Прокурори Черкаської обласної прокуратури повідомили про підозру колишньому народному депутату України та ексміністру охорони навколишнього природного середовища України, який нині очолює наглядову раду одного із закладів вищої освіти Києва.Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора. Також підозри отримали директор підприємства та бухгалтер.За даними сліства, на початку 2024 року ексміністр організував схему незаконного заволодіння бюджетними коштами, виділеними в межах державної програми підтримки переробної промисловості. Для отримання гранту до Міністерства економіки України було подано бізнес-план, який передбачав придбання лінії з виробництва комбікормів та створення нових робочих місць.Після схвалення заявки підприємство отримало понад 5,6 мільйона гривень державного фінансування. Надалі ці кошти були перераховані на рахунок підконтрольного товариства на підставі документів із неправдивими відомостями. Слідчі встановили, що обладнання, яке мало бути придбане за грантові кошти, фактично не закуповувалося, виробнича лінія не запускалася, а нові робочі місця не були створені. Відтак, ці кошти використали не за цільовим призначенням.Для приховування схеми упродовж 2024–2026 років до банківських установ та контролюючих органів подавали документи про нібито виконання умов грантової програми. У них містилися відомості про придбання обладнання, запуск виробництва та створення робочих місць. Під час перевірок за нове обладнання видавали техніку, яка вже перебувала в користуванні підприємства. Через це державному бюджету завдано збитків на суму понад 5,6 мільйона гривень."Колишньому народному депутату та ексміністру інкримінують організацію заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, службове підроблення та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом. Директору підприємства та бухгалтеру інкримінують пособництво у заволодінні коштами, службове підроблення та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом", — йдеться у повідомленні.. Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд заарештував елітну нерухомість та місце для автомобіля, які фактично належать віцепрем'єр-міністру з відновлення Олексію Кулебі. Відповідне рішення ухвалено на підставі зібраних доказів антикорупційних органів щодо сумнівного походження цього майна..

Правоохоронці заявили про викриття схеми ухилення від сплати податку на додану вартість у дорожньо-будівельній галузі. За даними слідства, внаслідок операцій із нібито придбання будівельних матеріалів державний бюджет недоотримав понад 243,8 млн грн.Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко. Слідство вважає, що впродовж 2020-2023 років п’ять підприємств, пов’язаних із бенефіціаром великої дорожньо-будівельної компанії, оформили закупівлю бітуму, щебеню та інших матеріалів на суму понад 1,1 млрд грн.За версією правоохоронців, фактичного постачання цих товарів не було. Компанії, зазначені в документах як продавці дорожньо-будівельних матеріалів, насправді торгували продуктами, взуттям, автомобільними шинами та арматурою."Саме на підставі таких фіктивних операцій формувався податковий кредит, який дозволяв суттєво зменшувати податкові зобов’язання", — зазначив Кравченко.Окремо слідчі встановили, що пов’язані компанії проводили з основним дорожньо-будівельним підприємством операції на понад 4,3 млрд грн. За даними прокуратури, реальні постачання змішували з "паперовими", створюючи видимість законної господарської діяльності.Розмір несплачених податків, як стверджують правоохоронці, підтверджують матеріали податкових перевірок і висновки судових експертиз."Одному з керівників підприємств уже заочно повідомлено про підозру. За місцем його проживання проведено обшук. Ще двоє фігурантів перебувають за кордоном. Вживаємо заходів для їх притягнення до відповідальності", — додали у відомстві.Досудове розслідування триває. Винуватість підозрюваних має встановити суд.Нагадаємо, нещодавно колишньому директору підприємства тютюнової галузі повідомили про підозру в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. За даними слідства, через незаконне виробництво та продаж сигарет бюджет недоотримав понад 2,3 мільярда гривень акцизного податку..

