У Київській області поліція розслідує побиття 62-річного чоловіка. За даними правоохоронців, потерпілого під час суперечки побив 16-річний юнак.Як повідомляє прес-служба Національної поліції, інцидент стався у вівторок, 15 липня, у селі Гребінки Білоцерківського району.За даними слідства, постраждалий перебував на березі річки, неподалік території свого домоволодіння, та помітив неповнолітніх, які відпочивали поблизу. Зі слів чоловіка, молоді люди поводилися зухвало, голосно кричали та смітили."Місцевий житель зробив дівчині та хлопцю зауваження, але у відповідь 16-річний юнак застосував до нього фізичну силу. Внаслідок події потерпілого госпіталізовано", — зауважили правоохоронці.Наразі поліцейські встановили всіх учасників інциденту. Дізнавачі розпочали досудове розслідування за фактом нанесення тілесних ушкоджень (ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України).Раніше правоохоронці повідомляли, що в Київській області під час сімейної сварки 32-річний чоловік до смерті побив свою дружину. За даними слідства, між подружжям удома виник конфлікт. У розпалі сварки чоловік, який перебував у стані алкогольного сп'яніння, вдарив дружину по обличчю, внаслідок чого вона впала на підлогу. Після цього він продовжив завдавати їй удари ногою в область живота. На жаль, 35-річна потерпіла від отриманих травм померла на місці події.Нагадаємо, у червні у Львівській області 47-річний місцевий мешканець вбив свою матір та сестру. На місці злочину працівники правоохоронних органів з'ясували, що 47-річний місцевий мешканець завдав ножових поранень своїй 80-річній матері, а також двом сестрам віком 53, 56 років та 75-річній сусідці. Від отриманих поранень матір та сестра фігуранта померли, а двох інших поранених жінок було госпіталізовано.
У ніч на суботу, 19 липня, російські окупанти здійснили масований удар безпілотниками типу "Шахед" по Одесі. У обласному центрі працювала протиповітряна оборона.Як повідомив начальник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер, у місті є пошкодження цивільної інфраструктури — зокрема, багатоквартирних житлових будинків. "Всі уповноважені служби розпочали роботу над ліквідацією наслідків атаки. Інформація щодо постраждалих уточнюється", — написав він у своєму Telegram-каналі.Зазначимо, що після опівночі Одеса здригалася від вибухів. Починаючи з 00:22, за інформацією "Суспільного", майже кожні п'ять хвилин у місті було гучно. Військові повідомляли про рух кількох груп БпЛА на обласний центр з північного заходу та акваторії Чорного моря.Попередній масований обстріл Одеси окупанти здійснили 11 липня. Ворог атакував місто безпілотниками прямо посеред робочого дня. Повідомлялося про девʼятьох постраждалих, семеро з них були ушпиталені, іншим допомога була надана на місці. Було зафіксовано пошкодження цивільної інфраструктури, зокрема житлового будинку, СТО та стайні.Нагадаємо, що ввечері 18 липня у Києві уламки ворожого безпілотника під час атаки впали на дах житлового будинку у Дарницькому районі. Наразі інформація про постраждалих відсутня.У ніч на 18 липня російські окупанти атакували Україну 35 ударними дронами типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів. Сили оборони збили 11 ударних дронів. Зокрема рашисти вдарили безпілотниками по Павлоградському району Дніпропетровської області — Вербківській і Богданівській громадах. Загинув 52-річний залізничник.
