею ТЦК у Кривому Розі. 3 липня окупанти атакували два ТЦК у Полтаві. А сьогодні російські дрони вдарили по будівлі ТЦК у Кременчуці Полтавської області.Нагадаємо, що сьогодні зранку російські загарбники декількома хвилями запустили дрони в різні регіони України. Зокрема, вони атакували Кременчуцький район Полтавської області.
У неділю, 6 липня, зранку в Угорщині сталася дорожньо-транспортна пригода за участі автобуса з українськими дітьми. Серед постраждалих четверо у важкому стані. Загиблих немає.Про це повідомили на Facebook-сторінці посольства України в Угорщині."Сьогодні, 6 липня 2025 року, близько п’ятої години ранку автобус, що перевозив українських дітей, за невстановлених обставин з'їхав з дороги та перекинувся набік", — ідеться в повідомленні.У посольстві уточнили, що це відбулося на автодорозі 442 між Кунсентмартоном і Тисафельдваром (Угорщина).За інформацією угорських оперативних служб, на місці події тривають рятувальні заходи."Посол Федір Шандор і українські консули перебувають на місці події з метою надання оперативного сприяння громадянам України", — наголосили в дипломатичному відомстві.Там додали, що зі 77 осіб, які перебували в автобусі, — 19 постраждалих, з них четверо осіб із важкими пораненнями, загиблих немає."Постраждалі доправлені до лікарень у населених пунктах Солнок, Кечкемет і Сентеш", — констатували в п посольстві України в Угорщині.Решта пасажирів наразі перебувають у Будинку культури міста Кунсентмартон. У співпраці з місцевою владою їм забезпечено тимчасове розташування та сніданок.У посольстві також поінформували, що працюють гарячі телефонні лінії: +36 304 920 940 (посольство України в Угорщині) та +36 3178 068 30 (консульство України в Ніредьгазі).Нагадаємо, що 30 червня зранку в румунському повіті Бакау автобус з понад 60 громадянами України зіткнувся мікроавтобусом. Внаслідок аварії є загибла та постраждалі.
Будівництво тепличного комплексу площею 1,8 гектара для вирощування суниці розпочали в селі Савчине Вінницької області. Проект реалізують за підтримки державної програми "єРобота".Про це повідомили аналітики проекту EastFruit. Там зазначили, що теплицю тунельного типу будують на території фермерського господарства "Флора А.А.".Керівник господарства Андрій Каприця розповів, що на проект отримали сім мільйонів гривень грантових коштів, решту (понад три мільйони гривень) дофінансували коштом власних і кредитних ресурсів."Будемо вирощувати суницю садову. Перші ягоди очікуємо навесні наступного року", — розповів Каприця.У господарстві вже закінчили встановлювати опори, залишилося накрити теплицю плівкою та змонтувати зрошення.Угоду на збут продукції підприємство вже підписало з великими закупівельниками. У майбутньому тут планують розширити площі ще на два гектари та вирощувати овочі."Маємо чіткий план розвитку — спочатку суниця, потім овочі. Тип теплиць дозволяє це реалізувати", — розповів фермер.Програма "єРобота" передбачає компенсацію до 70% вартості проекту. Решту витрат покриває заявник."Грант дозволив закупити обладнання, каркаси та плівку. Інші витрати, зокрема, буріння свердловини, крапельне зрошення — нашим коштом", — розповів Каприця.За інформацією директора департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Олега Сидорова, цьогоріч у Вінницькій області гранти на створення теплиць отримали три господарства. Загалом програмою вже скористались дев’ять фермерських підприємств. Загальна площа збудованих теплиць у регіоні становить понад 13,5 гектара."Це інвестиції не лише в агробізнес, а й у продовольчу безпеку області. Теплиці дозволяють захистити урожай від примх погоди та стабілізувати постачання продукції", — підсумував Сидоров.Нагадаємо, що Міністерство аграрної політики та продовольства України долучилося до програми технічної допомоги "Архітектура відновлення та реформ в Україні" (URA), яка запроваджена Європейським банком реконструкції та розвитку в партнерстві з ЄС для підтримки важливих процесів відновлення та реформ.