У вівторок, 23 червня, чорногорський суд ухвалив рішення про екстрадиційний арешт колишньої директорки дитячого табору Olympic Village. Відпочинок там закінчився смертю дитини.Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Смерть дитини — це не епізод у кримінальному провадженні. Це трагедія, за яку мають відповісти всі, чиї дії або бездіяльність могли до неї призвести", — наголосив він.Він додав, що сьогодні за матеріалами прокуратури суд у Чорногорії ухвалив рішення про екстрадиційний арешт колишньої директорки дитячого табору Olympic Village, де 2023 року загинув 10-річний хлопчик.Після повідомлення їй про підозру вона залишалася за межами України, тому її оголосили в міжнародний розшук. За запитом української сторони Інтерпол опублікував "червоне оповіщення". 21 червня цього року підозрювану затримали на території Чорногорії. Зараз прокуратура завершує необхідні процедури для її повернення в Україну."Ця справа для мене принципова. Коли я зустрічався з батьками потерпілого хлопця, то пообіцяв, що винні у його смерті будуть покарані", — пояснив генпрокурор.Він зауважив, що, коли дитина перебуває у таборі, відповідальність за її життя та безпеку несуть дорослі. Не формально, а реально щодня та щохвилини. Батьки довіряють таким закладам найдорожче. І якщо ця довіра зруйнована, то держава зобов’язана встановити роль кожного, хто мав забезпечити безпеку дитини."Втеча за кордон не скасовує відповідальності. Жодна країна та жоден кордон не повинні стати способом уникнути правосуддя", — наголосив посадовець.Він окремо нагадав, що обвинувальний акт стосовно тренера табору, якого обвинувачують у залишенні дитини в небезпеці, вже перебуває на розгляді суду."Ця справа перебуває на моєму особистому контролі. Для родини хлопчика справедливість запізнилася вже на роки. Наш обов’язок зробити все, щоби вона настала", — підсумував Руслан Кравченко.Нагадаємо, декілька днів тому стало відомо, що прокуратура домоглася довічного ув’язнення для 50-річного чоловіка, який упродовж двох років ґвалтував трьох малолітніх падчерок. Суд першої інстанції призначив йому 15 років позбавлення волі..

Колишньому директору підприємства тютюнової галузі повідомили про підозру в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. За даними слідства, через незаконне виробництво та продаж сигарет бюджет недоотримав понад 2,3 мільярда гривень акцизного податку.Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко. Слідство вважає, що службові особи підприємства під прикриттям легального виробництва налагодили виготовлення та збут необлікованих тютюнових виробів. Продукцію нібито реалізовували поза податковим і бухгалтерським обліком."Ключовий епізод слідства у цьому провадженні це понад 1 186 тонн тютюнової сировини, яку переробили у цигарки та реалізували без сплати акцизного податку", — зазначили у відомстві.За результатами податкової перевірки та судової економічної експертизи, це призвело до заниження податкових зобов’язань більш ніж на 2,3 мільярда гривень.Правоохоронці також стверджують, що для приховування використання сировини службові особи підприємства могли сфальсифікувати її викрадення, створивши видимість форс-мажорних обставин."Йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 КК України в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Досудове розслідування триває. Слідство здійснюється детективами БЕБ", — підсумував генпрокурор.Нагадаємо, нещодавно правоохоронці повідомили про підозру дев’ятьом особам у справах про незаконний видобуток корисних копалин у п’яти регіонах України. За даними слідства, їхні дії завдали державі збитків на понад 1,5 мільярда гривень..

Правоохоронці повідомили про підозру дев’ятьом особам у справах про незаконний видобуток корисних копалин у п’яти регіонах України. За даними слідства, їхні дії завдали державі збитків на понад 1,5 мільярда гривень.Про це повідомили в Офісі генерального прокурора. Серед підозрюваних — керівники державних і комунальних підприємств, посадовці державних компаній, міський голова, арбітражний керівник — ліквідатор одного з підприємств, а також представник приватного бізнесу.За версією слідства, фігуранти без необхідних дозволів або з порушенням їхніх умов і строків дії видобули понад 450 тисяч кубометрів корисних копалин загальнодержавного значення. Йдеться, зокрема, про граніт, габро та підземні води.Незаконно видобули граніту на понад 1,2 мільярда гривеньВ одному з епізодів підозрювані нібито видобули з родовища понад 375 тисяч кубометрів граніту. Для цього провели щонайменше 12 вибухових робіт."Для цього здійснили щонайменше 12 вибухових робіт. Завдані державі збитки перевищили 1 млрд 255 млн грн", — зазначили у відомстві.В іншій справі без спеціального дозволу з 30 свердловин видобули понад 60 тисяч кубометрів підземної води. Її використовували для централізованого водопостачання жителів громади. Сума збитків перевищила 12,6 мільйона гривень."Також учасники оборудок розкрадали державне майно та зловживали службовим становищем. Для незаконного видобутку вони навіть цинічно використовували державну техніку", — додав Генпрокурор.Досудові розслідування тривають. Винуватість підозрюваних має встановити суд.Нагадаємо, 2024 року правоохоронці припинили діяльність злочинної організації, яка впродовж трьох років займалась незаконним видобутком та реалізацією кам’яного вугілля на одній із шахт у Донецькій області. Фігуранти завдали державі понад один мільярд гривень збитків..