Традиція святкувати іменини — це чудовий спосіб привітати друзів, членів сім’ї та коханих. Можна підготовити подарунок, або ж просто сказати кілька "теплих" слів.TrueUА публікує імена, власників яких варто привітати 19 липня. Так, в цей літній день вітання приймають Григорій, Дмитро, Роман, Степан, Євгенія.Значення імен людей, іменини яких припадають на 19 липняГригорій — ім'я давньогрецького походження. Означає "землероб".Дмитро — це давньогрецьке ім'я, яке означає" присвячений богині Деметрі" — богині родючості і землі. Ще одне значення імені — "хлібороб".Роман — у перекладі з давньогрецької мови це ім'я означає "сильний", "міцний".Степан — ім'я походить від давньогрецького слова "стефанос" і означає "вінок".Євгенія — за походженням давньогрецьке. У перекладі воно означає "благородна", "знатна". Прикмети погоди на 19 липняЯкщо на деревах вже з'явилося жовте листя — осінь буде ранньою.Якщо соловей співає — зима буде ранньою та суворою.Мурахи ховаються в мурашник, а бджоли у вулик — очікується дощ.Небо вкрили хмари, але метелики продовжують літати — дощу не буде.Веселка 19 липня віщує хороший урожай фруктів і ягід.Нагадаємо, раніше TrueUA публікував календар іменин на липень, який підкаже, як назвати малюка, щоб його оберігав янгол-охоронець.Додамо, українська телеведуча Леся Нікітюк, яка нещодавно вперше стала мамою, відзначила перший ювілей сина. Малюку виповнився один місяць. Зірка поділилася зворушливими фото святкування.
Оператори грецьких танкерів, які здійснюють перевезення дозволеної до експорту російської нафти, ймовірно, і далі будуть займатися такими транспортуваннями, навіть попри нові санкції Європейського Союзу.Про це повідомляє Reuters з посилання на джерела у судноплавній галузі. За даними агентства, грецькі судноплавні компанії, що щомісяця здійснюють десятки рейсів із російською нафтою, забезпечуючи близько 20% усієї відповідної торгівлі. І навіть після посилення санкцій ЄС вони планують продовжити перевезення в максимально можливих обсягах."Це стане складніше, але такі угоди все ще можливі. Поки трейдери продовжують купувати нафту за встановленою ціною, мало що зміниться — ми будемо дотримуватися нової стелі", — сказало одне з джерел журналістів.До того ж наголошується, що наразі значна частина російської нафти експортується так званим "тіньовим флотом" нерегульованих танкерів. Утім, дані про судноплавство свідчать, що судна, які належать Греції — одній із країн з найбільшим танкерним флотом у світі — також активно залучені до транспортування сирої російської нафти, що не підпадає під санкції або продається за ціною, нижчою за встановлений ліміт.Нагадаємо, 18 липня Європейський Союз остаточно схвалив один із "найжорсткіших" пакетів санкцій проти Росії. У перелік обмежень, серед іншого, увійшло зниження цінової стелі на нафту. До санкційного пакета увійшли 55 осіб: 14 фізичних і 41 юридична. Відтепер загальна кількість осіб, включених до переліку, перевищила 2,5 тисячі.
Радник премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана — Балаж Орбан заявив, що війна Росії проти України жодним чином не впливає на безпеку його країни.Про це повідомляє Telex. Посадовець запевнив, що наразі у Європі нібито точаться дебати щодо озброєння України та блоку. Радник Орбана запевнив, що Угорщина підтримує ідею посилення обороноздатності Європи та збільшення військових витрат. Проте Будапешт не хоче конфронтації з Росією. "Тому угорська позиція є унікальною. Українці воюють за себе, і вони мають на це право. Але це не стосується нашої безпеки, ми ніколи не просили їх воювати від нашого імені. Ми не хочемо конфронтації з Росією. Українці роблять свою справу, це не європейське питання. Це рішення українців, і ми побачимо, яким буде результат цієї стратегії", — сказав він.До того ж Орбан прокоментував і тему вступу України до ЄС. Він заявив, що "це означатиме величезні витрати, а європейці не мають на це грошей"."Зараз не час про це говорити. Це може бути неприємно для багатьох людей, тому що Україні раніше обіцяли членство в НАТО, а тепер стало зрозуміло, що вони не можуть бути членами НАТО. З реалістичної точки зору, очевидно, так завжди було, і те саме стосується членства в ЄС... Ми повинні діяти реалістично зараз, цього не може статися, бо це матиме руйнівні наслідки для майбутнього Європи", — додав він.Нагадаємо, раніше прем'єр Угорщини тому Віктор Орбан висловив переконання, що більшість країн Європейського Союзу проти вступу України. Тож, якби стосовно цього проводили "референдуми", то, за його словами, місцеві мешканці проголосували би "ні".