Спеціальний представник американського президента з питань України Кіт Келлог відреагував на телефонну розмову між Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася декілька днів тому.Про це Кіт Келлог написав на своїй сторінці в соціальній мережі Х.У неділю він прокоментував розмову Трампа та Зеленського, яка відбулася 4 липня.Варто зазначити, що ці короткі переговори американського й українського лідерів президент України назвав "найкращою за цей весь час"."Добре. Це класичний Дональд Трамп. Завжди готовий до співчуття", — написав Кіт Келлог.Також спецпредставник американського президента подякував Володимиру Зеленському за його співчуття щодо жахливих втрат життів під час катастрофічної повені в Техасі, особливо серед дітей і молоді. "Обидва президенти усвідомлюють біль втрати молоді в мирний час і на війні. Співчуття — ключова складова лідерства", — наголосив Кіт Келлог.Як відомо, одразу після розмови Зеленський у соціальних мережах публічно повідомив, що з американським президентом обговорив ситуацію на фронті, постачання засобів протиповітряної оборони, а також спільне оборонне виробництво.А Трамп, своєю чергою, заявив, що задоволений розмовою з Володимиром Зеленським. Також під час спілкування з журналістами на запитання щодо постачання американської зброї Україні президент США сказав, що "ми допомагали їм і будемо продовжувати допомагати".Нагадаємо, видання Axios написало, що Дональд Трамп 4 липня під час телефонної розмови повідомив Володимиру Зеленському, що США хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною через ескалацію російських атак.
У Вірменії прокоментували заяву Головного управління розвідки Міністерства оборони України щодо того, що Росія пришвидшує комплектування військової бази у вірменському Гюмрі. Таким чином вона начебто планує посилити військово-політичний тиск на країни Південного Кавказу.Відповідну заяву Міністерства закордонних справ Вірменії навело видання "Новости-Армения".У МЗС Вірменії відкинули інформацію ГУР про можливе використання території країни для посилення військово-політичний тиск на країни Південного Кавказу "У відповідь на вигадані відомості, що з'явилися в ЗМІ, Вірменія знову підтверджує свою принципову позицію, згідно з якою територія нашої республіки не може використовуватися третіми державами для здійснення військових дій проти будь-якої зі сусідніх держав", — заявили у МЗС Вірменії.Раніше, 5 липня, в Головному управлінні розвідки заявили, що Росія пришвидшує комплектування військової бази у вірменському Гюмрі.За інформацією українських розвідників, Кремль хоче посилити військово-політичний тиск на країни Південного Кавказу.За інформацією ГУР, розгортання російських військ у Вірменії — це "елемент комплексної стратегії Кремля, спрямованої на дестабілізацію глобальної безпекової ситуації".Варто зазначити, що в останні дні між Москвою і Баку спалахнув дипломатичний конфлікт після затримання й убивства азербайджанців російськими силовиками.Росія також намагається втручатися у внутрішні справи Вірменії. Однак між країнами теж виникають певні непорозуміння. Зокрема, в Кремлі незадоволені "певними заграваннями" офіційного Єревана з ЄС. А російські пропагандисти нещадно критикують прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна.Нагадаємо, що 4 квітня президент Вірменії Ваагн Хачатурян підписав закон про початок вступу країни до Європейського Союзу. У Брюсселі привітали такі кроки Єревана.
Колишній радник керівника Офісу президента України Олексій Арестович розповів про запровадження жіночої мобілізації в Україні. Такі заяви не мають під собою жодних підстав і не відповідають дійсності.Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки й оборони України (РНБО) Андрій Коваленко, який опублікував відповідний допис у своїх соціальних мережах."Мобілізація жінок не планувалася та не планується — всі розмови про це взагалі не мають жодного сенсу", — наголосив він.За його словами, росіяни запускають цей меседж через свою агентуру та "говорящих голів"."Якщо помітили, то останнім часом ледь не щотижня з'являється щось таке", — зауважив Коваленко.Він нагадав, що Арестович перебуває під санкціями, а його Youtube заблокували. Тож колишній радник керівника Офісу президента України працює інформаційно в інтересах Росії.Такі ж меседжі оприлюднювала російська начебто опозиційна публіцистка та блогерка Юлія Латиніна."Щодо Латиніної — то це частина інформаційної машини Кремля", — пояснив керівник Центру протидії дезінформації.Він уточнив, що такі, як вона, працюють на "ліберальну" публіку, але насправді поширюють чіткі кремлівські наративи."Російські спецслужби завжди ось таких "сунули" до лібералів, аби отримувати інформацію зсередини та впливати на подібну аудиторію", — підсумував Андрій Коваленко.Нагадаємо, раніше у Верховній Раді зазначали, що в Україні не планують мобілізовувати жінок. Наразі законодавством передбачено лише те, що громадянки за власним бажанням можуть доєднатися до Сил оборони, а свої військово-облікові дані мають оновити лише представниці певних професій, наприклад, медичні працівниці.