Прокуратура домоглася довічного ув’язнення для 50-річного чоловіка, який упродовж двох років ґвалтував трьох малолітніх падчерок. Суд першої інстанції призначив йому 15 років позбавлення волі.Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Крваченко у своєму Telegram-каналі."Ми вважали таке покарання неспівмірним важкості скоєного й оскаржили вирок. Сьогодні я особисто підтримував обвинувачення в Харківському апеляційному суді", — зазначив він.За його словами, позиція прокуратури була принциповою: за злочини проти дітей не може бути поблажливості. Суд погодився з доводами прокуратури та змінив вирок на довічне ув’язнення."Ці злочини відбувалися вночі в домі потерпілих, коли діти спали та були найбільш вразливими. Спочатку чоловік вчиняв сексуальне насильство над найстаршою дитиною, згодом перейшов до молодших. Людина, яка мала бути для них захистом і опорою, стала джерелом страху та травми на все життя", — наголосив Кравченко.Він додав, що робота стосовно забезпечення найжорсткішого покарання за злочини, де потерпілими є діти, системна та має результати.Зокрема, на Житомирщині прокуратура відстояла довічне позбавлення волі для 23-річного чоловіка, який у стані наркотичного сп'яніння проникнув до квартири жінки, зґвалтував її, вбив ножем її та її малолітню доньку, а потім підпалив помешкання, щоби знищити сліди.Ще один довічний вирок днями отримав чоловік в Одесі, який зґвалтував і жорстоко вбив семирічну сусідську дівчинку, а потім намагався приховати тіло у підвалі сусіднього будинку."Жодне рішення суду не здатне повернути батькам дітей, яких вони втратили, а постраждалим — втрачене дитинство та відчуття безпеки. Але держава зобов'язана зробити все, щоби такі злочинці більше ніколи не отримали можливості забрати чи скалічити чиєсь життя", — зауважив генеральний прокурор України.Він висловив переконання: коли йдеться про особливо важкі злочини проти дітей, покарання має бути максимально суворим."Без компромісів. Без поблажливості. Без права на другий шанс для тих, хто свідомо руйнує дитячі долі. Працюємо далі", — підсумував Руслан Кравченко.Нагадаємо, що наприкінці березня з Польщі до України екстрадували херсонця, якого підозрюють у зґвалтуванні й убивстві семирічної дівчинки. Крім того, чоловік позбавив життя її 40-річну матір..

