Сили оборони вразили безпілотниками більш ніж 800 000 верифікованих цілей противника від початку року. Таким чином системно послаблюється військовий потенціал ворога.Про це повідомив міністр оборони України Михайло Федоров, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі. Він уточнив, що руйнується логістика та завдаються удари по критично важливих цілях у тилу противника."Саме дрони на теперішній момент забезпечують понад 90% уражень ворога", — акцентував очільник українського оборонного відомства.Він додав, що від початку року підрозділи безпілотних систем уразили понад 800 000 верифікованих цілей противника. Серед них — особовий склад, засоби ППО, артилерія, РСЗВ, безпілотники, НРК, транспорт, штаби, склади та засоби РЕБ."Лише за цей період ліквідовано або важко поранено близько 167 000 російських військових", — зауважив Михайло Федоров.Він констатував, що травень став найрезультативнішим місяцем для Сил оборони України. Упродовж місяця вони вразили 181 000+ цілей і ліквідували або важко поранили 31 530 окупантів.За кожне підтверджене ураження військові отримують "єБали", які через Brave1 Market обмінюють на дрони, НРК, засоби РЕБ і комплектувальні.Завдяки системі "єБалів" у Міноборони бачать, які технології та підрозділи дають найкращий результат, і швидко масштабують ці рішення на все військо."Дякую кожному військовому за результат. Саме ви формуєте нову доктрину ведення війни в режимі реального часу", — підсумував Михайло Федоров.Нагадаємо, сьогодні пресслужба Міністерства оборони України повідомила, що із загальної кількості безпілотників, які Агенція оборонних закупівель Державного оператора тилу закуповує для Сил оборони, 95% — українського виробництва..

У Москві на дахах цивільних будівель продовжують установлювати нові комплекси протиповітряної оборони "Панцир-СМД-Е". Таким чином посилюють систему оборони столиці країни-агресорки Росії.Про це повідомили OSINT-аналітики. Один із комплексів розмістили поруч із ринком "Садовод" — за декілька сотень метрів від Московського НПЗ, який раніше атакували Сили оборони України.На установці помітили так званий "мангал" — додаткову металеву конструкцію проти дронів.Раніше таких елементів на московських системах ППО не фіксували, тому аналітики припускають, що комплекс могли перекинути ближче до столиці Росії з фронту.Портал "Мілітарний" раніше уточнював, що нова модифікація "Панцира" відрізняється від попередньої версії "Панцир-С1" тим, що не має 30-міліметрових автоматичних гармат.Натомість комплекс оснащений двома типами ракет: стандартними 95Я6 з дальністю ураження до 20 кілометрів і малогабаритними ТКБ-1055 для боротьби з невеликими цілями на відстані до семи кілометрів.Система також має сучасні радіолокаційні станції з активною фазованою антенною решіткою, здатні виявляти цілі на відстані до 24 кілометрів.Нагадаємо, що, за оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, українські удари по добре захищених російських глибоких тилових районах викрили слабкість Росії та її нездатність захистити своє внутрішнє населення..