У неділю, 6 липня, приблизно о 09:35 російські окупанти завдали повітряного удару безпілотником по Кременчуку Полтавської області. Дрон влучив у будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування.Про це повідомила прес-служба Сухопутних військ Збройних сил України."Сьогодні, 6 липня, близько 09:35 ворог завдав повітряного удару дроном по місту Кременчук Полтавської області", — йдеться в повідомленні.Українські військові додали, що внаслідок атаки сталися влучання ворожих безпілотників у будівлю Кременчуцького районного ТЦК і СП, а також у житловий будинок поруч."Попередньо серед військовослужбовців і працівників ТЦК і СП поранених і загиблих немає", — запевнили в прес-службі Сухопутних військ.Там додали, що на місці працюють екстрені служби. Додаткова інформація про постраждалих уточнюється.Раніше начальник Полтавської обласної військової адміністрації Володимир Когут підтверджував інформацію про обстріл регіону."Унаслідок ворожої атаки на Кременчуцький район виникла пожежа на території приватного домоволодіння", — зазначив він.Очільник військової адміністрації Полтавщини додав, що на місці події працюють усі відповідні служби.Чиновник запевнив, що станом на ранок неділі звернень до екстрених служб щодо постраждалих або загиблих не надходило."Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги", — наголосив Володимир Когут.Варто зазначити, що повітряну тривогу на території Полтавської області та деяких сусідніх регіонів оголосили о 06:55. Про відбій повідомили о 10:02.Нагадаємо, що минулої ночі російські окупанти здійснили атаку безпілотниками в Київській області. Внаслідок ворожих дій рятувальники досі працюють у Вишгородському районі.Окрім того, росіяни сьогодні атакували рятувальників під час виконання завдань у Харкові та Херсоні. На щастя, вогнеборці не постраждали.
В Одесі курсанти та ліцеїсти розгорнули найбільший прапор Військово-морських сил України. Таким чином зафіксовано новий національний рекорд.Про це повідомив командувач Військово-морських сил Збройних сил України Олексій Неїжпапа, який опублікував відповідний допис на своїй сторінці у Facebook.Стяг має довжину 35 метрів і ширину 19,8 метра. Його розгорнули на Потьомкінських сходах. Подію занесли до Національного реєстру рекордів України. "Наш прапор — символ хоробрості, незламності та відданості своєму народові. Під цим прапором здобуто вже чимало перемог. Вірю, що найбільші ще попереду!" — наголосив Олексій Неїжпапа.Прапор розгорнули до дня Військово-морських сил, який в Україні відзначається у першу неділю липня.З цієї нагоди свої привітання опублікували президент України Володимир Зеленський і головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський."Воїни ВМС ЗСУ тримають оборону на воді, на суші, прикривають небо та роблять усе для безпеки нашої держави… Україна здатна та захищатиме свої інтереси. Російського десанту не було та не буде в Одесі, "Москва" пішла на дно, острів Зміїний під контролем України, знищено та пошкоджено 28 російських кораблів і один підводний човен, а "зерновий коридор" функціонує та підтримує продовольчу безпеку світу", — наголосив Володимир Зеленський.Олександр Сирський звернув увагу на наші військово-морські традиції з тисячолітньою глибиною: від княжих флотилій Русі, запорозьких чайок, флоту УНР, який підняв синьо-жовті прапори на Чорному морі понад сто років тому."Феномен цієї війни в тому, що Україна, маючи обмежений надводний флот, перетворила колись грізний Чорноморський флот Росії на флотилію, яка ховається в бухтах Новоросійська. Ворожий флот фактично усунуто з Криму. І значна частина цієї перемоги — заслуга Військово-морських сил України", — зауважив головнокомандувач ЗСУ.Нагадаємо, що операцію зі знищення російського крейсера "Москва" спланували та виконали винятково Військово-морські сили України. Таким чином Київ спростував інформацію, поширену ЗМІ, щодо координації операції зі США.