Приморський районний суд Одеси визнав винним військовослужбовця у вбивстві відомого одеського активіста Дем’яна Ганула. Вбивцю засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна. Також його позбавлено військового звання "старший лейтенант".Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. Там зазначили, що прокурори Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону довели, що чоловік скоїв злочин на замовлення куратора, пов’язаного зі спецслужбами Росії.Як відомо, 14 березня 2025 року в центрі Одеси засуджений двічі вистрелив у 31-річного активіста, після чого здійснив контрольний постріл впритул. Потерпілий загинув на місці.Прокурори довели, що наприкінці 2024 року куратор через месенджер пообіцяв військовослужбовцю працевлаштування в правоохоронному органі за умови виконання "перевіркового завдання" — убивства незнайомої йому людини.Погодившись на злочин заради обіцяного кар’єрного просування, чоловік самовільно залишив військову частину та прибув до Одеси, де орендував квартири, незаконно придбав зброю та боєприпаси, тривалий час стежив за потерпілим."Після вбивства засуджений зв’язався з куратором, однак той заявив, що нібито ліквідовано "не ту особу", та наказав йому переховуватися в орендованій квартирі, придбати новий мобільний телефон і чекати подальших вказівок", — зазначили в Офісі генпрокурора.Намагаючись приховати зв’язок із замовником, військовослужбовець скинув налаштування свого телефону до заводських. Попри це, правоохоронці оперативно встановили його місцеперебування та того ж дня затримали в одній з орендованих квартир."Розслідування щодо замовника, який діяв в інтересах спецслужб Росії, триває в окремому кримінальному провадженні", — зауважили прокурори.Що відомо про Дем'яна ГанулаУкраїнський громадський діяч, волонтер, блогер, зоо- й екозахисник, засновник і керівник ГО "Вуличний фронт", учасник Революції гідності.Народився 6 жовтня 1993 року в селі Новоселиця Голованівського району Кіровоградської області. Батько — учасник Революції гідності та ветеран АТО, з перших днів повномасштабного вторгнення служив в обороні Києва, а далі у 28 окремій механізованій бригаді імені Лицарів Зимового Походу.Свою громадську діяльність Ганул розпочав під час протестів на Майдані, що переросли в Революцію Гідності, вступив до "Правого Сектора" й очолив силовий блок осередку в Одеській області. Брав участь у сутичках 2 травня 2014 року у протистоянні з російськими бойовиками на Куликовому полі біля Будинку профспілок.Після виходу з "Правого Сектора" створив ГО "Вуличний фронт", був організатором заходів щодо повернення Літнього театру (територія Міського саду), проти незаконних забудов та інших. 2020 року балотувався в депутати до міської ради Одеси від партії "Національний корпус".За даними із відкритих джерела, це був не перший замах на життя активіста. Зокрема, 2020 року невідомі спалили авто Ганула. Улітку того ж року невідомі обстріляли авто з ним поблизу села Визирка, а у листопаді 2020 року невідомі битками розбили його автомобіль BMW X5, а пізніше спалили його на СТО.Нагадаємо, що підозрюваний у вбивстві активіста Дем’яна Ганула Сергій Шаалаєв ще 16 березня визнав свою провину під час судового засідання..

У четвер, 18 червня, правоохоронці прийшли з обшуками до посадовців Фонду державного майна України. Причина — можливе заниження вартості ТРЦ Ocean Plaza перед продажем.Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора. За даними сліства, деякі чиновники Фонду держмайна могли діяти в інтересах представників комерційних структур для створення умов продажу ТРЦ Ocean Plaza за штучно заниженою вартістю.Наразі перевіряються факти можливого впливу на:процедуру оцінки ТРЦ;формування стартової ціни аукціону;визначення умов продажу;обмеження кола потенційних покупців, що може призвести до продажу державного активу за ціною, що не відповідає його реальній ринковій вартості, та спричинити збитки державному бюджету України."18 червня 2026 року в межах кримінального провадження проведено санкціоновані обшуки за місцями проживання окремих службових осіб Фонду державного майна України. Під час слідчих дій вилучено документи, які можуть мати значення для розслідування", — додали в ОГПУ.Нагадаємо, НАБУ і САП викрили співробітника Служби безпеки України, який, за даними слідства, підбурював представників бізнесу дати хабар правоохоронцям. За 150 тисяч доларів він нібито обіцяв повернути вилучені під час обшуку гроші та закрити кримінальне провадження..