Лук’янівський ринок суттєво постраждав унаслідок російської атаки на Київ уночі 24 травня. Однак наразі власники цього об’єкта не зверталися до міської влади стосовно намірів відновлювати його.Про це йдеться у відповіді міського голови Віталія Кличка на петицію щодо відновлення ринку.Ринок "Лук’янівський" на вулиці Юрія Іллєнка, 1, перебуває у приватній власності. Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіткова галявина" оформлює документи для визначення обсягу пошкоджень і проводить інші необхідні процедури. Водночас адміністрація ринку розчищає територію для подальшої організації торгівлі."Інформація про наміри власника відновити зазначений об’єкт до Київської міської ради та її органів не надходила", — зазначається у відповіді.Для підтримки підприємців, які працювали на ринку та втратили робочі місця через обстріл, КМДА провели перемовини з представниками 23 торговельних центрів столиці щодо надання пільгових умов для розміщення торгових точок.Окрім того, постраждалі підприємці можуть отримати місця для торгівлі на території комунальних підприємств "Житній ринок", "Володимирський ринок" і на міських ярмарках."Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України створило й оприлюднило чіткий алгоритм дій підприємств, що постраждали внаслідок ворожих обстрілів, відповідно до якого координація дій відбувається за підтримки департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА", — наголосили в київській владі.Масований обстріл Києва 24 травняРосійські війська застосували ударні безпілотники, крилаті та балістичні ракети. Найбільших руйнувань зазнав Шевченківський район, де ракетний удар зруйнував під'їзд п'ятиповерхового житлового будинку. Рятувальники деблокували з-під завалів тіла двох загиблих жінок.Наступного дня, 25 травня, рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи у п'ятиповерхівці Шевченківського району, де росіяни знищили під'їзд з першого по п’ятий поверхи.На той час, за офіційною інформацією, внаслідок обстрілу загинули дві людини, ще понад 90 дістали поранення, серед них — троє неповнолітніх.Нагадаємо, що 24 травня російські окупанти провели масовану атаку Києва. Внаслідок цього пошкоджень зазнали багато об’єктів, які стосуються різних сфер життя..

На Запоріжжі розробили уніфікований план інженерного захисту автозаправних станцій, розташованих у зонах регулярних обстрілів. Влада вже розпочала переговори з паливними компаніями для термінового зведення спеціальних конструкцій проти ворожих безпілотників.Про це в ефірі телемарафону повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, пише "Укрінформ".Впровадження уніфікованого плану безпекиПосадовець зазначив, що у регіоні триває активна фаза створення захисних споруд навколо стратегічних об'єктів. Військова адміністрація вже має готове технічне рішення, яке планують масштабувати на території громад, розташованих поруч із лінією бойових зіткнень. За словами очільника ОВА, влада прагне максимально прискорити цей процес, залучивши до співпраці приватні компанії."Уже опрацьовано типовий проєкт захисту АЗС у прифронтових населених пунктах та розпочато комунікацію з власниками всіх заправок, щоб якомога швидше реалізувати необхідні заходи безпеки", — сказав він.Ефективність інженерних укріплень під час атакНеобхідність негайного впровадження таких безпекових заходів підтверджується останніми подіями у регіоні. Напередодні зафіксували черговий ворожий приліт безпосередньо по території одного з паливних комплексів.Попри серйозність інциденту, раніше вжиті превентивні заходи довели свою високу ефективність у реальних бойових умовах. Як наголосив керівник обласної адміністрації, саме завдяки змонтованим заздалегідь захисним елементам та спеціальним конструкціям вдалося уникнути трагічних наслідків і зберегти життя працівників станції.Нагадаємо, російські обстріли спричинили 22 червня масштабні пошкодження енергетичного обладнання та масові відключення світла у восьми областях України. Наразі найважча ситуація фіксується на Донеччині та Херсонщині, де енергетики намагаються стабілізувати мережу за першої ліпшої безпекової можливості..

