Президент Володимир Зеленський анонсував нові домовленості із європейськими партнерами щодо забезпечення газом України.У своєму вечірньому відеозверненні очільник держави розповів, що міністр закордонних справ Андрій Сибіга доповів про свої комунікації з європейськими партнерами. Президент зауважив, що вже наступного тижня в межах конференції з відновлення України, яка відбудеться в Італії, наші урядовці зможуть підписати відповідні угоди з нашими партнерами, щоб забезпечувати Україну енергоресурсами."У нас є перелік абсолютно чітких цілей у підготовці до наступного опалювального сезону. Є речі, про які я говорив на найвищому політичному рівні з лідерами Європи. Зараз на рівні МЗС, також Міністерства енергетики та "Нафтогазу" наші домовленості готуються до реалізації", — запевнив Зеленський.Український лідер також подякував партнерам, які постійно допомагають і готові масштабувати підтримку в галузі енергетики.Нагадаємо, раніше перший заступник міністра енергетики України Юрій Шейко заявляв, що через російські атаки на енергетичний сектор України ситуація із запасами газу залишається складною. Однак обсяги закачування газу зростають.Додамо, 18 червня було зафіксовано різке зростання цін на природний газ на українському ринку — до понад 31 550 гривень за тисячу кубічних метрів. Вони зросли до найвищого рівня за понад 2,5 року — з 24 листопада 2022 року.
Ввечері 5 липня всю Україну охопила масштабна повітряна тривога. Причина — зліт МіГ-31 у Росії.Про це повідомили Повітряні сили Збройних сил України."Ракетна небезпека по всій території України! Зліт МіГ-31К", — попередили військові. До того ж, за даними військових, війська країни-агресорки випустили для атак по Україні ударні дрони типу "Шахед". Станом на 21:28 ворожі безпілотники фіксувалися:на Донеччині, курсом на Дніпропетровщину;на сході Дніпропетровщини, в напрямку Харківщини;на Сумщині та Чернігівщині, курсом на Полтавщину.Оновлено 22:10Російські дрони продовжують курсувати:на межі Дніпропетровщини та Харківщини, курсом на Захід;на півдні Сумщини, в напрямку Полтавщини;на півночі Полтавщини, курсом на Південь;на півдні Чернігівщини, в напрямку Полтавщини.Оновлено 22:07Відбій загрози по МіГ-31К.Зазначимо, масштабна повітряна тривога через зліт МіГ-31 також оголошувалася сьогодні близько 17:35. Тоді окупанти випустили декілька швидкісних цілей по Україні.Нагадаємо, в ніч на 4 липня Росія завдала масованого повітряного удару по Україні, застосувавши 550 засобів. Серед них — 539 ударних безпілотників, одна аеробалістична ракета "Кинджал", шість балістичних ракет типу "Іскандер-М" або KN-23, а також чотири крилаті ракети "Іскандер-К".Основний удар припав на Київ. Унаслідок нічного комбінованого обстрілу столиці України постраждали 26 осіб. Серед них — 10-річна дитина. Двоє людей загинули. .
Президент Володимир Зеленський прокоментував розмову із американським лідером Дональдом Трампом, яка відбулася 4 липня.У своєму вечірньому відеозверненні український гарант зазначив, що "напевно, це була найкраща розмова за увесь цей час". Він наголосив, що перемовини видалися максимально продуктивними."Ми обговорили і тематику ППО. Я вдячний за готовність допомагати. Саме Patriot — ключ до захисту від балістики. Обговорили і ще кілька важливих питань, які детально пропрацюють наші команди на зустрічах найближчим часом", — наголосив очільник держави.Також Зеленський зауважив, що Україна домовилася з американською стороною про значне збільшення спільної роботи щодо виготовлення дронів."На тижні укладена угода між нашим Міністерством оборони України та однією з провідних американських компаній. Це дасть Україні ще сотні тисяч дронів уже цього року на спеціальних умовах і ще значно більше дронів наступного року. Зокрема, дронів-перехоплювачів — це очевидний наш пріоритет", — зазначив гарант.Зауважимо, 3 липня російський диктатор Володимир Путін і президент США Дональд Трамп провели телефонну розмову, яка тривала приблизно годину. Американський президент Дональд Трамп визнав, що в розмові з кремлівським диктатором Володимиром Путіним не домігся прогресу стосовно припинення війни в Україні. Він висловив незадоволення цим пунктом переговорів.Уже наступного дня американський лідер зідзвонився з українським колегою Володимиром Зеленським та обговорив російські повітряні удари й ситуацію на фронті.Нагадаємо, раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявляв, що США розглядають питання про надання Україні комплексів протиповітряної оборони Patriot. Додамо, за оцінкою аналітиків Інституту вивчення війни, американські системи протиповітряної оборони Patriot залишаються критично важливими для здатності України захищатися від ударів російських балістичних ракет.
