Станом на ранок вівторка, 23 червня, в Україні зафіксовано нові масштабні вимкнення електроенергії, спричинені одночасно ворожими атаками та сильним буревієм. Фахівці екстрених служб уже працюють над ліквідацією наслідків, а громадян просять раціонально розподіляти навантаження на мережу протягом дня.Про це повідомляє НЕК "Укренерго".Руйнівні наслідки негодиУ відомстві зазначили, що через складні погодні умови, зокрема дощ та сильні пориви вітру, на ранок повністю або частково знеструмлені понад 160 населених пунктів у чотирьох областях. Найбільше від стихії постраждали Сумська, Київська, Полтавська та Івано-Франківська області. Ремонтні бригади обленерго вже здійснюють відновлення пошкоджених ліній електропередачі, щоб якнайшвидше повернути світло в оселі громадян.Знеструмлення через ворожі обстрілиОкрім погодних умов, суттєвий дефіцит та аварії провокує країна-агресор. Ворог продовжує атаки на об’єкти цивільної енергетичної інфраструктури. Внаслідок російських ударів на ранок є нові знеструмлення у Запорізькій, Дніпропетровській, Сумській, Харківській і Чернігівській областях. Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, тривають аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу.Важливе звернення до споживачівВраховуючи погодні умови, користування потужними електроприладами сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 17:00. Споживачам нагадують, що ситуація в енергосистемі може змінюватись. Громадян закликають уважно стежити за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах відповідного оператора системи розподілу (обленерго).Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

Тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Про це повідомляє окупаційне підприємство "Крименерго".Географія енергетичного колапсуУ відомстві зазначили, що в окупованому Криму почалися знеструмлення після нічних атак на півострів. За офіційними даними колаборантів, у зв’язку з технологічними порушеннями в електричних мережах сталося відключення споживачів у багатьох населених пунктах.Без світла залишилися мешканці у міських округах Євпаторія, Саки, Красноперекопськ та Джанкой. Крім того, аналогічні проблеми зафіксовані у Красноперекопському, Сакському, Джанкойському та Красногвардійському районах.Терміни відновлення та пожежа на ТЕЦПредставники окупаційної структури запевнили, що наразі тривають аварійно-відновлювальні роботи, намагаючись заспокоїти місцеве населення щодо термінів ліквідації аварії."Орієнтовно електропостачання буде відновлено протягом доби", — додали в "Крименерго".Попри намагання загарбників приховати реальні масштаби руйнувань, ситуація залишається критичною. Водночас у мережі публікуються відеозаписи, на яких зафільмовано пожежа на ТЕЦ у Керчі, що свідчить про значно серйозніші пошкодження енергосистеми півострова, ніж про це заявляє підконтрольна Кремлю влада.Нагадаємо, за даними "Крим.Реалії", у тимчасово окупованому Криму призупинили заїзди дітей до оздоровчих таборів, санаторіїв та інших закладів розміщення. Обмеження діятимуть із 22 червня до 1 вересня, однак офіційної причини окупаційна влада не назвала.Додамо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур.Читайте також: Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту.

У ніч на 23 червня російські окупаційні війська здійснили чергову масштабну повітряну атаку, випустивши по території України понад сотню ударних безпілотників різних модифікацій. Українські захисники неба продемонстрували високу ефективність, нейтралізувавши більшість ворожих повітряних цілей у кількох регіонах країни.Про це повідомляє пресслужба Повітряних сил Збройних сил України.Масштаби повітряної атаки РосіїЗа даними військових, починаючи з 18:00 22 червня та протягом усієї ночі противник атакував Україну 135 ударними БпЛА. Серед них зафіксовано безпілотники типу "Шахед", зокрема реактивні модифікації, а також дрони "Гербера", "Італмас" та спеціальні дрони-імітатори типу "Пародія". Запуск повітряних цілей Росія здійснювала з кількох напрямків, зокрема з Орла, Курська, Брянська, Приморсько-Ахтарська та Міллерово.Робота української ППОДо відбиття чергової масованої атаки загарбників було залучено значні сили. Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби (РЕБ), підрозділи безпілотних систем, а також мобільні вогневі групи Сил оборони України.За попередніми даними, станом на 08:00 протиповітряною обороною було збито або подавлено 118 ворожих БпЛА типу "Шахед", "Гербера", "Італмас" та дронів інших типів. Робота захисників неба тривала на Півночі, Півдні та Сході країни.Влучання та наслідки падіння уламківПопри результативну роботу протиповітряної оборони, повністю уникнути пошкоджень не вдалося. На жаль, зафіксовано влучання 13 ударних БпЛА на 11 локаціях. Крім того, зафіксовано падіння збитих безпілотників та їхніх уламків на трьох локаціях. Громадян закликають залишатися пильними та перебувати в укриттях, оскільки станом на ранок атака триває і в повітряному просторі ще перебуває декілька ворожих БпЛА.Нагадаємо, російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

Російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби.Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій України.Наслідки ворожих прильотів у містіЯк уточнили надзвичайники, ввечері 22 червня Росія вкотре обстріляла місто. Авіаційний удар загарбників прийшов по цивільній інфраструктурі, влучання зафіксовано на трьох локаціях. Через атаку троє людей отримали поранення різного ступеня важкості. На одній із постраждалих локацій загорівся тролейбус, який зазнав суттєвих пошкоджень.. Робота екстрених службНа місця подій оперативно прибули профільні підрозділи рятувальників, які розпочали ліквідацію наслідків російського обстрілу. Фахівці ДСНС ліквідували всі осередки загоряння. Жителям міста надається необхідна медична та психологічна допомога.Нагадаємо, що 19 червня російські загарбники завдали ударів по Сумщині. Обстріл відбувся у Тростянці. Внаслідок удару російським БпЛА по підприємству двоє людей отримали поранення. На місці влучання виникнули пожежі..

Сили оборони України демонструють стрімке зростання глибини та інтенсивності ударів по російських військових об'єктах і логістичних шляхах. Протягом останніх місяців українські безпілотники та ракетні системи суттєво розширили радіус дії, створюючи критичні проблеми для забезпечення окупаційних військ.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).Нова глибина українських ударівАналітики зафіксували суттєве зміщення лінії ураження углиб окупованих територій. Спираючись на супутникові дані та геолокаційні матеріали організації GeoConfirmed, експерти дійшли висновку, що протягом травня та червня 2026 року середня дальність атак українських сил зросла від кількох кілометрів до кількох десятків кілометрів. Французький військовий аналітик Клемент Молін підтвердив масштабне знищення російського транспорту. За його даними, відеозаписи зафіксували ураження щонайменше 500 ворожих вантажівок і логістичних засобів лише за останні півтора місяця.Зміна векторів атак на півдні та сходіВійськові аналітики помітили чітку зміну пріоритетів у діях українського командування. Якщо у травні поточного року ЗСУ активно випалювали тилові позиції "Східного угруповання військ" Росії на напрямках Гуляйполя та Олександрівки, зокрема на автотрасі М-14 Ростов — Крим, то у червні інтенсивність там знизилася. Натомість українська армія перенесла вогневий акцент на захід, атакуючи об'єкти в окупованому Криму та на Херсонщині. Одночасно з цим фіксується розширення ударів по ближніх тилах окупантів на Донеччині, зокрема поблизу Покровська, Костянтинівки та Слов'янська. Загалом за травень і червень підтверджено понад 350 успішних ударів середньої дальності.Унікальні можливості безпілотників Fire PointУкраїна також здійснює масштабну далекобійну кампанію проти російської нафтової інфраструктури та великих військових об'єктів безпосередньо на території Росії. Для цього використовуються новітні технологічні розробки вітчизняного оборонно-промислового комплексу, які дозволяють атакувати цілі у глибокому тилу ворога."Нові українські безпілотники Fire Point нещодавно вражали цілі на глибині до 2070 кілометрів", — заявив президент України Володимир Зеленський під час свого виступу 21 червня.Глава держави також заінтригував майбутніми спроможностями української зброї, додавши, що невдовзі вітчизняні дрони зможуть долати відстань у 3000 кілометрів. Ефективність цієї стратегії підтверджують і супутникові знімки. Протягом весни та першої половини літа зафіксовано десятки результативних влучань по російських нафтобазах і заводах. Лише у квітні було підтверджено 18 таких атак, у травні — 33, а за неповний червень аналітики нарахували вже 28 точних далекобійних ударів.Нагадаємо, що, за оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, українські удари по добре захищених російських глибоких тилових районах викрили слабкість Росії та її нездатність захистити своє внутрішнє населення..