Сили оборони України завдали потужного удару високоточними ракетами по оборонному заводу у Воронежі, який забезпечував російську армію мікросхемами для "Іскандерів". Паралельно під ударом опинився центр космічного зв'язку в Московській області та низка ворожих баз управління.Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.Удар по ракетному заводу у ВоронежіЗа даними військових, 22 червня підрозділи Повітряних сил України застосували високоточні крилаті ракети повітряного базування для атаки на стратегічне підприємство у місті Воронеж. Цей об'єкт є критично важливим елементом російського військово-промислового комплексу, оскільки спеціалізується на виготовленні електронних компонентів для високої точності озброєння.Зокрема, на заводі випускають транзисторні збірки та матриці для блоків крилатих ракет Х-101, напівпровідникові матриці для бортових цифрових обчислювальних машин БЦОМ "Заря-61М" у складі ракет 9М727 ОТРК "Іскандер-К", а також діоди для телевізійних каналів бойових машин ЗРГК "Панцирь-С1". Продукція заводу безпосередньо використовується ворогом для ударів по Україні, тому ліквідація цих потужностей суттєво погіршить здатність Росії виробляти нові ракети."Бавовна" у Підмосков'ї та знищення пунктів управління БпЛАОкрім ракетного заводу, потужного удару зазнав центр космічного зв’язку "Дубна", розташований безпосередньо у Московській області. На території цього стратегічного об'єкта зафіксовано масштабне задимлення, наразі остаточні збитки ворога уточнюються.Паралельно українські воїни відпрацювали по інфраструктурі безпілотної авіації окупантів. Було успішно уражено полігон підготовки операторів БПЛА в районі Дебальцевого на Луганщині, а також важливі пункти управління безпілотниками у районах Мирнограда та Перебудови на Донеччині. Російська армія також втратила командно-спостережні пункти у районі Ільок-Пеньковки Белгородської області та в районі Покровська Донецької області.Руйнування мосту та зачистка порту "Кавказ"Як зазначили у Генштабі, важливим досягненням стало вогневе ураження автомобільного мосту в районі Василівки Запорізької області. Цей логістичний шлях ворог активно використовував для швидкого перекидання свіжих підрозділів та забезпечення своїх сил на південному фронті.Додатковий аналіз даних також дозволив підтвердити успішні результати попередніх атак. Зокрема, верифіковано точне ураження інфраструктури великого порту "Кавказ" у Краснодарському краї РФ, де під удар потрапили два автомобільні пороми. Ці морські судна та портові об'єкти відігравали ключову роль у забезпеченні угруповань російських окупантів у південних регіонах України.Нагадаємо, вночі 20 червня підрозділи Сил оборони України завдали значних ударів по армії країни-агресорки. Ворогу завдано значних втрат..

Російські обстріли спричинили 22 червня масштабні пошкодження енергетичного обладнання та масові відключення світла у восьми областях України. Наразі найважча ситуація фіксується на Донеччині та Херсонщині, де енергетики намагаються стабілізувати мережу за першої ліпшої безпекової можливості.Про це повідомляє Національна енергетична компанія "Укренерго".Наслідки ворожих ударів та знеструмленняУ компанії зазначили, що через ворожі влучання в об'єкти енергетичної інфраструктури на ранок найскладніша ситуація спостерігається у Донецькій та Херсонській областях. Саме в цих регіонах зафіксовано найбільший обсяг нових знеструмлень, оскільки окупанти пошкодили значну кількість важливого мережевого обладнання.Крім того, після чергових нічних та ранкових обстрілів без електропостачання залишилася частина споживачів у Сумській, Харківській, Миколаївській, Чернігівській та Запорізькій областях. У тих районах, де це дозволяє безпекова ситуація, ремонтні бригади вже розпочали аварійно-відновлювальні роботи. Фахівці роблять усе можливе, щоб повернути світло в оселі знеструмлених абонентів якнайшвидше.Заклик до споживачів та перенесення навантаженняЩоб допомогти енергосистемі впоратися з навантаженням, споживачам рекомендують скоригувати свої побутові звички. Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 16:00.Енергетики попереджають, що ситуація в енергосистемі залишається динамічною та може змінюватися впродовж доби. Громадянам радять уважно стежити за офіційними повідомленнями на сайтах та сторінках у соцмережах місцевих операторів системи розподілу (обленерго), щоб оперативно дізнаватися про можливі зміни чи графіки обмежень.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