На Київщині припинено діяльність організованої групи зі семи осіб, які налагодили незаконний збут наркотичних засобів у Києві, Київській області та державній установі "Київський слідчий ізолятор".Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. Там зазначили, що схему організував один з ув’язнених, який, перебуваючи в слідчому ізоляторі, координував діяльність спільників як усередині установи, так і на волі."Учасники групи закуповували метадон та інші препарати з обмеженим обігом, маскували їх у продуктах харчування та надсилали поштовими відправленнями до СІЗО. Там наркотики збували, а отримані кошти розподіляли між організаторами схеми", — йдеться в повідомленні.Прокурори додали, що діяльність угруповання мала системний характер і приносила значні прибутки. Щомісяця його учасники збували на території Києва та області від 300 до 800 таблеток метадону, вартість однієї з яких на чорному ринку — від 400 до 600 гривень.Слідство також встановило, що окремі особи, які перебували на замісній підтримувальній терапії, всупереч установленим правилам отримували метадон одночасно в декількох медичних закладах, що дозволяло накопичувати препарат для подальшого незаконного збуту.Правоохоронці задокументували численні факти збуту та пересилання наркотичних засобів, зокрема, поштовими відправленнями до слідчого ізолятора, а також провели низку оперативних закупок метадону."Під час 15 санкціонованих обшуків вилучено метадон, димедрол, соннат, мобільні телефони, банківські картки, чорнові записи, медичну документацію, журнали обліку наркотичних препаратів, рецептурні бланки, комп’ютерну техніку та готівкові кошти", — розповіли в Офісі генпрокурора.. Усім учасникам організованої групи повідомлено про підозру за частиною 3 статті 307 Кримінального кодексу України (незаконний обіг наркотиків і психотропних речовин (збут, виготовлення, зберігання).Нагадаємо, що минулого тижня столичні правоохоронці затримали 50-річного киянина, якого підозрюють у збуті наркотиків і психотропів. Під час обшуку в нього вилучили понад 2,5 кілограма заборонених речовин орієнтовною вартістю пʼять мільйонів гривень..

В Одеській області вирок винесли 32-річний чоловік, який зґвалтував і вбив семирічну Соломію Тарасюк у червні 2025 року. Його засудили до довічного ув'язнення.Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. Там зазначили, що довели в суді вину 32-річного чоловіка, який зґвалтував і вбив семирічну дівчинку в Одесі. Суд призначив йому довічне позбавлення волі."Цей злочин стався у червні 2025 року. Дитина жила в одному дворі із засудженим і знала його як сусіда. Чоловік заздалегідь вибудовував довіру з місцевими дітьми, він заводив із ними розмови на вулиці, пригощав солодощами, катав на велосипеді та показував відео з котом у телефоні", — йдеться в повідомленні.Прокурори додали, що в день вбивства дівчинка каталася на самокаті біля дому. Побачивши знайомого дорослого, якому довіряла, вона погодилася зайти до нього у квартиру — "погратися з котиком". Звідти вона вже не вийшла. Чоловік зґвалтував і задушив дитину."Наступного дня загорнув тіло у харчову плівку, заховав у дорожню сумку та картонну коробку, викликав таксі та сховав у підвалі іншого будинку. Під час замовлення авто він вказав на необхідність вільного багажника для великогабаритної коробки, а тіло прикрив порожніми скляними пляшками, щоби шум під час транспортування не викликав підозр", — розповіли подробиці правоохоронці.. На судових засіданнях обвинувачений стверджував, що не пам'ятає факту зґвалтування. Встановлено, що в день злочину він вживав канабіс.Разом із тим комплексна психолого-психіатрична експертиза підтвердила, що дії підсудного повністю усвідомлені та чітко контрольовані."Справа про жорстоко та цинічно обірвану дитячу долю завершилася довічним позбавленням волі для винного. Лише максимальна міра покарання може гарантувати, що такі особи не вийдуть на свободу та не вчинять злочини повторно, забираючи найцінніше — дитячі життя", — прокоментував рішення суду старший групи прокурорів, керівник Одеської обласної прокуратури Андрій Сваток, який підтримував публічне обвинувачення.Нагадаємо, на початку червня стало відомо, що на Кіровоградщині 29-річного чоловіка підозрюють у злочині проти неповнолітніх. Він через Telegram знайомився з дітьми та ґвалтував їх..