За підтримки ЮНЕСКО в Національному заповіднику "Софія Київська" реалізовують унікальний проєкт в умовах воєнного стану. Там установили 28 сейсмодатчиків, які відстежують вплив ракетних ударів, вибухів та інших вібраційних навантажень на пам’ятки комплексу.Про це повідомило "Суспільне" з посилання на генеральну директорку заповідника "Софія Київська" Нелю Куковальську.За її словами, система моніторингу стану пам’яток у "Софії Київській" працює вже близько 20 років. Вона контролює стан будівель, ґрунтів, підземних вод, мікроклімату й екологічних показників.Вона розповіла, що ще до повномасштабної війни в заповіднику планували доповнити її датчиками для фіксації вібраційних навантажень. Однак реалізувати цей проєкт тоді не вдалося. Зокрема, відмовилися від безоплатної пропозиції американської компанії через високу вартість доставлення та митного оформлення. Зрештою систему вдалося встановити за підтримки ЮНЕСКО.Зараз 20 датчиків змонтували на Софійському соборі, ще вісім — на дзвіниці. ЮНЕСКО також профінансувало програмне забезпечення, спеціальний комп’ютер для обробки даних і роботу італійських фахівців, які монтували систему.За словами генеральної директорки заповідника Нелі Куковальської, датчики фіксуватимуть вібрації від вибухів, прольотів ракет і дронів, автомобільного руху, концертів та інших зовнішніх чинників.Отримані дані використовуватимуть для створення моделі напружено-деформованого стану пам’яток. Це дозволить визначити найуразливіші ділянки споруд і своєчасно планувати їхнє укріплення."Ми розумітимемо, де в нас ключові точки в пам’ятках, на які треба звернути увагу, які, можливо, треба підсилювати, щоби зберегти споруду", — пояснила Куковальська.Під час одного з останніх масованих обстрілів Києва поблизу території заповідника впала ракета "Іскандер". Працівники Софії Київської та профільні служби обстежили пам’ятки комплексу, однак пошкоджень не виявили. Однак на території довелося збирати уламки ракети та викликати вибухотехніків, але самі будівлі не постраждали."За пів дня ми обстежили всю територію, всі дахи, всі приміщення. Слава Богу, серйозних пошкоджень ніде не виявили", — сказала вона.Водночас директорка зазначила, що нові датчики вже зафіксували декілька потужних атак на Київ. Остаточні результати вимірювань фахівці зможуть проаналізувати після завершення налаштування всієї системи моніторингу.Крім того, система допоможе відстежувати вплив можливих землетрусів у зоні Вранча в Румунії, які періодично відчуваються й на території України. За словами директорки, черговий цикл сейсмічної активності в цьому регіоні очікують найближчими роками.Паралельно у Софійському соборі тривають реставраційні роботи з розкриття живопису XVIII–XIX століть, який десятиліттями залишався прихованим під нейтральним тонуванням.Нагадаємо, декілька днів тому міністр внутрішніх справ Ігор Клименко розповідав, що на території Києво-Печерської лаври тривають ремонтно-відновлювальні роботи після влучання російського дрона по Свято-Успенському соборі. Рятувальники намагаються захистити святиню від опадів і подальших руйнувань..

