У вівторок, 23 червня, чорногорський суд ухвалив рішення про екстрадиційний арешт колишньої директорки дитячого табору Olympic Village. Відпочинок там закінчився смертю дитини.Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Смерть дитини — це не епізод у кримінальному провадженні. Це трагедія, за яку мають відповісти всі, чиї дії або бездіяльність могли до неї призвести", — наголосив він.Він додав, що сьогодні за матеріалами прокуратури суд у Чорногорії ухвалив рішення про екстрадиційний арешт колишньої директорки дитячого табору Olympic Village, де 2023 року загинув 10-річний хлопчик.Після повідомлення їй про підозру вона залишалася за межами України, тому її оголосили в міжнародний розшук. За запитом української сторони Інтерпол опублікував "червоне оповіщення". 21 червня цього року підозрювану затримали на території Чорногорії. Зараз прокуратура завершує необхідні процедури для її повернення в Україну."Ця справа для мене принципова. Коли я зустрічався з батьками потерпілого хлопця, то пообіцяв, що винні у його смерті будуть покарані", — пояснив генпрокурор.Він зауважив, що, коли дитина перебуває у таборі, відповідальність за її життя та безпеку несуть дорослі. Не формально, а реально щодня та щохвилини. Батьки довіряють таким закладам найдорожче. І якщо ця довіра зруйнована, то держава зобов’язана встановити роль кожного, хто мав забезпечити безпеку дитини."Втеча за кордон не скасовує відповідальності. Жодна країна та жоден кордон не повинні стати способом уникнути правосуддя", — наголосив посадовець.Він окремо нагадав, що обвинувальний акт стосовно тренера табору, якого обвинувачують у залишенні дитини в небезпеці, вже перебуває на розгляді суду."Ця справа перебуває на моєму особистому контролі. Для родини хлопчика справедливість запізнилася вже на роки. Наш обов’язок зробити все, щоби вона настала", — підсумував Руслан Кравченко.Нагадаємо, декілька днів тому стало відомо, що прокуратура домоглася довічного ув’язнення для 50-річного чоловіка, який упродовж двох років ґвалтував трьох малолітніх падчерок. Суд першої інстанції призначив йому 15 років позбавлення волі..

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру лейтенанту однієї з військових частин, дислокованих на Донеччині. Він безпідставно погодив перерахування підприємцю 650 тисяч гривень бюджетних коштів за ремонт техніки, який фактично не проводився.Про це повідомила пресслужба ДБР. Правоохоронці встановили, що військова частина уклала договори на поточний ремонт шести транспортних засобів."Посадовець, який відповідав за військову техніку й озброєння, підписав акти виконаних робіт, що стали підставою для оплати послуг підрядника", — пояснили в ДБР.Там додали, що водночас автомобілі за фактом на ремонт не передавалися, весь цей час вони перебували в розташуванні підрозділу."Попри це, підприємцю перерахували 650 тисяч гривень бюджетних коштів", — акцентували в Державному бюро розслідувань.Офіцеру повідомлено про підозру за частиною 1 статті 366 (службове підроблення) та частиною 2 статті 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України."Санкції статей передбачають покарання до шести років позбавлення волі. Завдані державі збитки відшкодовано в повному обсязі", — йдеться в повідомленні.Додатково перевіряється можлива фінансова "зацікавленість" лейтенанта й інших посадовців частини в безпідставному перерахуванні грошей.Процесуальне керівництво здійснює Маріупольська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Кропивницькому правоохоронці викрили схему, за якою військовозобов’язаним за гроші оформлювали документи з вигаданими медичними діагнозами для уникнення мобілізації..