Ввечері 18 липня у Києві уламки ворожого безпілотника впали на дах житлового будинку.Про це повідомила Київська міська військова адміністрація. Зазначається, що падіння уламків зафіксовано у Дарницькому районі столиці."В Дарницькому районі зафіксоване падіння уламків ворожого БпЛА в приватному секторі", — йдеться у повідомленні.Як зауважили у КМВА, наразі інформація про постраждалих відсутня.Зазначимо, ввечері 18 липня російські окупанти розпочали дроновий терор України. За даними Повітряних сил ЗСУ, перші ворожі дрони були зафіксовані на Сумщині та Чернігівщині близько 20:20. Водночас близько 21:30 у столиці вже працювала протиповітряна оборона по рашистських безпілотниках.Як відомо, у ніч на 18 липня російські окупанти атакували Україну 35 ударними дронами типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів. Сили оборони збили 11 ударних дронів.Зокрема рашисти вдарили безпілотниками по Павлоградському району Дніпропетровської області — Вербківській і Богданівській громадах. Загинув 52-річний залізничник.Нагадаємо, 14 липня російська армія завдала ударів по навчальному закладу міста Суми. Внаслідок атаки є поранені.
У п'ятницю, 18 липня, група російських диверсантів намагалася зайти в Покровськ Донецької області. Ворожа ДРГ була знищена.Про це повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. У своєму дописі у Facebook головком розповів, що відзвітував президенту України Володимиру Зеленському про оперативну ситуацію на фронті. Зокрема, головну увагу було приділено Покровському та Новопавлівському напрямкам."Противник продовжує задіювати тактику малих піхотних груп, але він безсилий у спробах завоювати Покровськ. Сьогодні до міста намагалася пробитися ворожа ДРГ, але була викрита та знищена українськими захисниками. Наш Покровськ продовжує стійко тримати оборону", — наголосив Сирський.Крім того, головком зазначив, що разом із міністром оборони доповідав президенту про запити Збройних сил на постачання зразків озброєння і військової техніки, засобів ураження, зокрема для далекобійних ударів по території противника.Варто зазначити, що 16 липня головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський провів першу телефонну розмову з новим командувачем Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генералом військово-повітряних сил США Алексусом Гринкевичем. Генерал отримав тверді зобов'язання щодо підтримки як з боку Америки, так і з боку Альянсу. Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що російські загарбники суттєво відстали від планів літнього наступу, які вони мали на цей період. Водночас Сили оборони намагатимуться перенести бойові дії на територію країни-агресора. Також, за словами Зеленського, Україна буде відповідати незмінно жорстко і на кожен російський удар по українцях.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Україна навряд чи зможе стати повноправним членом Європейського Союзу до 2034 року.Таку заяву німецький лідер зробив після зустрічі з президентом Румунії Нікушором Даном, передає N-tv. За словами Мерца, для того, аби Україну прийняли до блоку, спершу необхідно, щоб в країні припинилася війна."Нашим головним пріоритетом є, перш за все, зробити все можливе, щоб припинити цю війну. Потім ми поговоримо про відбудову України", — сказав Мерц.Він додав, що на відбудову України буде витрачено щонайменше кілька років. Водночас відбудова "буде пов’язана з процесом, що дозволить України стати членом ЄС".Своєю чергою, румунський лідер заявив, що Євросоюз повинен прийняти кожну країну, яка виконала для цього усі вимоги, зокрема й Україну.Вступ України до ЄС: що відомоУкраїна офіційно подала заявку на вступ до ЄС 28 лютого 2022 року, через кілька днів після початку повномасштабного вторгнення Росії. Вже 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата в члени ЄС.Наразі Україна активно працює над виконанням семи ключових рекомендацій ЄС, серед яких:судова реформа;боротьба з корупцією;верховенство права;захист прав нацменшин;реформа держслужби;протидія відмиванню коштів;обмеження впливу олігархів.У червні 2025 року очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявляла, що Київ виконав всі умови для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу. Тому немає причин перешкоджати рішенню щодо першого розділу переговорів про основоположні принципи. Вона наголосила, що під невпинним вогнем критики Україна проводить реформу за реформою.Варто зауважити, що повноправне членство в ЄС означає доступ до єдиного ринку, фінансування, захисту прав громадян, механізмів безпеки та впливу на спільну політику ЄС.Нагадаємо, раніше комісарка Марта Кос заявляла, що вступ України до Європейського Союзу найбільше підтримують країни Півночі Європи та країни Балтії. Водночас в Україні зберігається висока підтримка вступу до блоку.Водночас угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан переконаний, що більшість країн Європейського Союзу проти вступу України. Тож, якби стосовно цього проводили "референдуми", то місцеві мешканці проголосували би "ні".