Станом на ранок 22 червня російські окупаційні війська продовжують масовано атакувати українські регіони, запустивши кілька груп ударних безпілотників та застосовуючи керовані авіаційні бомби. Під ударом опинилася низка областей на Півночі, Сході та Півдні країни, де оголошено повітряну тривогу та триває бойова робота.Про це повідомляють Повітряні сили Збройних сил України.Рух безпілотників на Півночі та СходіЗа даними військових, ворожі дрони зафіксовані у повітряному просторі кількох східних та північних областей. Зокрема, групи БпЛА рухаються з півночі у напрямку Харкова, Богодухова та Чугуєва. Окремий рух безпілотних апаратів зафіксовано з території Донеччини на Харківщину. Також небезпека залишається для півночі Сумщини — там безпілотники тримають курс на Шостку, водночас окупанти запустили у бік північної частини Сумської області керовані авіаційні бомби (КАБи). Повз це, на сході Дніпропетровщини ворожі дрони зафіксовані курсом на Павлоград.Загроза для південних регіонівПовітряні сили зауважили, що не менш напружена ситуація фіксується у південних областях країни. Російські безпілотники атакують Запоріжжя з південного напрямку. Нові групи ударних БпЛА також заходять з акваторії Чорного моря. Військові зафіксували рух ворожих повітряних цілей на Одещину у напрямку Балабанівки, а згодом наступні безпілотники з моря попрямували курсом на Сергіївку та Затоку. Жителів усіх зазначених регіонів закликають перебувати в укриттях до відбою повітряної тривоги. Мапа повітряних тривог станом на 09:50 має такий вигляд:Нагадаємо, у ніч на 22 червня російські окупаційні війська здійснили чергову масовану атаку безпілотниками на Запоріжжя. Внаслідок ворожих ударів пошкоджено житлові будинки, спалахнули пожежі, а також відомо про загиблу жінку та кількох поранених місцевих жителів.Також 22 червня російський безпілотник атакував цивільне судно під прапором Панами, спровокувавши масштабну пожежу та загрозу життю міжнародного екіпажу. Рятувальні катери України зуміли вчасно евакуювати людей, проте зафіксовано загибель серед членів команди.Раніше військові повідомили, що у ніч на 22 червня російська армія завдала масованого повітряного удару по Україні, залучивши балістичну ракету та 88 безпілотників різних типів та модифікацій. Українські сили протиповітряної оборони змогли перехопити та нейтралізувати 79 ворожих дронів, проте зафіксовано кілька влучань цивільної інфраструктури..

Сили оборони України розгорнули масштабну та систематичну ударну кампанію, метою якої є повне руйнування логістичних маршрутів ворога. Успішні атаки далекобійними дронами покликані позбавити Росію можливості постачати паливо та підтримувати свої війська через Керченську протоку.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).Руйнування нафтової інфраструктури та порти у вогніВ ISW зазначили, що спільна операція Служби безпеки України, Військ безпілотних систем, Головного управління розвідки та Сил спеціальних операцій призвела до потужних ударів по об'єктах у Краснодарському краї та окупованому Криму. Зокрема, під прицілом опинився порт Кавказ на косі Чушка, де спалахнув резервуарний парк комплексу з перевантаження нафти та територія нафтобази. Окупанти активно покладалися на цей об'єкт для паливного забезпечення своїх угруповань на півдні України та в Криму.Паралельно було уражено цистерни з нафтопродуктами на терміналі в окупованій Керчі, який розташований менш ніж за кілометр від Кримського мосту та використовувався для заправки поромів. Геолокаційні знімки чітко підтвердили масштабні пожежі на обох об'єктах, а також загоряння щонайменше трьох поромів. Як зазначили військові аналітики, аналізуючи масштаби руйнувань, "успішне виведення з ладу цієї інфраструктури суттєво підриває спроможність Росії маневрувати резервами та забезпечувати угруповання військ".Розгром російської протиповітряної оборониЩоб розчистити шлях для далекобійних засобів, українські сили здійснили високоточний розгром систем протиповітряної оборони ворога, які прикривали стратегічний район. Внаслідок ударів було повністю виведено з ладу чотири радіолокаційні станції модернізованого комплексу ППО С-400, а також два комплекси ППО "Панцир", розгорнуті безпосередньо біля мосту через Керченську протоку.Окрім цього, підрозділи Сил оборони успішно ліквідували рідкісні радіолокаційні системи "Каста-2Е2" в окупованому Курортному та "Небо-У" поблизу Керчі. Успішність цих атак змушений був частково визнати навіть ватажок окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов, заявивши про масовані нальоти безпілотників. Попри намагання замовчувати конкретні втрати, знищення радарів ППО відкриває нові можливості для подальшої демілітаризації півострова.Нагадаємо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур..