У неділю, 6 липня, зранку російські загарбники декількома хвилями запустили дрони в різні регіони України. Зокрема, вони атакували Кременчуцький район Полтавської області.Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Володимир Когут."Унаслідок ворожої атаки на Кременчуцький район виникла пожежа на території приватного домоволодіння", — зазначив він.Очільник військової адміністрації Полтавщини додав, що на місці події працюють усі відповідні служби.Чиновник запевнив, що станом на ранок неділі звернень до екстрених служб щодо постраждалих або загиблих не надходило."Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги", — наголосив Володимир Когут.Варто зазначити, що повітряну тривогу на території Полтавської області та деяких сусідніх регіонів оголосили о 06:55. Про відбій повідомили о 10:02.Водночас у Повітряних силах Збройних сил України попереджали о 09:45, що ударні безпілотники наближаються до Кременчука зі сходу та заходу.Нагадаємо, що минулої ночі російські окупанти здійснили атаку безпілотниками в Київській області. Внаслідок ворожих дій рятувальники досі працюють у Вишгородському районі.Окрім того, росіяни сьогодні атакували рятувальників під час виконання завдань у Харкові та Херсоні. На щастя, вогнеборці не постраждали.
У футбольному році новий сезон традиційно починається одразу після завершення попереднього — жеребкуванням внутрішніх та міжнародних турнірів. Минулого тижня УЄФА традиційно для цього періоду в році провів жеребкування перших кваліфікаційних раундів європейських футбольних турнірів сезону-2025/26. І у цьому процесі уперше за багато років взяли участь українські футбольні гранди — "Динамо" і "Шахтар".Чому українські клуби стартують у липніПричиною такого раннього включення у процес стало зниження результатів України на європейській арені. Можна було б навіть назвати це провалом, якби не надскладні зовнішні умови, які до цього призвели — війна, від’їзд легіонерів через проблеми із безпекою, фінансові проблеми власників, які стали менше витрачати на клуби, складна логістика воєнного часу (фактично усі українські клуби грають або на виїзді, або на нейтральному полі в Європі, при цьому через закритий повітряний простір команди змушені витрачати купу часу на добирання землею до найближчих європейських аеропортів).Падіння результатів призвело до того, що після сезону-2023/24 Україна втратила місце в основному раунді Ліги чемпіонів для чемпіона, а також місце у кваліфікації ЛЧ для віце-чемпіона. Оскільки, за правилами УЄФА, зміни набирають чинності не одразу, а із річним запізненням — саме з сезону-2025/26 у Лізі чемпіонів братиме участь тільки один представник української Прем’єр-ліги (чемпіон, "Динамо"). Востаннє така ситуація мала місце аж у сезоні-1999/00, а у першому сезоні XXI століття до тодішнього безумовного гранда з Києва додався "Шахтар".Цікаво, що саме у тому сезоні, останньому для XX століття, український чемпіон, "Динамо", зустрічався у кваліфікації Ліги чемпіонів із добрими знайомими ще по радянському футболу, вільнюським "Жальгірісом". Цього року жереб також звів киян із литовцями (за умови, що ті у першому раунді кваліфікації пройдуть мальтійських суперників). Це, звісна річ, лише збіг — але дуже яскравий і символічний.А от те, що інший український гранд, "Шахтар", уперше з сезону-1997/98, гратиме у першому кваліфікаційному раунді другого єврокубка (тоді — Кубок УЄФА, тепер — Ліга Європи) — це не збіг, це якраз наслідок тих проблем, про які ми згадували вище. Український футбол через війну повернувся у ті часи, коли для потрапляння у групову / лігову стадію треба було пройти сито кваліфікації. І кияни, і особливо донеччани, за останні десятиліття вже забули, як це — починати євросезон у липні матчами проти відвертих європейських аутсайдерів. "Шахтар" як безумовний лідер українського футболу десятих років взагалі більшість своїх євросезонів починав уже в вересні, одразу з групового турніру Ліги чемпіонів. Зараз їм доведеться згадати зовсім інші реалії, неприємні й пов’язані із давно забутими ризиками — вильоту із євросезону до потрапляння у ліговий раунд, що пов’язано із серйозними фінансовими втратами. Так, "Шахтар" за участь у Лізі чемпіонів у попередньому євросезоні заробив 41 мільйон євро — удвічі більше, ніж англійський "Челсі", який виграв третій за рангом турнір, Лігу Конференцій.Словом, падіння у рейтингу УЄФА і втрата як місць в основних раундах єврокубків, так і додаткового місця у кваліфікації Ліги чемпіонів — серйозно вдарить по фінансових апетитах "Динамо" і "Шахтаря". А без цих грошей, витрачених на нові придбання, буде важко повернути собі ті позиції у Європі, які українські гранди займали ще кілька років тому."