У Харкові чотирирічний хлопчик загинув після падіння з вікна четвертого поверху. У справі про трагедію правоохоронці повідомили про підозру очільниці районної служби у справах дітей.Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.За даними слідства, посадовиця тривалий час не реагувала належним чином на численні сигнали про небезпеку для чотирирічного хлопчика, який у травні 2026 року випав із вікна квартири на четвертому поверсі та помер від отриманих травм.Відомо, що родина перебувала в полі зору соціальних служб із червня 2023 року. Тоді дитину забрали у матері, однак уже через місяць її повернули в сім’ю. При цьому, як зазначають правоохоронці, посадовиця не повідомила про наявні тілесні ушкодження та не забезпечила належної перевірки умов, у яких перебувала дитина."Хлопчика вилучили у матері біля сміттєзвалища, де вона разом зі співмешканцем збирала картон. У дитини виявили гематому на голові та пахову грижу", — зазначили в пресслужбі.Надалі до соціальних служб неодноразово надходили сигнали про неналежний догляд за хлопчиком, відсутність медичного лікування, щеплень та необхідних умов проживання. Попри це, рішення про повторне вилучення дитини не ухвалювалося, а контроль за сім’єю був фактично втрачений.. Слідство також встановило, що посадовиця не забезпечила належного виконання індивідуального плану соціального захисту та обмежувалася формальними запитами до правоохоронних органів. Крім того, раніше у цьому ж провадженні підозру було повідомлено матері загиблого хлопчика.Правоохоронці зазначають, що за умови своєчасного реагування та вилучення дитини з небезпечного середовища трагедії можна було б уникнути.Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в суді.Нагадаємо, 8 травня у Києві сталася трагедія. Чоловік випав з вікна багатоповерхівки.Також 28 квітня у Львові 42-річний чоловік вистрибнув з оглядового майданчика вежі Ратуші. Від отриманих травм він загинув..

В Одеській області затримано військовослужбовця, який вимагав 23 тисячі доларів за вплив на рішення військово-лікарської комісії, щоби визнати іншого військового непридатним і дозволити йому демобілізуватися.Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України.За даними слідства, 33-річний офіцер батальйону резерву в червні 2026 року запропонував військовослужбовцю сприяння у повторному проходженні військово-лікарської комісії й отриманні медичних висновків, які могли стати підставою для визнання його непридатним до подальшого проходження військової служби."За свої послуги він вимагав 23 000 доларів, запевняючи, що має можливість вплинути на посадових осіб військово-лікарської комісії для ухвалення необхідного рішення", — йдеться в повідомленні.Зокрема, він "пропонував" скасувати попередній висновок ВЛК і ухвалити новий висновок про непридатність до служби, що дозволило би йому звільнитися з лав ЗСУ.Правоохоронці затримали підозрюваного під час отримання неправомірної вигоди.Під час слідчих дій вилучили грошові кошти, мобільний телефон і транспортний засіб підозрюваного."Суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Встановлюються всі обставини злочину та повне коло осіб, причетних до його вчинення", — зазначили прокурори."Санкція інкримінованої статті передбачає до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна", — підсумували в Офісі генерального прокурора України.Нагадаємо, що на початку червня в межах операції проведено майже 60 одночасних обшуків у представників ВЛК і експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФО). За попередніми даними, сума виявлених неправдивих відомостей у декларація посадових осіб сягає 200 мільйонів гривень..

За фактом смертельної дорожньо-транспортної пригоди в Києві в п’ятницю, 5 червня, розпочато розслідування. Внаслідок аварії загинуло четверо людей, серед яких 12-річний хлопець.Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. Там поінформували, що 49-річний водій автомобіля Mercedes-Benz, мешканець Херсонщини, на швидкості не впорався з кермуванням автомобілем і вʼїхав у підземний перехід, де перебували люди."На місці загинуло двоє чоловіків, жінка та 12-річний хлопець. Ще троє людей отримали травми", — констатували прокурори.Вони додали, що водія витягнули з автомобіля рятувальники, на теперішній момент він перебуває у лікарні.. "Попередньо встановлено, що його неодноразово притягали до адміністративної відповідальності за перевищення швидкості. Також він є учасником чотирьох ДТП, дві з яких стались цього року", — акцентували в Офісі генпрокурора.За процесуального керівництва Київської міської прокуратури за фактом смертельної ДТП на Чоколівському бульварі розпочато досудове розслідування за частиною 3 статті 286 Кримінального кодексу України.Як відомо, на місці аварії розгорнуто оперативний штаб. Там фіксують докази та працюють працівники патрульної поліції, а також спеціалізована слідчо-оперативна група з розслідування ДТП главку поліції Києва. Правоохоронці встановлюють усі деталі, причини та повні обставини цієї масштабної трагедії.Нагадаємо, що вчора в Києві сталася смертельна ДТП. Вантажівка на смерть збила пенсіонерку, яка переходила дорогу в невстановленому для цього місці..