У понеділок, 22 червня, російські загарбники атакували керованими авіаційними бомбами Суми. Під ворожий удар потрапив тролейбус, постраждав водій.Про це повідомив начальники Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров."Ворог завдав удару керованими авіабомбами по околицях Сумської громади", — уточнив він.За попередньою інформацією, росіяни скинули шість КАБів. Під ударом опинилася цивільна інфраструктура. Епіцентр влучань — у промисловій зоні."Є поранена цивільна людина. Це водій громадського транспорту, який перебував поблизу місця влучання", — додав сумський посадовець.Очільник військової адміністрації Сумщини додав, що постраждалого госпіталізують до лікарні. Попередньо — ушкодження важкі."Інформація щодо всіх наслідків атаки уточнюється", — підсумував Олег Григоров.Нагадаємо, що 19 червня російські загарбники завдали ударів по Сумщині. Обстріл відбувся у Тростянці. Внаслідок удару російським БпЛА по підприємству двоє людей отримали поранення. На місці влучання виникнули пожежі..

Російські загарбники атакували інфраструктуру "Укрпошти" в декількох прифронтових містах. Через загрози від окупантів компанія вимушено змінила формат роботи.Про це заявив генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський, якого цитує пресслужба компанії."Протягом останніх двох днів інфраструктура "Укрпошти" вкотре зазнала ударів з боку ворога у Нікополі та Сумах. Попри намагання ворога знищувати логістику, компанія оперативно адаптує роботу для клієнтів", — ідеться в повідомленні.У Сумах внаслідок обстрілів пошкоджено сортувальний центр, адміністративну будівлю й одне з відділень."Завдяки оперативній і злагодженій роботі сумської команди, сортувальний центр і відділення вже відновили обслуговування клієнтів у штатному режимі. Роботи з ліквідації наслідків в адміністративній будівлі тривають", — зауважили поштовики.Вони додали, що вдночас ворог не припиняє завдавати ударів по прифронтових містах Сумської області, зокрема, по Білопіллю та Ворожбі."Сьогодні по Білопіллю завдано чергового ракетного удару. "Укрпошта" — єдина компанія, яка продовжує там працювати разом із комунальними службами, поліцією та ДСНС. Ми розуміємо свою відповідальність, зокрема, за безпеку людей, тому перевели ці населені пункти на обслуговування пересувними відділеннями, які працюють залежно від безпекової ситуації", — зазначив генеральний директор АТ "Укрпошта" Ігор Смілянський.У Нікополі зафіксовано цілеспрямоване «полювання» ворога на автотранспорт "Укрпошти". Компанія вже впроваджує резервні безпекові схеми роботи, аби ускладнити подальші атаки. З міркувань безпеки деталі нових маршрутів не розголошуються."Укрпошта" продовжує обслуговувати Нікополь та надавати мешканцям повний спектр послуг, проте можливі тимчасові зміни в розкладі. Тож компанія перепросила за тимчасові незручності.Нагадаємо, що внаслідок нічної комбінованої атаки на Київ 24 травня зазнала пошкоджень будівля головпоштамту. Вона розташована в центрі столиці на Майдані..

Сили оборони вразили безпілотниками більш ніж 800 000 верифікованих цілей противника від початку року. Таким чином системно послаблюється військовий потенціал ворога.Про це повідомив міністр оборони України Михайло Федоров, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі. Він уточнив, що руйнується логістика та завдаються удари по критично важливих цілях у тилу противника."Саме дрони на теперішній момент забезпечують понад 90% уражень ворога", — акцентував очільник українського оборонного відомства.Він додав, що від початку року підрозділи безпілотних систем уразили понад 800 000 верифікованих цілей противника. Серед них — особовий склад, засоби ППО, артилерія, РСЗВ, безпілотники, НРК, транспорт, штаби, склади та засоби РЕБ."Лише за цей період ліквідовано або важко поранено близько 167 000 російських військових", — зауважив Михайло Федоров.Він констатував, що травень став найрезультативнішим місяцем для Сил оборони України. Упродовж місяця вони вразили 181 000+ цілей і ліквідували або важко поранили 31 530 окупантів.За кожне підтверджене ураження військові отримують "єБали", які через Brave1 Market обмінюють на дрони, НРК, засоби РЕБ і комплектувальні.Завдяки системі "єБалів" у Міноборони бачать, які технології та підрозділи дають найкращий результат, і швидко масштабують ці рішення на все військо."Дякую кожному військовому за результат. Саме ви формуєте нову доктрину ведення війни в режимі реального часу", — підсумував Михайло Федоров.Нагадаємо, сьогодні пресслужба Міністерства оборони України повідомила, що із загальної кількості безпілотників, які Агенція оборонних закупівель Державного оператора тилу закуповує для Сил оборони, 95% — українського виробництва..