Прем'єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що наразі є багато кандидатів на посаду міністра культури, а тому точиться багато дискусій щодо майбутнього очільника відомства.Таку заяву очільниця уряду зробила під час спілкування із журналістами, передає "Суспільне". За її словами, це виявився один з найбільш дискусійних напрямків, коли обговорювалась команда нового Кабміну."Ми насправді дивились дуже багато кандидатів на Міністерство культури. Треба знайти хорошого менеджера і підійти до цього раціонально. Є низка складних питань у сфері відповідальності цього міністерства, я сподіваюся новий міністр з ними впорається", — сказала Свириденко.Також посадовиця зауважила, що питання стратегічних комунікацій та інформаційної політики мають бути окремим напрямом. Відтак, їх потрібно відмежувати від Мінкульту.Нагадаємо, кількість міністерств у новому українському уряді зменшилася з 19 до 15, віце-прем'єр-міністрів — з п'яти до трьох. До того ж у ньому відсутня позиція міністра Кабінету міністрів. Таке скорочення кількості міністерств пов'язано зі злиттям деяких відомств в одну велику структуру. Додамо, 17 липня оновлений Кабінет міністрів України вперше провів повноцінне засідання. На ньому кожному міністру доручили розробити конкретний план дій.
У столиці чути звуки вибухів. Працює протиповітряна оборона по російських безпілотниках.Про це повідомив мер міста Віталій Кличко."Поблизу столиці працює ППО. Перебувайте в укриттях!" — наголосив посадовець.Згодом Кличко додав, що ППО вже працює і в столиці. Мер закликав містян не покидати укриття.Зазначимо, ввечері 18 липня російські окупанти розпочали дроновий терор України. За даними Повітряних сил ЗСУ, повітряна тривога охопила низку областей, а ворожі безпілотники вже дісталися столиці. Як відомо, у ніч на 18 липня російські окупанти атакували Україну 35 ударними дронами типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів. Сили оборони збили 11 ударних дронів.Зокрема рашисти вдарили безпілотниками по Павлоградському району Дніпропетровської області — Вербківській і Богданівській громадах. Загинув 52-річний залізничник.Нагадаємо, 14 липня російська армія завдала ударів по навчальному закладу міста Суми. Внаслідок атаки є поранені.
У п'ятницю, 18 липня, у Ростові-на-Дону спалахнула пожежа. Ймовірно палає військова частина.Про це повідомляють російські Telegram-канали. За даними пабліків, вогонь спалахнув на території військової частини на перехресті проспекту Соколова та Червоноармійської вулиці."Схоже, казарми горять. Територія там велика, і пожежа не в тій частині, що ближче до нашого будинку. Але в квартирі вже стоїть запах гару", — розповів очевидець.На місці вже працюють пожежники. Місцева влада наразі не коментує інформацію про загоряння.Нагадаємо, у ніч на 11 липня українські військові завдали ударів по важливих об’єктах воєнно-промислового комплексу Росії — авіазаводу та підприємству з виготовлення ракет для протиповітряної оборони. Зафіксовано вибухи та пожежу.Додамо, вночі 13 липня російське місто Кстово Нижньогородської області опинилося під атакою дронів. Під прицілом був місцевий нафтопереробний завод. .