Шахтар" 2.0Повернення у часи Міленіуму, межі XX та XXI століть, нагадує нам про ще одну непересічну подію в українському футболі, яка сталася саме тоді. Це початок боротьби "Шахтаря" за "золото" чемпіонату України. Саме з 2000 року "Динамо", яке до того виграло усі чемпіонати 90-х, крім найпершого, отримало серйозного суперника — і український футбол увійшов в нову епоху, яка тривала майже десятиліття і завершилася зростанням рівня футболу загалом, приєднанням до боротьби за найвищі місця ще двох клубів ("Металіста" та "Дніпра"), перемогою української команди у єврокубках ("Шахтар" 2009-го виграв Кубок УЄФА). Наступна епоха була обірвана анексією Криму і війною на Донбасі, тож український футбольний глядач, на жаль, не встиг побачити повноцінну боротьбу за чемпіонство трьох-чотирьох клубів…Зараз ситуація в українському футболі несподівано може повторитися. Принаймні, є усі підстави чекати повторення історії початку 2000-х, коли на порядку денному з’явився новий повноцінний гранд. Цим грандом може стати житомирське "Полісся". Цей новий проект зі старою назвою, який є власністю співвласника національної мережі супермаркетів "АТБ" Геннадія Буткевича, продемонстрував свої можливості ще у попередніх сезонах. У чемпіонаті-2023/24, з першої ж для себе спроби "Полісся" фінішувала на високому п’ятому місці, потрапивши у єврокубки. Сезон-2024/25 житомирський клуб завершив на четвертій позиції. У Кубку України "Полісся" двічі поспіль доходило до півфіналів.Та підстави для такого оптимістичного прогнозу, як поява нового гранда, нам дають не тільки формальні результати цього ФК, а і фактична ситуація, яка відбувається зараз у клубі. По-перше, це зміна тренера. Був звільнений — причому, як писали ЗМІ, не стільки через результати, скільки через фінансові махінації — український тренер ліванського походження Імад Ашур, з яким "Полісся" почало гальмувати у розвитку. Натомість Буткевич зробив дуже розумний хід, запросивши Руслана Ротаня. Ротань зі своєю "Олександрією" у сезоні-2024/25 стрибнув вище голови, випередивши "Шахтар" (нехай той і був не у найкращій формі) і фінішувавши на другому місці. На жаль, це сталося саме у той момент, про який ми писали на початку статті — коли віце-чемпіонство уже не дає путівки до кваліфікації Ліги чемпіонів. Тож Ротань досить швидко отримав і прийняв пропозицію фінансово значно потужнішого "Полісся".Ротань і компаніяЦей крок Геннадія Буткевича свідчить про серйозність намірів ФК "Полісся". Руслан Ротань, який і під час кар’єри футболіста був одним із найрозумніших гравців в Україні, уже проявив себе і на тренерській посаді. Крім віце-чемпіонства з "Олександрією" він, працюючи паралельно, вивів молодіжну збірну України у півфінал чемпіонату Європи. Цей успіх став першим після аж 2006 року, коли українська молодіжка дійшла до фіналу ЧЄ U-21. Ба більше, навіть просто у фінальну частину цього турніру до Ротаня молодіжна збірна України потрапляла востаннє аж 2011 року (де зайняла останнє місце в групі).Крім того, перший же гравецький трансфер "Полісся" продемонстрував правильність вектора розвитку команди. Житомирці висмикнули із сусіднього Рівного (за 260 тисяч євро, що стало другим для "Вереса" трансферним показником) форварда Миколу Гайдучика — який був визнаний найкращим гравцем "Вереса" у сезоні-2024/25. Найімовірніше, і дехто із колишніх, олександрійських підопічних нового головного тренера "Полісся" також переїде на північ. Першою ластівкою у цьому напрямку став найкращий бомбардир віце-чемпіонів у срібному сезоні Олександр Філіппов, про підписання якого повідомили 21 червня. Тож найближче майбутнє житомирського футбольного проекту має досить оптимістичний вигляд.Настільки, що деякі профільні ЗМІ уже навіть заговорили про те, що "Полісся" може втрутитися у боротьбу за чемпіонський титул. Мовляв, "Динамо" після золотого сезону неодмінно призупиниться, особливо на фоні боротьби за місце у Лізі чемпіонів, а у "Шахтаря" новий тренер, якому ще треба час, аби вписатися в українські реалії — тож чим не момент для щонайменше повторення свого досягнення Русланом Ротанем.До того ж у чемпіонаті потихеньку з’являються серйозні суперники другого ешелону — ті ж "Карпати", який до останнього вели боротьбу за четверту позицію, поверненці з "Металіста 1925", які за фінансами нібито входять у топ-5 УПЛ тощо. Словом, буде кому відбирати очки у грандів, яким, дай Боже, вдасться пробитися до лігового етапу якогось із єврокубків, що означатиме зайнятість на двох фронтах аж до кінця 2025 року.Варіант же, коли "Динамо" з "Шахтарем" більш-менш успішно виступатимуть на зовнішній арені (і повертатимуть Україні високі місця, аж до прямих путівок в основні стадії єврокубків), а "Полісся" вдало опонуватиме їм на внутрішній — виглядає найперспективнішим варіантом для відновлення позицій українського футболу. Та і, врешті-решт, уже 23 роки Україна не має нового чемпіона. Пора б до скромного списку трьох ("Таврія", "Динамо", "Шахтар") додати четверте ім’я. Чому б ним не стати саме "Поліссю"?.