У суботу, 15 липня, у місті Ніжин Чернігівської області через ураження струмом на залізничному вокзалі загинув підліток. Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій. Зазначається, що 15-річний хлопець і 19-річна дівчина зазнали ураження електричним струмом, забравшись на дах вагона вантажного поїзда."На місце події оперативно прибули рятувальники, які зняли постраждалих із даху вагона та передали медикам", — йдеться у повідомленні.Як зазначили у ДСНС, хлопець загинув, а дівчина наразі перебуває в реанімації. Інформації про стан дівчини наразі немає."Звертаємося до батьків: залізниця — не місце для розваг. Пояснюйте дітям, наскільки небезпечними можуть бути ігри поблизу колій, та уважно стежте за їхнім дозвіллям. Це може врятувати життя", — додали рятувальники.Нагадаємо, минулого місяця у Чернігівській області на залізниці стався інцидент за участі двох підлітків. Хлопці отримали удар електричним струмом. Інцидент стався у місті Бахмач на залізничній станції "Бахмач-Київський".Раніше повідомлялось, що 29 травня на залізничній станції в Одесі ледь не сталася трагедія. 11-річний хлопець заліз на дах вантажного вагона потяга, де його вдарило струмом.
Співробітники Служби безпеки України та Національної поліції затримали агента російських спецслужб, який зранку 5 липня вчинив теракт в Одесі. Ворожому агенту загрожує до 12 років позбавлення волі.Про це повідомила прес-служба СБУ. За даними слідства, зрадником виявився раніше засуджений 22-річний мешканець Запоріжжя. Його завербували через Telegram-канали.Як встановили правоохоронці, за інструкцією російської спецслужби агент заклав заздалегідь підготовлений саморобний вибуховий пристрій під зазначений куратором автомобіль. Також, щоб забезпечити відеотрансляцію вибуху у режимі онлайн, поплічник ворога встановив телефон із віддаленим доступом для окупантів навпроти спланованого місця теракту.Унаслідок вибуху постраждав цивільний чоловік: він отримав тяжкі тілесні ушкодження, а транспортний засіб, під яким знаходився СВП, повністю знищено. Після підриву агент намагався виїхати з Одещини, сподіваючись "залягти на дно"."Втім, співробітники СБУ та Нацполіції "по гарячих слідах" розшукали та затримали його. Слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт). Ворожому агенту загрожує до 12 років позбавлення волі. Досудове розслідування триває. Вживаються комплексні заходи, щоб встановити всі обставини злочину", — зазначили у СБУ.Нагадаємо, контррозвідка Служби безпеки та Національна поліція затримали у Харкові двох зрадників, які намагалися підірвати воїна Збройних сил України.Також раніше контррозвідка Служби безпеки України та Національна поліція запобігли масштабному теракту в Івано-Франківську. 15-річна місцева школярка звернулася до чатбота "Спали" ФСБшника" та розповіла про наміри окупантів завербувати її.
Підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій отримали перший пожежний робот від вітчизняного виробництва. Він може виконувати одразу декілька задач.Про це повідомила прес-служба ДСНС."Пожежний робот суттєво підвищить безпеку для особового складу та ефективність під час ліквідації надзвичайних ситуацій. Дякуємо партнерам за важливу та необхідну підтримку", — зауважили рятувальники.Зазначається, що основна задача робота — гасіння пожежі. Однак, окрім цього, він може транспортувати екіпірування та працювати як тягач."Під час передачі рятувальники пройшли навчання та протестували машину в дії", — додали у ДСНС. Нагадаємо, раніше Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України вітчизняний безпілотний авіаційний FPV-комплекс "Світловод". За даними відомства, всі безпілотники цього комплексу побудовані на міцній рамі, мають високопродуктивні двигуни та місткі легкі акумулятори.До того ж 4 липня стало відомо, що український безпілотник R-34-T, здатний здійснювати лазерне цілевказання, офіційно допущено до експлуатації у підрозділах Сил оборони України.