На вихідних, 19 та 20 липня, суттєвих магнітних бур не очікується. Геомагнітне поле буде від спокійного до нестабільного рівня. Про це повідомив Meteoagent.Магнітна буря у суботу, 19 липня, буде зеленого рівня та становитиме три бала. Вона вважається низкою та не викликає погіршення самопочуття у метеозалежних людей. У неділю, 20 липня, за попередньою інформацією, шторм буде на аналогічному рівні.Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.Наслідки магнітних бурУ цей період метеозалежні люди можуть відчути апатію, тривогу, дратівливість і невизначеність в ухваленні рішень. Може збільшитися схильність до утворення тромбів, підвищитися артеріальний тиск, порушитися сон і посилитися мігрень.Як захиститися від впливу магнітних бурДля кращого самопочуття під час бурі дотримуйтесь таких правил:Пийте більше рідини, а також трав’яного та зеленого чаю.Відмовтеся від кави, алкоголю, сигарет, кальяну.Їжте менше смаженої, гострої та жирної їжі, але більше сезонних овочів та зелені.Збільште фізичну активність і більше ходіть пішки.Регулярно провітрюйте кімнату і більше перебувайте на свіжому повітрі.Постарайтеся менше нервувати.Перед сном приймайте контрастний душ.Варто зазначити, що прогнози магнітних бур можуть змінюватися, адже дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години. Вимірюється геомагнітна активність за шкалою від нуля до дев'яти. Для позначення використовується планетарний К-індекс: якщо показник п'ять і вище, то це вважається потужною магнітною бурею.За даними Центру прогнозування космічної погоди NOAA, у липні 2025 року очікується кілька магнітних бур на початку, в середині та наприкінці місяця. Вони можуть впливати на загальне самопочуття.Нагадаємо, у небі над Україною у ніч на 17 липня можна було побачити метеоритний дощ Персеїди. Він вважається одним із найактивніших у році та триватиме приблизно до 23 серпня.
Ввечері 18 липня російські окупанти випустили по Україні ударні дрони типу "Шахед". У низці областей оголошено повітряну тривогу.Про це повідомили Повітряні сили Збройних сил України. За даними військових, перші ворожі дрони були зафіксовані на Сумщині та Чернігівщині близько 20:20.Водночас станом на 20:47 російські безпілотники курсують:на півночі та заході Сумщини, курс — південно-західний/південний;на Чернігівщині, курс — південно-західний;на півночі Полтавщини, курс — південно-західний.Оновлено 23:26Ворожі безпілотники курсують: на Сумщині, курс — південно-західний/південний/західний;на Чернігівщині, курс — південно-західний/південний;на північному сході Полтавщини, курс — південно-західний;на півночі, в центральній частині та на півдні Київщини, курс — західний/південно-західний;на Житомирщині, курс — західний/південно-західний;на межі Миколаївщини і Одещини, курс — північно-західний;на півночі та сході Миколаївщини, курс — західний;на півдні Кіровоградщини, курс — північно-західний;на Рівненщині, курс — західний/південно-західний;на півночі Хмельниччини, курс — південно-західний;на м. Житомир зі сходу.Оновлено 22:30Рашистські дрони курсують:на півночі, заході та центрі Сумщини, курс — південно-західний/південний;декілька десятків БпЛА на Чернігівщині, курс — південно-західний;на півночі та північному заході Полтавщини, курс — південно-західний;в центральній частині Київщини, курс — західний/південно-західний;на заході Запорізької області, курс — північно-західний;на Житомирщині, курс — західний/південно-західний;на межі Миколаївщини і Одещини, курс — північно-західний;на півдні Кіровоградщини, курс — північно-західний;нові групи БпЛА на південному заході Дніпропетровщини, курс — північно-західний.Оновлено 21:42Нові групи ворожих ударних БпЛА заходять на півночі Сумщини та на північному сході Чернігівщини, курс — південно-західний.Оновлено 21:29Російські БпЛА курсують:на півночі та заході Сумщини, курс — південно-західний/південний;декілька десятків БпЛА на Чернігівщині, курс — південно-західний;на півночі та в центрі Полтавщини, курс — південно-західний;на півночі Київщини, курс — західний/південно-західний;повз м.Запоріжжя на заході, курс — північно-західний;на м.Суми із західного напрямку.Оновлено 21:14 Ворожі БпЛА в напрямку м.Запоріжжя з південного сходуОновлено 21:05Миколаївська, Херсонська області — загроза застосування ворогом ударних БпЛА.Як відомо, у ніч на 18 липня російські окупанти атакували Україну 35 ударними дронами типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів. Сили оборони збили 11 ударних дронів.Зокрема рашисти вдарили безпілотниками по Павлоградському району Дніпропетровської області — Вербківській і Богданівській громадах. Загинув 52-річний залізничник.Нагадаємо, 14 липня російська армія завдала ударів по навчальному закладу міста Суми. Внаслідок атаки є поранені.