Оперативники департаменту карного розшуку та слідчі Національної поліції України за силової підтримки спецпідрозділу ТОР затримали ще одного учасника підготовки замаху на посадовця Головного управління розвідки Міністерства оборони України.Про це повідомили в департаменті карного розшуку Національної поліції України. В дописі не названо, на кого готувався замах, але медіа стверджують, що це Андрій Юсов."Працівники карного розшуку та слідчі Нацполіції вийшли на ще одного ключового фігуранта злочину. 34-річний колишній військовослужбовець виступав посередником між представниками російських спецслужб і організатором злочину. Він забезпечував комунікацію між співучасниками, передавав вказівки замовників, координував підготовчі дії, а також запевняв, що особисто гарантує виплату грошової винагороди за вчинення вбивства", — йдеться в повідомленні.Правоохоронці встановили, що за реалізацію злочинного плану російська сторона обіцяла винагороду в розмірі 100 тисяч доларів. Частину коштів авансовано через криптовалютні сервіси для фінансування підготовки злочину, зокрема, проведення розвідувальних заходів, пошуку виконавців та придбання засобів ураження."Завербований росіянами "гарант" перебував у постійному контакті з організатором підготовки замаху та систематично схиляв його до продовження злочинної діяльності. Він спонукав співучасників до пошуку виконавців, підготовки необхідних засобів і реалізації отриманих від замовників вказівок", — зазначили правоохоронці.Згодом, 18 червня, оперативники за силової підтримки спецпідрозділу патрульної поліції ТОР провели обшук за місцем проживання фігуранта на території Київської області. Під час слідчих дій вилучено мобільний телефон та інші речові докази, важливі для кримінального провадження.. Чоловіка затримано, йому повідомлено про підозру у готуванні до умисного вбивства, вчиненого на замовлення та з корисливих мотивів, а також у підбурюванні до вчинення цього злочину.За клопотанням слідчих суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває. Правоохоронці продовжують встановлювати всіх осіб, причетних до організації та підготовки злочину.Нагадаємо, що, за даними СБУ, у польському Жешуві планували замах на президента України Володимира Зеленського. Його готував місцевий пенсіонер. Запобігти вбивству допомогла польська Агенція власної безпеки..

Заступнику директора комунального об’єднання "Київзеленбуд" повідомили про підозру у внесенні недостовірних відомостей до щорічної декларації. За даними слідства, посадовець не вказав майно, дохід і фінансові зобов’язання на загальну суму понад 9,6 мільйона гривень.Про це повідомила поліція Києва. Правоохоронці встановили, що у 2020 році чоловік придбав земельну ділянку в Києві та звів на ній будинок площею понад 277 кв. м. Станом на кінець 2023 року споруда мала статус об’єкта незавершеного будівництва."Вартість незадекларованого об’єкта становить понад 8,6 мільйона гривень. Крім того, правоохоронці встановили, що службовець не вказав у декларації інформацію про дохід від продажу автомобіля преміумкласу вартістю 700 000 гривень, а також не згадав у вказаному звіті й про власні фінансові зобов’язання за банківським кредитом у сумі понад 280 тисяч гривень", — зазначили у відомстві.Розслідування проводили слідчі поліції Києва спільно з працівниками Управління стратегічних розслідувань за матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції. Посадовцю повідомили про підозру за ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України — умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей."Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років", — додали в поліції.Нагадаємо, нещодавно колишньому директору підприємства тютюнової галузі повідомили про підозру в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. За даними слідства, через незаконне виробництво та продаж сигарет бюджет недоотримав понад 2,3 мільярда гривень акцизного податку..

Колишньому директору підприємства тютюнової галузі повідомили про підозру в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. За даними слідства, через незаконне виробництво та продаж сигарет бюджет недоотримав понад 2,3 мільярда гривень акцизного податку.Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко. Слідство вважає, що службові особи підприємства під прикриттям легального виробництва налагодили виготовлення та збут необлікованих тютюнових виробів. Продукцію нібито реалізовували поза податковим і бухгалтерським обліком."Ключовий епізод слідства у цьому провадженні це понад 1 186 тонн тютюнової сировини, яку переробили у цигарки та реалізували без сплати акцизного податку", — зазначили у відомстві.За результатами податкової перевірки та судової економічної експертизи, це призвело до заниження податкових зобов’язань більш ніж на 2,3 мільярда гривень.Правоохоронці також стверджують, що для приховування використання сировини службові особи підприємства могли сфальсифікувати її викрадення, створивши видимість форс-мажорних обставин."Йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 КК України в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Досудове розслідування триває. Слідство здійснюється детективами БЕБ", — підсумував генпрокурор.Нагадаємо, нещодавно правоохоронці повідомили про підозру дев’ятьом особам у справах про незаконний видобуток корисних копалин у п’яти регіонах України. За даними слідства, їхні дії завдали державі збитків на понад 1,5 мільярда гривень..