У Москві на дахах цивільних будівель продовжують установлювати нові комплекси протиповітряної оборони "Панцир-СМД-Е". Таким чином посилюють систему оборони столиці країни-агресорки Росії.Про це повідомили OSINT-аналітики. Один із комплексів розмістили поруч із ринком "Садовод" — за декілька сотень метрів від Московського НПЗ, який раніше атакували Сили оборони України.На установці помітили так званий "мангал" — додаткову металеву конструкцію проти дронів.Раніше таких елементів на московських системах ППО не фіксували, тому аналітики припускають, що комплекс могли перекинути ближче до столиці Росії з фронту.Портал "Мілітарний" раніше уточнював, що нова модифікація "Панцира" відрізняється від попередньої версії "Панцир-С1" тим, що не має 30-міліметрових автоматичних гармат.Натомість комплекс оснащений двома типами ракет: стандартними 95Я6 з дальністю ураження до 20 кілометрів і малогабаритними ТКБ-1055 для боротьби з невеликими цілями на відстані до семи кілометрів.Система також має сучасні радіолокаційні станції з активною фазованою антенною решіткою, здатні виявляти цілі на відстані до 24 кілометрів.Нагадаємо, що, за оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, українські удари по добре захищених російських глибоких тилових районах викрили слабкість Росії та її нездатність захистити своє внутрішнє населення..

Лук’янівський ринок суттєво постраждав унаслідок російської атаки на Київ уночі 24 травня. Однак наразі власники цього об’єкта не зверталися до міської влади стосовно намірів відновлювати його.Про це йдеться у відповіді міського голови Віталія Кличка на петицію щодо відновлення ринку.Ринок "Лук’янівський" на вулиці Юрія Іллєнка, 1, перебуває у приватній власності. Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіткова галявина" оформлює документи для визначення обсягу пошкоджень і проводить інші необхідні процедури. Водночас адміністрація ринку розчищає територію для подальшої організації торгівлі."Інформація про наміри власника відновити зазначений об’єкт до Київської міської ради та її органів не надходила", — зазначається у відповіді.Для підтримки підприємців, які працювали на ринку та втратили робочі місця через обстріл, КМДА провели перемовини з представниками 23 торговельних центрів столиці щодо надання пільгових умов для розміщення торгових точок.Окрім того, постраждалі підприємці можуть отримати місця для торгівлі на території комунальних підприємств "Житній ринок", "Володимирський ринок" і на міських ярмарках."Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України створило й оприлюднило чіткий алгоритм дій підприємств, що постраждали внаслідок ворожих обстрілів, відповідно до якого координація дій відбувається за підтримки департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА", — наголосили в київській владі.Масований обстріл Києва 24 травняРосійські війська застосували ударні безпілотники, крилаті та балістичні ракети. Найбільших руйнувань зазнав Шевченківський район, де ракетний удар зруйнував під'їзд п'ятиповерхового житлового будинку. Рятувальники деблокували з-під завалів тіла двох загиблих жінок.Наступного дня, 25 травня, рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи у п'ятиповерхівці Шевченківського району, де росіяни знищили під'їзд з першого по п’ятий поверхи.На той час, за офіційною інформацією, внаслідок обстрілу загинули дві людини, ще понад 90 дістали поранення, серед них — троє неповнолітніх.Нагадаємо, що 24 травня російські окупанти провели масовану атаку Києва. Внаслідок цього пошкоджень зазнали багато об’єктів, які стосуються різних сфер життя..