У ніч на 22 червня російські окупаційні війська здійснили чергову масовану атаку безпілотниками на Запоріжжя. Внаслідок ворожих ударів пошкоджено житлові будинки, спалахнули пожежі, а також відомо про загиблу жінку та кількох поранених місцевих жителів.Про це у Telegram-каналі повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.Наслідки влучання у приватний секторЗа словами посадовця, ворожі безпілотники поцілили по приватному сектору обласного центру. Через удар російського дрона загорівся приватний будинок, який згодом був повністю зруйнований. Спершу надходила інформація, що у будівлі, що палає, залишається жінка, а троє людей дістали поранення. Згодом очільник ОВА підтвердив найгірші побоювання — під завалами зруйнованого будинку знайшли тіло загиблої жінки. На місці трагедії оперативно працювали екстрені служби.Руйнування інших об'єктів містаОкрім цього, зафіксовано влучання ворожого БпЛА по нежитловій будівлі, де також спалахнула пожежа, але там минулося без постраждалих. Чергових руйнувань зазнав і ще один приватний будинок — там поранення дістав чоловік, якому одразу надали необхідну медичну допомогу. Крім приватних осель, окупанти пошкодили багатоповерхівку: у будівлі вибило вікна та понівечило фасад. Комунальні та екстрені служби міста вже усувають наслідки ворожої атаки.Нагадаємо, 21 червня росіяни понад 30 разів атакували Дніпропетровщину. Під ударами були різні райони області..

У неділю, 21 червня, у Золочівській громаді Харківської області стався трагічний інцидент. Троє цивільних підірвалися на невідомому вибухонебезпечному предметі поблизу села Клинова-Новоселівка.Про це повідомив пресцентр Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області.За попередніми даними, вибух стався під час руху людей дорогою біля автобусної зупинки. Унаслідок інциденту одна людина загинула, ще двоє отримали поранення.Правила безпеки через ризик мінної небезпекиУ ДСНС вкотре закликають мешканців бути максимально обережними через високий ризик виявлення вибухонебезпечних предметів у районах, які перебували під обстрілами або в зоні бойових дій. Фахівці наголошують, що такі території можуть залишатися смертельно небезпечними, тому:пересуватися слід лише перевіреними маршрутами;не сходити на узбіччя;не торкатися підозрілих предметів.У разі виявлення небезпечної знахідки громадян просять негайно телефонувати за номерами екстрених служб 101, 102 або 112. Мешканців закликають дбати про власну безпеку та безпеку своїх близьких.Як відомо, в Україні для пошуку вибухонебезпечних предметів застосовують безпілотники та спеціальні магнітометри, що фіксують зміни магнітного поля Землі. Це дозволяє знаходити приховані металеві об’єкти з повітря, мінімізуючи ризики для життя особового складу.Нагадаємо, раніше в Харківській області чоловік намагався виготовити інструмент із фрагмента боєприпасу часів Другої світової війни. Внаслідок детонації він отримав важкі травми.Читайте також: Мінна загроза в Україні: скільки територій ще небезпечні і як довго триватиме їх очищення.