На Кіровоградщині суд засудив до чотирьох років позбавлення волі жінку, яка не звернулася по медичну допомогу для своєї малолітньої доньки під час хвороби. Через несвоєчасне лікування дитина померла від двобічної пневмонії, хоча, за висновками експертів, її життя можна було врятувати.Як повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора, трагедія сталася у жовтні 2025 року в одному із сіл Кіровоградської області. Кілька днів малолітня дівчинка страждала від високої температури, кашлю, болю в грудях, слабкості та відмовлялася від їжі. "Попри очевидне погіршення стану дитини, мати не звернулася до лікарів, не викликала швидку допомогу та не забезпечила госпіталізацію", — зазначили в прокуратурі.Лише через п’ять днів після початку хвороби жінка викликала поліцію, коли знайшла доньку мертвою. Згідно з висновками судово-медичних експертиз, смерть дитини настала внаслідок легеневої недостатності, спричиненої двобічною пневмонією. Фахівці встановили, що за умови своєчасного звернення до медиків, ранньої діагностики та належного лікування летального наслідку можна було уникнути.Рішення судуСуд визнав жінку винною у злісному невиконанні батьківських обов’язків та залишенні малолітньої дитини без допомоги, що спричинило її смерть (ч. 3 ст. 135 та ст. 166 КК України). Їй призначено покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі.Відомо, що родина раніше перебувала на обліку служби у справах дітей як така, що опинилася у складних життєвих обставинах через неналежне виконання батьківських обов’язків. Соціальні служби неодноразово попереджали матір про необхідність покращення умов проживання та належного догляду за дітьми.Наразі двоє інших дітей тимчасово проживають у родині рідної тітки. Також у судовому порядку розглядається питання щодо позбавлення жінки батьківських прав.Нагадаємо, у березні у Вознесенську Миколаївської області 16-річна дівчина померла після операції з видалення апендикса. Правоохоронці з'ясовують якість наданої медичної допомоги. Вони відкрили кримінальне провадження та проводять розслідування.Додамо, в січні цього року стало відомо, що в Києві скерували до суду справу щодо пластичного хірурга, пацієнтка якого померла під час операції з імплантації сідниць..

На Київщині ліквідували масштабну мережу з виготовлення фальшивих документів. У ході слідства відбулися десятки обшуків.Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко. За його словами, до обуродок було причетно близько 15 людей.Зокрема, учасники угруповання налагодили виробництво широкого спектра фальшивих документів, серед яких — паспорти, дипломи, водійські посвідчення, свідоцтва та нотаріальні документи. Вони навіть використовували голографічні елементи захисту та інші ознаки офіційних бланків.До того ж схема діяла за чітким розподілом ролей. Одні учасники займалися пошуком клієнтів, інші безпосередньо виготовляли підробки, а решта відповідали за доставку готових документів та фінансові розрахунки. Замовлення приймали як особисто, так і через посередників або дистанційно. Готову продукцію передавали поштовими відправленнями або під час особистих зустрічей."Проблема значно ширша, ніж підроблений папірець чи пластикова картка. Такі документи відкривають двері для інших злочинів: незаконного перетину кордону, шахрайства, легалізації чужих персональних даних, уникнення відповідальності та маніпуляцій із державними реєстрами", — відзначив Кравченко.У межах розслідування правоохоронці провели 31 обшук на території Київської та Чернівецької областей. Під час слідчих дій вилучено підроблені документи, голографічні елементи, печатки державних установ, комп’ютерну техніку та інші речові докази."Наразі затримано шістьох учасників схеми. За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури 15 особам уже повідомлено про підозру. Слідство триває. Встановлюємо всіх причетних та канали збуту підроблених документів", — йдеться у повідомленні.. Нагадаємо, раніше професорка кафедри криміналістичного забезпечення та судових експертиз навчально-наукового експертно-криміналістичного інституту Національної академії внутрішніх справ Олена Воробей розповідала, що в Україні фіксують нові тенденції у сфері підробки документів. Якщо в період пандемії масово виготовляли фальшиві COVID-сертифікати, то нині найчастіше підробляють документи, що дозволяють уникнути мобілізації або незаконно перетнути кордон.Читайте також: Як розпізнати підробку: експертка про фальшиві гривні, долари та документи.