Вночі 5 червня у Росії поблизу міста Владивосток вибухнув магістральний газогін, який забезпечує постачання низки військових об’єктів. Без води та газу залишилася одна із ворожих бригад.Про це повідомляє "Суспільне", посилаючись на власні джерела в українській розвідці. Зазначається, що вибухи пролунали близько 01:00-02:00, а після низ спалахнула масштабна пожежа.За словами співрозмовника видання, вибухнув газогін "Владивосток", який забезпечує газопостачання окремим підрозділам 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту армії РФ. До того ж через вибух було знищено й водогін, що забезпечує питною водою військові гарнізони російських Збройних сил."Аби приховати інформацію від місцевого населення, зважаючи на святкування 165-річчя створення м. Владивосток, місцеві спецслужби вимкнули мобільний інтернет та звʼязок в районі бухти Лазурна (Шамора)", — зазначило джерело видання.Влада країни-агресорки інцидент на газопроводі поки не коментує.Нагадаємо, вночі 5 липня Збройні сили України завдали ударів по важливому об’єкту воєнно-промислового комплексу Росії — АТ "ВНИИР-Прогресс", розташованого у Чебоксарах. Ціллю були потужності з виробництва адаптивних антенних решіток "Комета".Також раніше безпілотники атакували декілька населених пунктів Ростовської області та підмосковний Сергієво-Посадський округ. У деяких місцях спалахнули пожежі.
У суботу, 5 липня, у центі столиці сталася дорожньо-транспортна пригода. Постраждали двоє людей.Про це повідомила поліція Києва. За даними правоохоронців, аварія трапилася на близько 17:00 на бульварі Миколи Міхновського.Попередньо встановлено, що зіткнулися дві автівки марки Volkswagen, які рухались у попутному напрямку. Внаслідок ДТП травмувався 22-річний водій одного з транспортних засобів та 26-річна пасажирка іншого автомобіля. Обох потерпілих госпіталізовано до лікарні."На місці події працюють слідчо-оперативна група столичного главку, патрульні поліцейські та лікарі. Встановлюється механізм та обставини автопригоди", — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, 1 липня у Закарпатській області сталася дорожньо-транспортна пригода за участі двох автівок. Внаслідок зіткнення постраждали семеро людей, серед яких — троє малолітніх дітей.Також наприкінці червня у Тернополі 23-річний водій на пішохідному переході збив маму з дворічною дитиною. Керманич перебував у стані алкогольного сп'яніння.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп після розмов російським диктатором Володимиром Путіним та президентом України Володимиром Зеленським засумнівався, що зможе припинити війну російсько-українську війну.Про це повідомляє Politico."Я не знаю. Я не можу вам сказати, чи станеться це, чи ні", — сказав Трамп журналістам.Водночас, на питання, чи є для нього пріоритетом припинення війни, Трамп відповів, що хотів би цього. До того ж американський лідер додав, що Вашингтон допомагав "багатьом країнам", а ситуацію в Україні назвав "угодою Байдена"."Це не угода Трампа. Я намагаюся її завершити", — резюмував лідер США.Зауважимо, 3 липня російський диктатор Володимир Путін і президент США Дональд Трамп провели телефонну розмову, яка тривала приблизно годину. Американський президент Дональд Трамп визнав, що в розмові з кремлівським диктатором Володимиром Путіним не домігся прогресу стосовно припинення війни в Україні. Він висловив незадоволення цим пунктом переговорів.Уже наступного дня американський лідер зідзвонився з українським колегою Володимиром Зеленським та обговорив російські повітряні удари й ситуацію на фронті.Нагадаємо, раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявляв, що США розглядають питання про надання Україні комплексів протиповітряної оборони Patriot. Додамо, за оцінкою аналітиків Інституту вивчення війни, американські системи протиповітряної оборони Patriot залишаються критично важливими для здатності України захищатися від ударів російських балістичних ракет.Крім того, видання The New York Post, яке славиться своєю підтримкою американської республіканської партії, звернулося до президента Сполучених Штатів Дональда Трампа із закликом відновити надання військової допомоги Україні.