У неділю, 21 червня, російські окупанти атакували Запоріжжя. Ціллю ворога стала автозаправка.Про це повідомив очільник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров."Ворог атакував БпЛА автозаправку у Запоріжжя", — написав посадовець на своїй сторінці у Telegram.Попередньо, одна людина отримала поранення.Як відомо, 20 червня російські окупанти скинули дев'ять керованих авіаційних бомб на Запоріжжя. Постраждали місцеві мешканці.Варто зауважити, що у ніч на 21 червня російські загарбники випустили по Україні понад сто безпілотників та чотири ракети, серед яких небезпечні аеробалістичні "Кинджали". Силам протиповітряної оборони та підрозділам РЕБ вдалося знешкодити 96 ворожих повітряних цілей у різних куточках країни.Нагадаємо, 21 червня російські окупаційні війська здійснили чергову серію повітряних ударів по цивільній інфраструктурі Вінницької області.Читайте також: "Росіяни підготувались": Зеленський попередив про можливість нового масованого удару.

Внаслідок жорстокої повітряної атаки окупантів 21 червня на Полтавщині загинули двоє людей, одного з яких рятувальники дістали з-під завалів. У Полтавській громаді невідкладно оголосили День жалоби за жертвами російського терору.Про це повідомила секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.Наслідки удару та пошукова операціяЗа її словами, ворожий наліт приніс руйнування та невимовне горе у місцеві родини. Жертвами агресії стали двоє цивільних громадян. На місці влучання невідкладно розгорнули пошуково-рятувальні роботи, під час яких працівники ДСНС виявили під уламками будівлі тіло одного загиблого. За життя іншого постраждалого до останнього боролися медики, проте травми виявилися несумісними з життям, і людина померла в лікарні.Очільниця міськради висловила слова підтримки всім, кого торкнулася ця жахлива подія. Особливу увагу мешканців звертають на необхідність дотримання тиші під час жалобних заходів."Сьогодні в Полтавській громаді ми оголошуємо День жалоби за загиблими внаслідок ворожої атаки. На жаль, двоє людей загинуло. Рятувальники, знайшли одне тіло під завалами. Ще одна людина померла в лікарні від отриманих травм. Щирі співчуття рідним і близьким загиблих", — зазначила Ямщикова.Нагадаємо, за словами президента Володимира Зеленського, за тиждень Росія випустила по Україні понад 4000 засобів повітряної атаки, спричинивши масштабні трагедії у Запоріжжі та на Полтавщині. На тлі кривавого терору глава держави заявив про результативність міжнародних самітів щодо термінового постачання ракет для протиповітряної оборони..

Російські чиновники та представники місцевої влади гарячково намагаються зупинити стрімке зростання цін на пальне та приховати масштаби внутрішньої кризи. Ситуація з дефіцитом газу та автомобільного палива продовжує швидко загострюватися та поширюватися регіонами Росії на тлі систематичних та ефективних ударів України по ворожій енергетичній інфраструктурі.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).Дефіцит охопив великі міста та тилові регіониЯк зазначають аналітики, попри регулярні офіційні заперечення та спроби Кремля заспокоїти населення, реальний стан справ на російських АЗС є критичним. Згідно з даними санкт-петербурзького видання "Фонтанка", у різних суб'єктах Росії спостерігається масова нестача бензину. Ціни на газ стрімко повзуть угору навіть у тих містах, які раніше вважалися безпечними та не зазнавали безпосередніх повітряних ударів, зокрема у Санкт-Петербурзі, Воронежі та Тулі. Це викликає сильне розчарування серед пересічних споживачів, які обурені хаотичним ціноутворенням і фактичною відсутністю палива на заправках.Окремі незалежні компанії-заправники, що не мають підтримки великих вертикально інтегрованих нафтових холдингів, змушені різко підвищувати розцінки на газ, аби хоча б якось компенсувати свої фінансові втрати та запобігти збитковості. Усі намагання влади штучно занизити ціни чи пом'якшити кризу наразі не приносять жодних результатів. Наприклад, чиновники Саратовської області офіційно визнали, що змушені шукати механізми обмеження вартості палива на АЗС, оскільки в регіоні фіксуються серйозні перебої з постачанням на тлі аномального попиту."Російські чиновники продовжують намагатися пом'якшити зростання цін на газ, оскільки дефіцит газу поширюється по всій Росії на тлі безперервних українських ударів по російській енергетичній інфраструктурі", — зазначають експерти ISW.