В Естонії у сільській волості Риуге місцевий мешканець знайшов у полі безпілотник із вибухівкою. Це сталося тоді, коли він пішов косити траву.Про це повідомив керівник Департаменту поліції безпеки Естонії Гарріс Пуусепп, якого цитують журналісти видання ERR.За його словами, інформація про знахідку надійшла ввечері 10 червня. Чоловік виявив безпілотник, коли пішов косити траву. Частину фрагментів дрона також знайшли на дереві, тому, ймовірно, він упав саме звідти.Пуусепп заявив, що цей дрон міг бути одним із тих, які радари військово-повітряних сил Естонії зафіксували 3 червня. Тоді через можливу загрозу безпілотників у декількох повітах країни оголошували попередження та направляли винищувачі."Радарне зображення цього можливого безпілотника зникло поблизу нинішніх уламків", — пояснив Пуусепп.Він підтвердив, що до дрона був прикріплений вибуховий пристрій вагою майже п’ять кілограмів. За словами представника естонської поліції безпеки, такий безпілотник є небезпечним, тому в разі виявлення подібних предметів людям слід триматися якнайдалі та телефонувати до екстреної служби за номером 112.Раніше про інцидент не повідомляли, оскільки одночасно в Естонії тривали масштабні навчання "Ільвес", які вимагали значних ресурсів. Пуусепп зазначив, що слідчі відреагували на подію, а небезпечну зону визначили, щоби туди не потрапили випадкові люди. За його словами, інших розбитих дронів на території Естонії не знаходили.У ніч на 3 червня Україна атакувала низку об’єктів у Росії, зокрема, військовий завод у Тамбовській області, нафтовий термінал у Санкт-Петербурзі та військово-морську базу в Кронштадті. За повідомленнями, частина безпілотників також могла летіти на Москву.Нагадаємо, 19 травня стало відомо, що протиповітряна оборона Естонії вперше ліквідувала безпілотник, який порушив її повітряний простір. Його збили над озером Виртс'ярв..