На Запоріжжі розробили уніфікований план інженерного захисту автозаправних станцій, розташованих у зонах регулярних обстрілів. Влада вже розпочала переговори з паливними компаніями для термінового зведення спеціальних конструкцій проти ворожих безпілотників.Про це в ефірі телемарафону повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, пише "Укрінформ".Впровадження уніфікованого плану безпекиПосадовець зазначив, що у регіоні триває активна фаза створення захисних споруд навколо стратегічних об'єктів. Військова адміністрація вже має готове технічне рішення, яке планують масштабувати на території громад, розташованих поруч із лінією бойових зіткнень. За словами очільника ОВА, влада прагне максимально прискорити цей процес, залучивши до співпраці приватні компанії."Уже опрацьовано типовий проєкт захисту АЗС у прифронтових населених пунктах та розпочато комунікацію з власниками всіх заправок, щоб якомога швидше реалізувати необхідні заходи безпеки", — сказав він.Ефективність інженерних укріплень під час атакНеобхідність негайного впровадження таких безпекових заходів підтверджується останніми подіями у регіоні. Напередодні зафіксували черговий ворожий приліт безпосередньо по території одного з паливних комплексів.Попри серйозність інциденту, раніше вжиті превентивні заходи довели свою високу ефективність у реальних бойових умовах. Як наголосив керівник обласної адміністрації, саме завдяки змонтованим заздалегідь захисним елементам та спеціальним конструкціям вдалося уникнути трагічних наслідків і зберегти життя працівників станції.Нагадаємо, російські обстріли спричинили 22 червня масштабні пошкодження енергетичного обладнання та масові відключення світла у восьми областях України. Наразі найважча ситуація фіксується на Донеччині та Херсонщині, де енергетики намагаються стабілізувати мережу за першої ліпшої безпекової можливості..

Сили оборони України завдали потужного удару високоточними ракетами по оборонному заводу у Воронежі, який забезпечував російську армію мікросхемами для "Іскандерів". Паралельно під ударом опинився центр космічного зв'язку в Московській області та низка ворожих баз управління.Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.Удар по ракетному заводу у ВоронежіЗа даними військових, 22 червня підрозділи Повітряних сил України застосували високоточні крилаті ракети повітряного базування для атаки на стратегічне підприємство у місті Воронеж. Цей об'єкт є критично важливим елементом російського військово-промислового комплексу, оскільки спеціалізується на виготовленні електронних компонентів для високої точності озброєння.Зокрема, на заводі випускають транзисторні збірки та матриці для блоків крилатих ракет Х-101, напівпровідникові матриці для бортових цифрових обчислювальних машин БЦОМ "Заря-61М" у складі ракет 9М727 ОТРК "Іскандер-К", а також діоди для телевізійних каналів бойових машин ЗРГК "Панцирь-С1". Продукція заводу безпосередньо використовується ворогом для ударів по Україні, тому ліквідація цих потужностей суттєво погіршить здатність Росії виробляти нові ракети."Бавовна" у Підмосков'ї та знищення пунктів управління БпЛАОкрім ракетного заводу, потужного удару зазнав центр космічного зв’язку "Дубна", розташований безпосередньо у Московській області. На території цього стратегічного об'єкта зафіксовано масштабне задимлення, наразі остаточні збитки ворога уточнюються.Паралельно українські воїни відпрацювали по інфраструктурі безпілотної авіації окупантів. Було успішно уражено полігон підготовки операторів БПЛА в районі Дебальцевого на Луганщині, а також важливі пункти управління безпілотниками у районах Мирнограда та Перебудови на Донеччині. Російська армія також втратила командно-спостережні пункти у районі Ільок-Пеньковки Белгородської області та в районі Покровська Донецької області.Руйнування мосту та зачистка порту "Кавказ"Як зазначили у Генштабі, важливим досягненням стало вогневе ураження автомобільного мосту в районі Василівки Запорізької області. Цей логістичний шлях ворог активно використовував для швидкого перекидання свіжих підрозділів та забезпечення своїх сил на південному фронті.Додатковий аналіз даних також дозволив підтвердити успішні результати попередніх атак. Зокрема, верифіковано точне ураження інфраструктури великого порту "Кавказ" у Краснодарському краї РФ, де під удар потрапили два автомобільні пороми. Ці морські судна та портові об'єкти відігравали ключову роль у забезпеченні угруповань російських окупантів у південних регіонах України.Нагадаємо, вночі 20 червня підрозділи Сил оборони України завдали значних ударів по армії країни-агресорки. Ворогу завдано значних втрат..