Обмеження на АЗС та логістичний глухий кутКриза змушує місцеву владу переходити до радикальних дій та запроваджувати приховані елементи карткової системи. Опозиційні медіа з'ясували, що у Тверській області міністерство промисловості і торгівлі пішло на екстрені кроки, ввівши тимчасові ліміти на продаж бензину на заправних станціях брендів "Сургутнефтегаз" та "Татнефть". Водночас у Тульській області нестачу палива на АЗС намагаються виправдати технічними факторами, списуючи все на логістичні проблеми та зростання внутрішнього споживання.На думку міжнародних аналітиків, у короткостроковій та середньостроковій перспективі російський уряд виявиться безсилим перед цією паливною кризою. Зусилля з вирівнювання цін навряд чи матимуть успіх, адже першопричина колапсу не ліквідована."Російський уряд, ймовірно, продовжуватиме боротися за рівномірне пом'якшення зростання цін на газ та дефіциту газу в короткостроковій та середньостроковій перспективі, враховуючи, що посилені українські удари по російській енергетичній інфраструктурі, ймовірно, продовжуватимуть загострювати існуючий дефіцит", — резюмують у звіті Інституту вивчення війни.Нагадаємо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур. .

За тиждень Росія випустила по Україні понад 4000 засобів повітряної атаки, спричинивши масштабні трагедії у Запоріжжі та на Полтавщині. На тлі кривавого терору Володимир Зеленський заявив про результативність міжнародних самітів щодо термінового постачання ракет для протиповітряної оборони.Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму Telegram-каналі.Наслідки ударів по Запоріжжю та ПолтавіЗа словами Зеленського, ворожі атаки за минулу добу забрали життя багатьох українців. Зокрема, у Запоріжжі внаслідок ударів керованими авіаційними бомбами загинуло п'ятеро людей, а ще 26 громадян отримали поранення різного ступеня важкості. Не менш трагічною виявилася ситуація у Полтаві, де ворожий обстріл обірвав життя двох мешканців. Крім того, там постраждали 12 осіб, серед яких опинилося шестеро дітей. Глава держави висловив глибокі співчуття всім, хто втратив своїх рідних та близьких унаслідок цих ударів.Окрім цього, під постійним вогнем російських загарбників перебували Дніпропетровська, Харківська, Одеська, Сумська, Донецька, Кіровоградська та Рівненська області. Прикордонні та прифронтові громади щоденно потерпають від нальотів безпілотників. Загалом за поточний тиждень окупанти випустили по території України приблизно 2200 ударних дронів, понад 1800 керованих авіаційних бомб та 87 ракет різних типів."Тільки за вчорашній день внаслідок російських ударів КАБами у Запоріжжі загинуло п’ятеро людей, ще 26 постраждали. У Полтаві внаслідок обстрілу, на жаль, загинуло двоє людей та 12 постраждали, серед них шестеро дітей. Мої співчуття рідним та близьким", — зазначив Зеленський.Результати міжнародних самітів та посилення ППОПрезидент наголосив, що на тлі постійних російських атак надзвичайно важливого значення набуває міжнародна підтримка України. Останні зустрічі на найвищому рівні, зокрема саміти G7 та Європейської ради, а також чергове засідання у форматі "Рамштайн" (UDCG), продемонстрували єдність західного світу. Партнери погодили нові фінансові та оборонні внески, спрямовані на суттєве зміцнення українського неба.Президент заявив, що тепер головне завдання полягає у максимальній швидкості реалізації цих домовленостей. Насамперед це стосується безперебійного та оперативного постачання зенітних ракет для систем протиповітряної оборони. Лише реальне та швидке підсилення ППО дозволить захистити життя мирних українців від безперервного повітряного терору Кремля."Дійсно має значення, що на фоні цих атак саміти G7 та Європейської ради, засідання UDCG були результативними й дали нові внески на посилення нашого захисту. Я вдячний партнерам за єдність. Тепер не менш важливо швидко все реалізувати, передусім постачання ракет ППО, щоб нові внески дали реальний захист життів від постійних російських ударів. Дякую всім, хто допомагає", — резюмував глава держави.Нагадаємо, у ніч на 21 червня Рівненська область зазнала чергової повітряної атаки з боку російських загарбників. Ворожий наліт призвів до пошкодження інфраструктури та проблем із електропостачанням в одному з регіонів області..