Служба безпеки України викрила вісьмох людей, яких підозрюють у поширенні російської пропаганди, виправдовуванні агресії РФ та закликах до посилення ударів по Україні. Слідчі дії проводили у Києві, Сумах, Дніпрі, Кривому Розі, а також у Чернігівській, Житомирській та Одеській областях.Про це повідомила СБУ.У Києві затримали працівника охоронної компанії, який, за даними слідства, поширював у Telegram фейки про Сили оборони та закликав до захоплення України. Під час робочих поїздок він також ймовірно фотографував блокпости й мобільні групи територіальних центрів комплектування, позначав їхню геолокацію та публікував інформацію із закликами зривати мобілізацію.У Сумах викрили адміністратора Telegram-каналу, який вихваляв російські війська за обстріли міста та закликав завдати по Україні удару ядерною ракетою.Закликали до перевороту та ядерних ударівУ Дніпрі правоохоронці викрили учасницю підпільного осередку так званого "народовладдя". За версією слідства, вона закликала до насильницької зміни влади та заперечувала воєнні злочини Росії."Задокументовано, як фігурантка публікувала ворожий контент на власних сторінках у Фейсбуку та ТікТоку із загальною аудиторією майже вісім тисяч користувачів", — зазначили правоохоронці.. У Кривому Розі затримали чоловіка, який у Telegram-чатах закликав Росію застосувати ядерну зброю проти Києва.На Чернігівщині СБУ та Державне бюро розслідувань викрили мобілізованого військовослужбовця. За показами свідків, він заперечував повномасштабне вторгнення, підтримував кремлівський режим і виправдовував воєнні злочини РФ. Чоловіка затримали у Полтаві після самовільного залишення військової частини.Виправдовували злочини у Бучі та закликали захопити ОдещинуУ Житомирській області викрили двох безробітних, які, за даними СБУ, вихваляли російську владу й армію. Один із них виправдовував убивства мирних жителів у Бучі, інший закликав посилити удари керованими авіабомбами по позиціях Сил оборони.На Одещині затримали чоловіка, якого підозрюють у закликах до захоплення регіону та його приєднання до Росії. Для поширення пропаганди він брав участь в онлайн-ефірах, які транслювали в TikTok із території РФ.. Ініційовані СБУ лінгвістичні експертизи, за даними відомства, підтвердили факти інформаційної діяльності фігурантів в інтересах Росії."Наразі їм повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади); ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період); ч. 1 ст. 161 (умисні дій, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності); ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану); ст. 436 (пропаганда війни); т. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників)", — подали в СБУ.У разі доведення вини підозрюваним загрожує до 10 років позбавлення волі.Нагадаємо, раніше Служба безпеки України та Національна поліція затримали двох жителів Києва, яких підозрюють у підготовці підриву біля адміністративної будівлі в центрі столиці. За даними слідства, після виконання завдання чоловіки планували через Білорусь утекти до Росії..

Правоохоронці повідомили про підозру дев’ятьом особам у справах про незаконний видобуток корисних копалин у п’яти регіонах України. За даними слідства, їхні дії завдали державі збитків на понад 1,5 мільярда гривень.Про це повідомили в Офісі генерального прокурора. Серед підозрюваних — керівники державних і комунальних підприємств, посадовці державних компаній, міський голова, арбітражний керівник — ліквідатор одного з підприємств, а також представник приватного бізнесу.За версією слідства, фігуранти без необхідних дозволів або з порушенням їхніх умов і строків дії видобули понад 450 тисяч кубометрів корисних копалин загальнодержавного значення. Йдеться, зокрема, про граніт, габро та підземні води.Незаконно видобули граніту на понад 1,2 мільярда гривеньВ одному з епізодів підозрювані нібито видобули з родовища понад 375 тисяч кубометрів граніту. Для цього провели щонайменше 12 вибухових робіт."Для цього здійснили щонайменше 12 вибухових робіт. Завдані державі збитки перевищили 1 млрд 255 млн грн", — зазначили у відомстві.В іншій справі без спеціального дозволу з 30 свердловин видобули понад 60 тисяч кубометрів підземної води. Її використовували для централізованого водопостачання жителів громади. Сума збитків перевищила 12,6 мільйона гривень."Також учасники оборудок розкрадали державне майно та зловживали службовим становищем. Для незаконного видобутку вони навіть цинічно використовували державну техніку", — додав Генпрокурор.Досудові розслідування тривають. Винуватість підозрюваних має встановити суд.Нагадаємо, 2024 року правоохоронці припинили діяльність злочинної організації, яка впродовж трьох років займалась незаконним видобутком та реалізацією кам’яного вугілля на одній із шахт у Донецькій області. Фігуранти завдали державі понад один мільярд гривень збитків..