Видання The New York Post, яке славиться своєю підтримкою американської республіканської партії, звернулося до президента Сполучених Штатів Дональда Трампа із закликом відновити надання військової допомоги Україні.Відповідну заяву розміщено на сайті видання. Зазначається, що головна та єдина перешкода для миру в Україні — це агресія Росії."Путін знову наголосив, що не готовий погодитися на перемир'я, доки не будуть усунені "першопричини" конфлікту. Для нього "першопричиною" є саме існування України. Після вашого заклику (заклику Трампа про перемир’я — ред.) він здійснив найбільшу за всю війну атаку безпілотниками та ракетами. То чому, пане президенте, ваша адміністрація карає Україну?" — зазначили автори статті.Редакція газети зауважила, що заяви про те, що нібито військова допомога Україні якось шкодить США і не відповідає їхнім інтересам, є "повністю далеким від істини". До того ж журналісти зазначили, що Україна частково платить за надану зброю коштом конфіскованих російських активів і європейських грантів."Путін розуміє тільки силу. Він продовжуватиме ображати й ігнорувати вас, якщо Сполучені Штати не візьмуть на себе зобов'язання захищати Київ. Падіння України — це не катастрофа, в якій можна звинуватити когось іншого або яку можна пояснити як незначну. Це дестабілізує світ, послабить Америку і негативно відіб'ється на вашому президентстві. Не відступайте", — заявили автори публікації.Нагадаємо, раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявляв, що США розглядають питання про надання Україні комплексів протиповітряної оборони Patriot. Додамо, за оцінкою аналітиків Інституту вивчення війни, американські системи протиповітряної оборони Patriot залишаються критично важливими для здатності України захищатися від ударів російських балістичних ракет.
Після тривалого похолодання в Україну знову повернулася літня спека, а з нею й небезпека отримання теплового удару. У зоні ризику — діти, люди похилого віку та ті, хто має хронічні захворювання.Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я. Відомство дало поради, як захиститися від впливу високих температур та що робити, якщо стався тепловий удар.Що таке тепловий ударТепловий удар — це небезпечний стан, який може розвиватися у людини, яка довго перебуває під впливом прямих сонячних променів або у теплому приміщенні. Він виникає внаслідок перегрівання тіла та порушення теплового балансу.Як розпізнати тепловий ударПро те, що ви отримали тепловий удар можуть свідчити такі симптоми:сплутаність свідомості, дезорієнтація,нудота і блювання,сильний головний біль,прискорене серцебиття, утруднене дихання,почервоніння шкіри, суха і гаряча на дотик шкіра,короткочасна втрата свідомості,підвищення температури тіла,втома.Що робити, якщо стався тепловий ударЯкщо у вас чи близьких стався тепловий удар необхідно у першу чергу викликати "швидку" за номером 103. Після цього потрібно перейти у затінене прохолодне місце. Потім потрібно знизити температуру тіла. Для цього можна використати вологі рушники, льодяні пакети (прикладати на шию, пахвові западини, пах)."Якщо людина в свідомості, давайте їй пити воду, але невеликими порціями. Якщо блює — покладіть її на бік. Стежте за станом постраждалої людини: диханням, пульсом і свідомістю до прибуття медичної допомоги. Тепловий удар є небезпечним станом, який може призвести до серйозних наслідків, тому важливо вміти розпізнавати його симптоми та знати, як надати першу допомогу", — додали у МОЗ.Нагадаємо, у неділю, 6 липня, в Україні очікується спекотна погода без опадів. Водночас синоптики попередили про загрозу пожежної небезпеки в деяких регіонах.Додамо, раніше народний синоптик Ігор Кібальчич прогнозував, що цими вихідними, 5 та 6 липня, в Україні буде стійка погода з доволі високими показниками температури повітря. У деяких областях припече до +35ºC.
Україна підписала угоди про спільне виробництво зброї зі Сполученими Штатами Америки та Данією.Про це повідомив президент Володимир Зеленський. За словами гаранта, наша держава підписала угоду з американською компанією про виготовлення дронів, а також з Данією – про перше спільне виробництво зброї для України за кордоном."Масштабуємо спільне з партнерами виробництво зброї: далекобійної, щоб зменшити російське бажання вбивати, і дронів-перехоплювачів, щоб захистити наших людей", — наголосив очільник держави.До того ж український лідер подякував партнерам за підтримку українського оборонно-промислового комплексу та розвиток власної оборонної промисловості.Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявляв, що США розглядають питання про надання Україні комплексів протиповітряної оборони Patriot. Додамо, за оцінкою аналітиків Інституту вивчення війни, американські системи протиповітряної оборони Patriot залишаються критично важливими для здатності України захищатися від ударів російських балістичних ракет.