Російські обстріли спричинили 22 червня масштабні пошкодження енергетичного обладнання та масові відключення світла у восьми областях України. Наразі найважча ситуація фіксується на Донеччині та Херсонщині, де енергетики намагаються стабілізувати мережу за першої ліпшої безпекової можливості.Про це повідомляє Національна енергетична компанія "Укренерго".Наслідки ворожих ударів та знеструмленняУ компанії зазначили, що через ворожі влучання в об'єкти енергетичної інфраструктури на ранок найскладніша ситуація спостерігається у Донецькій та Херсонській областях. Саме в цих регіонах зафіксовано найбільший обсяг нових знеструмлень, оскільки окупанти пошкодили значну кількість важливого мережевого обладнання.Крім того, після чергових нічних та ранкових обстрілів без електропостачання залишилася частина споживачів у Сумській, Харківській, Миколаївській, Чернігівській та Запорізькій областях. У тих районах, де це дозволяє безпекова ситуація, ремонтні бригади вже розпочали аварійно-відновлювальні роботи. Фахівці роблять усе можливе, щоб повернути світло в оселі знеструмлених абонентів якнайшвидше.Заклик до споживачів та перенесення навантаженняЩоб допомогти енергосистемі впоратися з навантаженням, споживачам рекомендують скоригувати свої побутові звички. Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 16:00.Енергетики попереджають, що ситуація в енергосистемі залишається динамічною та може змінюватися впродовж доби. Громадянам радять уважно стежити за офіційними повідомленнями на сайтах та сторінках у соцмережах місцевих операторів системи розподілу (обленерго), щоб оперативно дізнаватися про можливі зміни чи графіки обмежень.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

Станом на ранок 22 червня російські окупаційні війська продовжують масовано атакувати українські регіони, запустивши кілька груп ударних безпілотників та застосовуючи керовані авіаційні бомби. Під ударом опинилася низка областей на Півночі, Сході та Півдні країни, де оголошено повітряну тривогу та триває бойова робота.Про це повідомляють Повітряні сили Збройних сил України.Рух безпілотників на Півночі та СходіЗа даними військових, ворожі дрони зафіксовані у повітряному просторі кількох східних та північних областей. Зокрема, групи БпЛА рухаються з півночі у напрямку Харкова, Богодухова та Чугуєва. Окремий рух безпілотних апаратів зафіксовано з території Донеччини на Харківщину. Також небезпека залишається для півночі Сумщини — там безпілотники тримають курс на Шостку, водночас окупанти запустили у бік північної частини Сумської області керовані авіаційні бомби (КАБи). Повз це, на сході Дніпропетровщини ворожі дрони зафіксовані курсом на Павлоград.Загроза для південних регіонівПовітряні сили зауважили, що не менш напружена ситуація фіксується у південних областях країни. Російські безпілотники атакують Запоріжжя з південного напрямку. Нові групи ударних БпЛА також заходять з акваторії Чорного моря. Військові зафіксували рух ворожих повітряних цілей на Одещину у напрямку Балабанівки, а згодом наступні безпілотники з моря попрямували курсом на Сергіївку та Затоку. Жителів усіх зазначених регіонів закликають перебувати в укриттях до відбою повітряної тривоги. Мапа повітряних тривог станом на 09:50 має такий вигляд:Нагадаємо, у ніч на 22 червня російські окупаційні війська здійснили чергову масовану атаку безпілотниками на Запоріжжя. Внаслідок ворожих ударів пошкоджено житлові будинки, спалахнули пожежі, а також відомо про загиблу жінку та кількох поранених місцевих жителів.Також 22 червня російський безпілотник атакував цивільне судно під прапором Панами, спровокувавши масштабну пожежу та загрозу життю міжнародного екіпажу. Рятувальні катери України зуміли вчасно евакуювати людей, проте зафіксовано загибель серед членів команди.Раніше військові повідомили, що у ніч на 22 червня російська армія завдала масованого повітряного удару по Україні, залучивши балістичну ракету та 88 безпілотників різних типів та модифікацій. Українські сили протиповітряної оборони змогли перехопити та нейтралізувати 79 ворожих дронів, проте зафіксовано кілька влучань цивільної інфраструктури..