У Харкові чоловік із уламком пляшки напав на людей. Його затримали.Про це повідомила поліція Харківської області. За даними слідства, інцидент стався у Холодногірському районі міста.Зазначається, що 22-річний уродженець Черкас увірвався до торговельного кіоску, де уламком розбитої пляшки завдав різаних ран чоловікові. Після цього він ударив кулаком по голові продавчиню.Тікаючи з місця події, нападник також вдарив ногою в обличчя літню жінку, яка випадково проходила поруч. Усім потерпілим надається необхідна медична допомога.Оперативники поліції швидко встановили місцезнаходження підозрюваного. Наразі його затримали."Вирішується питання про внесення відомостей про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за попередньою кваліфікацією ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 7 років позбавлення волі", — додали правоохоронці.Нагадаємо, 17 червня у столиці звичайне патрулювання вулиць завершилося масштабним конфліктом та груповим нападом на правоохоронців через спробу затримання військовозобов'язаного. Натовп перехожих намагався відбити чоловіка у наряду поліції, пошкодивши при цьому службовий транспортний засіб.Додамо, 11 червня у Заводському районі Запоріжжя під час санкціонованого обшуку в помешканні фігуранта кримінального провадження стався збройний напад на поліцейських..

На Черкащині правоохоронці розслідують катування підлітка однолітками. Особи всіх порушників встановлено.Про це повідомила поліція Черкаської області. За даними слідства, інцидент стався 19 червня у Черкаському районі.Зокрема, до правоохоронці звернулася мама 17-річного хлопця, яка повідомила, що про те, що над її сином познущалися знайомі. Як з'ясували правоохоронці, троє неповнолітніх віком від 15 до 17 років запросили товариша до гаражного приміщення. Там вони його побили, принижували та піддавали різноманітним формам знущання.Наразі причини жорстокого знущання над дитиною та всі обставини події встановлюються. Розслідування триває."Особи всіх трьох правопорушників встановлено. Правоохоронці доставили їх до відділу поліції, де опитали в присутності батьків. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 127 (Катування) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років", — додали у поліції.Нагадаємо, у Харкові мати-одиначка жорстоко била свою новонароджену доньку, внаслідок чого та отримала численні тілесні ушкодження. Горе-матері висунуто підозру з трьома статтями Кримінального кодексу України.Додамо, на території Хмельниччини водій-далекобійник намагався зґвалтувати 13-річну дівчину. Потерпілій вдалося втекти від нападника у ліс, а самого зловмисника правоохоронці наздогнали у Львівській області..

У столиці правоохоронці розслідують інцидент, який стався у плацкартному вагоні потяга "Одеса — Київ" між чоловіком та жінкою.Про це повідомила пресслужба Головного управління Національної поліції у місті Києві. Відомо, що 19 червня до правоохоронців звернулася киянка, яка повідомила про те, що під час поїздки невідомий чоловік "чіпав її частини тіла". За фактом заяви, слідчі розпочали кримінальне провадження — "Сексуальне насильство (вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов’язаних із проникненням в тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи)" (за ч. 1 ст. 153 Кримінального кодексу України).Наразі працівники поліції встановлюють усі обставини. Також правоохоронці опитують свідків події. Слідство триває.Що відомо про інцидентВранці 19 червня у Telegram-каналах активно поширювали допис жінки, яка заявила, що вночі прокинулася від того, що чоловік "торкався її грудей". Вона повідомила про інцидент провідника та поліцію, але їй начебто відмовили у допомозі.Своєю чергою, чоловік заперечує звинувачення. Він стверджує, що одружений, має п’ятеро дітей і їхав до Києва із сином з інвалідністю на обстеження. Нагадаємо, нещодавно у Києві рецидивіст розбив вікно музейного потяга та перевдягнувся в залізничника. Він намагався викрасти з нього експонати. Поліцейські Києва оголосили йому про підозру.Читайте також: Постраждалі від сексуального насильства, пов’язаного з війною, отримають репараційні виплати: названо суму.