У Хмельницькій області з 7 липня змінюється порядок оголошення повітряних тривог під час ворожих дронових атак.Про це повідомив начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін. За його словами, сигнал "Повітряна тривога" під час загрози руху ворожих БпЛА буде оголошуватися відповідно до районного адміністративно-територіального поділу області. Водночас у Хмельницькому районі сигнал тривоги звучатиме постійно при загрозі прольоту ворожих безпілотників."Це рішення прийняте з урахуванням аналізу ситуації та враховуючи протокольне рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС з метою максимально зменшити негативний вплив тривог на повсякденне життя жителів області, економіку, освіту та охорону здоров’я", — зауважив Тюрін.Він також додав, що порядок оголошення тривог під час загрози ракетних ударів залишається без змін.Нагадаємо, в ніч на 4 липня Росія завдала масованого повітряного удару по Україні, застосувавши 550 засобів. Серед них — 539 ударних безпілотників, одна аеробалістична ракета "Кинджал", шість балістичних ракет типу "Іскандер-М" або KN-23, а також чотири крилаті ракети "Іскандер-К".Основний удар припав на Київ. Унаслідок нічного комбінованого обстрілу столиці України постраждали 26 осіб. Серед них — 10-річна дитина. Двоє людей загинули. .
У суботу, 5 липня, всю Україну охопила масштабна повітряна тривога. Причина — зліт винищувача МіГ-31К у Росії.Про це повідомили Повітряні сили Збройних сил України."Ракетна небезпека по всій території України! Зліт МіГ-31К", - йдеться у повідомленні.Зазначається, що швидкісна ціль була зафіксована на Чернігівщині і тримала курс на Київщину. Станом на 17:40 ракета рухалася у бік Старокостянтинова.Водночас вже о 17:46 у повітряному просторі Чернігівщини було зафіксовано ще одну ракету курсом на південний захід. О 17:49 вона продовжила рух на Житомирщині курсом на Старокостянтинів.Оновлено 18:20Відбій загрози по МіГ-31К.Нагадаємо, в ніч на 4 липня Росія завдала масованого повітряного удару по Україні, застосувавши 550 засобів. Серед них — 539 ударних безпілотників, одна аеробалістична ракета "Кинджал", шість балістичних ракет типу "Іскандер-М" або KN-23, а також чотири крилаті ракети "Іскандер-К".Основний удар припав на Київ. Унаслідок нічного комбінованого обстрілу столиці України постраждали 26 осіб. Серед них — 10-річна дитина. Двоє людей загинули. .
На сьогодні ситуація на кордоні з Білоруссю контрольована. Жодних нестандартних дій не зафіксовано.Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі "Ми-Україна"."Але, звісно, це не має бути сталим значенням, що загрози з боку Білорусі немає. Для нас цей напрямок, як і раніше, є загрозливим, і так буде, поки Білорусь не припинить підтримувати росію у розв'язуванні війни проти нашої держави", — наголошує він.Речник зазначив, що наразі жодного угруповання, яке б могло нести загрозу для України, на території РБ поки немає. Проте розвідка стежить за ситуацією. Зокрема, українські розвідники зосереджують увагу на майбутніх навчаннях між Білоруссю та країною-агресоркою Росією, які заплановано на вересень 2025 року.Демченко зазначив, що загроза для України може зрости, коли захисники зрозуміють, які сили і засоби російські терористи застосують у ході майбутніх навчань.Нагадаємо, на середину вересня цього року у Росії та Білорусі заплановані спільні військові навчання "Захід 2025". Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначав, що однією з цілей військових навчань "Захід-2025" у Білорусі, в яких братимуть участь і збройні сили Росії, може стати приховане створення угруповань наступальних військ.Водночас керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявляв, що відповідні українські служби уважно стежать за всім, що росіяни роблять і робитимуть у Білорусі. Адже ймовірність різних провокацій від окупантів і їх поплічників залишається дуже високою.Також з’явилась інформація, що основні маневри спільних військових навчань Росії та Білорусі "Захід-2025" перенесено вглиб території Білорусі трохи далі від західних кордонів. Таким чином Мінськ начебто "готовий до компромісів".