Сили оборони України здійснили масштабну серію ударів по стратегічних військових та паливних об'єктах російських окупантів як у глибокому тилу Російської Федерації, так і на тимчасово захоплених територіях. Українські безпілотники та далекобійне озброєння паралізували ключові логістичні артерії та нафтову інфраструктуру, яка забезпечувала постачання ворожої армії.Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.Рекордна відстань: атака на Тюменський НПЗЗа даними військових, протягом 20 червня підрозділи Сил оборони України завдали успішного удару по Тюменському нафтопереробному заводу, відомому як "Антипінський", розташованому на території Тюменської області Російської Федерації. Наразі результати цього ураження детально уточнюються. Унікальність цієї операції полягає в географії вильоту, адже відстань від державного кордону України до зазначеного об'єкта становить понад 2000 кілометрів.Тюменський НПЗ вважається одним із найбільших нафтопереробних підприємств на території Західного Сибіру. Його виробнича потужність сягає близько 7,5–9 мільйонів тонн нафти на рік. Завод спеціалізується на випуску дизельного пального, бензину та інших нафтопродуктів, які, зокрема, постачалися для забезпечення потреб російської армії.Паливний та морський колапс окупантівУ ніч на 21 червня бойова робота продовжилася ближче до окупованих південних рубежів. У Керчі було уражено нафтовий термінал "ТЕС-Термінал-1", де внаслідок влучання спалахнула потужна пожежа. Цей термінал є одним із ключових об'єктів перевалки та зберігання паливно-мастильних матеріалів у Криму і безпосередньо використовувався для забезпечення потреб окупаційного угруповання військ.Одночасно з цим у ніч на 21 червня під удар потрапив порт "Кавказ", що розташований у Краснодарському краї Російської Федерації. Військові підтвердили виникнення пожежі на території об'єкта. Порт "Кавказ" виконує роль надважливого логістичного вузла, який забезпечує морське сполучення між Краснодарським краєм і тимчасово окупованим півостровом Крим та активно залучений у забезпеченні військ РФ.Руйнування мостів та пунктів управлінняОкремим блоком операції став розгром транспортних шляхів окупантів. Українські воїни завдали точних ударів по трьох важливих залізничних мостах:через Північнокримський канал у районі Роздольного;у районі Петерсгагена Запорізької області;через Сиваш у районі Чонгара.Усі ці об'єкти використовувалися противником для перекидання особового складу, військових перевезень та матеріально-технічного забезпечення окупаційних військ. Окрім цього, успішно уражено пункт управління противника в районі Почаєва Бєлгородської області Росії, а також пункти управління БпЛА окупантів у районах Мирного та Новоіванівки Запорізької області, Комара на Донеччині та Горок Брянської області Росії.Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Сили оборони України уночі 21 червня провели масштабну та надзвичайно успішну нічну операцію, завдавши нищівних ударів по стратегічних об'єктах російських загарбників на значній відстані від лінії фронту. Комбінована атака українських спецслужб та військових була спрямована на руйнування ворожих систем протиповітряної оборони, паливної інфраструктури та ліній забезпечення ворожих військ..