Україна та Сполучені Штати ведуть детальні переговори щодо угоди, що передбачає інвестиції США у вітчизняне виробництво безпілотників у Києві.Про це заявила 18 липня прем’єр-міністр України Юлія Свириденко, пише Reuters. Ця заява пролунала через день після того, як президент Володимир Зеленський доручив новому уряду, сформованому у складі уряду, розширити виробництво озброєнь в Україні та зміцнити зв'язки з її стратегічними партнерами.Свириденко, виступаючи перед журналістами разом з кількома іншими новими міністрами у столиці Києві, заявив, що угода також призведе до того, що США, найбільший військовий спонсор України у війні з Росією, придбають українські безпілотники."Ми плануємо підписати "угоду про дрони" зі Сполученими Штатами. Ми обговорюємо інвестиції в розширення виробництва українських дронів США", — сказала вона. "Тобто, йдеться про закупівлю великої партії українських безпілотників".Свириденко додала, що політичне рішення щодо угоди було прийнято Зеленським та президентом Дональдом Трампом, і що чиновники вже обговорюють деталі.Цього тижня Зеленський заявив New York Post, що вони з Трампом розглядають угоду про купівлю Вашингтоном перевірених на полі бою українських безпілотників в обмін на купівлю Києвом зброї у США. Очікується, що український уряд під керівництвом Свириденка зміцнить зв'язки з адміністрацією Трампа, яка дедалі більше критикує Росію після посилення авіаударів по Україні.Свириденко добре відома у Вашингтоні, оскільки вона домовилася про угоду на високому рівні, яка пропонує США пільговий доступ до мінеральних багатств України, що поповнить фонд реконструкції.На брифінгу в Києві міністр економіки Олексій Соболєв заявив, що рада директорів спільного американо-українського фонду вперше збереться до кінця літа.Нагадаємо, 17 липня оновлений Кабінет міністрів України вперше провів повноцінне засідання. На ньому кожному міністру доручили розробити конкретний план дій.
У п'ятницю, 18 липня, головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський доповів главі держави Володимиру Зеленському щодо ситуації на фронті. Саме на Донеччині сконцентровано найбільше зусиль окупанта. Про це український президент повідомив у своєму Telegram-каналі."Фронт, передусім захист на Покровському та інших напрямках на Донеччині. Саме на Донеччині сконцентровано найбільше зусиль окупанта. Я дякую всім нашим підрозділам за стійкість", — йдеться у повідомленні Зеленського. Окремо Зеленський відзначив воїнів Сил спеціальних операцій і 59-ї штурмової бригади Сил безпілотних систем за бої саме на Покровському напрямку. "Новопавлівський напрямок: воїни п'ятої штурмової бригади та 225-го окремого штурмового полку — дякую вам! Кожне російське намагання прориватись уперед має отримувати належну вогневу відповідь українських сил. Зокрема, знищуємо російські диверсійні групи, які намагаються просуватись і заходити в українські міста й села. У жодної такої російської ДРГ шансів на виживання не буде", — наголосив Володимир Зеленський.Розмова Сирського та Шмигаля Як зазначив президент, 18 липня головнокомандувач Олександр Сирський і міністр оборони Денис Шмигаль вже обговорювали, які сили та засоби необхідні для більш результативного знищення окупанта та більш відчутних українських далекобійних ударів. "Максимально забезпечимо. Непростою залишається ситуація в прикордонних районах Сумської та Харківської областей. Російська армія продовжує знущатися з наших людей на Херсонщині та Миколаївщині, атакуючи цивільних різними типами дронів. Будемо відповідати їм відчутно", — резюмував Володимир Зеленський.Варто зазначити, що 16 липня головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський провів першу телефонну розмову з новим командувачем Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генералом військово-повітряних сил США Алексусом Гринкевичем. Генерал отримав тверді зобов'язання щодо підтримки як з боку Америки, так і з боку Альянсу. Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що російські загарбники суттєво відстали від планів літнього наступу, які вони мали на цей період. Водночас Сили оборони намагатимуться перенести бойові дії на територію країни-агресора. Також, за словами Зеленського, Україна буде відповідати незмінно жорстко і на кожен російський удар по українцях.