У ніч на неділю, 6 липня, російські окупанти атакували рятувальників під час виконання завдань у Харкові та Херсоні. На щастя, вогнеборці не постраждали.Про це повідомили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС)."Ворог атакував рятувальників під час виконання завдань у Харкові та Херсоні", — йдеться в повідомленні.ХарківУночі ворог вдарив по місту за допомогою безпілотників."Після прибуття рятувальників на місце пожежі, окупанти завдали повторного удару. Пошкоджено пожежну автоцистерну", — розповіли надзвичайники.Вони уточнили, що особовий склад не постраждав — вогнеборці вчасно спустилися в укриття.ХерсонУранці після обстрілу міста на території автозаправної станції виникла пожежа."Під час її гасіння ворог цілеспрямовано атакував рятувальників повторно. Внаслідок удару пошкоджено автоцистерну", — зазначили в ДСНС.У Державній службі України з надзвичайних ситуацій запевнили, що й у цьому випадку особовий склад та цивільні не постраждали. Нагадаємо, що минулої ночі російські окупанти здійснили атаку безпілотниками в Київській області. Внаслідок ворожих дій рятувальники працюють у Вишгородському районі.
Проект із жіночими купе в українських потягах розширюється. Відтепер їх запровадять на маршрутах "Київ — Запоріжжя", "Ковель — Київ" і "Львів — Харків".Про це повідомила прес-служба "Укрзалізниці"."Відчуття комфорту та безпеки під час подорожей — один із наших пріоритетів. Саме тому ми масштабуємо проект жіночих купе та додаємо ще три поїзди, в яких із 25 липня курсуватимуть такі вагони", — йдеться в повідомленні.Нові поїзди з жіночими купе: № 38/37 Київ — Запоріжжя; № 98/97 Ковель — Київ; № 22/21 Львів — Харків."У всіх трьох поїздах жіночі купе будуть у вагоні № 5, перші рейси — вже з 25 липня", — уточнили українські залізничники.Вони зауважили, що в такі купе допускаються лише жінки або жінки з дітьми до п’яти років включно. За вартістю вони не відрізняються від звичайних купе.Загалом жіночі купе вже доступні в складі 15 поїздів:№ 1/2 Харків — Ворохта;№ 3/4 Запоріжжя — Ужгород;№ 5/6 Запоріжжя — Ясіня;№ 15/16 Харків — Ясіня;№ 17/18 Харків — Мукачево (Ужгород);№ 22/21 Львів — Харків;№ 26/25 Одеса — Ясіня;№ 29/30 Київ — Ужгород;№ 38/37 Київ — Запоріжжя;№ 41/42 Дніпро — Трускавець;№ 43/44 Черкаси — Івано-Франківськ;№ 75/76 Київ — Кривий Ріг;№ 81/82 Київ — Чоп (Ужгород);№ 95/96 Київ — Рахів;№ 98/97 Ковель — Київ."Обираючи купе, звертайте увагу на позначку "Жіноче купе" під час оформлення квитка в застосунку чи на сайті", — підсумували в "Укрзалізниці".Нагадаємо, що у вересні минулого року "Укрзалізниця" опинилася в епіцентрі скандалу. Конфлікт відбувся у спеціальному жіночому купе, куди купив квиток чоловік, намагався зайняти своє місце та подорожувати разом із жінками.