У Харкові мати-одиначка жорстоко била свою новонароджену доньку, внаслідок чого та отримала численні тілесні ушкодження. Горе-матері висунуто підозру з трьома статтями Кримінального кодексу України.Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі."Наприкінці січня 2024 року у Харкові мати-одиначка народила дівчинку — Квітославу. За даними слідства, коли дитині було лише декілька тижнів, жінка розпочала застосовувати до неї фізичне насильство", — йдеться в повідомленні.У прокуратурі додали, що протягом лютого-березня 2024 року мати неодноразово била доньку та вчиняла щодо неї насильницькі дії. Вона різко хапала немовля за тулуб, грубо змінювала положення її тіла, агресивно заколисувала та навіть допустила удари голови дитини об стіл."Унаслідок цього дівчинка отримала переломи ноги, кістки черепа та ребер, а також важку черепно-мозкову травму та крововиливи. Крім того, експерти виявили інші ушкодження головного мозку, що свідчать про неодноразове травмування немовляти", — розповіли прокурори.Вони констатували, що дитину госпіталізували у важкому стані — до лікарні її відвезла бабуся. Майже п’ять місяців вона перебувала на стаціонарному лікуванні."Жінка відмовилися від батьківських прав за власним бажанням, опіку над дівчинкою взяла бабуся", — зауважили в Харківській обласній прокуратурі.Керівник Слобідської окружної прокуратури Харкова вручив 22-річній матері підозру за фактами:умисного завдання середньої важкості тілесного ушкодження (ч. 1 ст. 122 КК України);умисного завдання важкого тілесного ушкодження (ч. 1 ст. 121 КК України);злісного невиконання батьками встановлених законом обов’язків щодо догляду за дитиною, що спричинило важкі наслідки (ст. 166 КК України).Нагадаємо, в березні цього року стало відомо, що в Києві 36-річна місцева мешканка катувала та вчиняла домашнє насильство над дев'ятирічним сином. Вона змушувала дитину жити та спати в туалеті, зв’язувала її та затискала пальці у дверях..

Прокуратура домоглася довічного ув’язнення для 50-річного чоловіка, який упродовж двох років ґвалтував трьох малолітніх падчерок. Суд першої інстанції призначив йому 15 років позбавлення волі.Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Крваченко у своєму Telegram-каналі."Ми вважали таке покарання неспівмірним важкості скоєного й оскаржили вирок. Сьогодні я особисто підтримував обвинувачення в Харківському апеляційному суді", — зазначив він.За його словами, позиція прокуратури була принциповою: за злочини проти дітей не може бути поблажливості. Суд погодився з доводами прокуратури та змінив вирок на довічне ув’язнення."Ці злочини відбувалися вночі в домі потерпілих, коли діти спали та були найбільш вразливими. Спочатку чоловік вчиняв сексуальне насильство над найстаршою дитиною, згодом перейшов до молодших. Людина, яка мала бути для них захистом і опорою, стала джерелом страху та травми на все життя", — наголосив Кравченко.Він додав, що робота стосовно забезпечення найжорсткішого покарання за злочини, де потерпілими є діти, системна та має результати.Зокрема, на Житомирщині прокуратура відстояла довічне позбавлення волі для 23-річного чоловіка, який у стані наркотичного сп'яніння проникнув до квартири жінки, зґвалтував її, вбив ножем її та її малолітню доньку, а потім підпалив помешкання, щоби знищити сліди.Ще один довічний вирок днями отримав чоловік в Одесі, який зґвалтував і жорстоко вбив семирічну сусідську дівчинку, а потім намагався приховати тіло у підвалі сусіднього будинку."Жодне рішення суду не здатне повернути батькам дітей, яких вони втратили, а постраждалим — втрачене дитинство та відчуття безпеки. Але держава зобов'язана зробити все, щоби такі злочинці більше ніколи не отримали можливості забрати чи скалічити чиєсь життя", — зауважив генеральний прокурор України.Він висловив переконання: коли йдеться про особливо важкі злочини проти дітей, покарання має бути максимально суворим."Без компромісів. Без поблажливості. Без права на другий шанс для тих, хто свідомо руйнує дитячі долі. Працюємо далі", — підсумував Руслан Кравченко.Нагадаємо, що наприкінці березня з Польщі до України екстрадували херсонця, якого підозрюють у зґвалтуванні й убивстві семирічної дівчинки. Крім того, чоловік позбавив життя її 40-річну матір..

Приморський районний суд Одеси визнав винним військовослужбовця у вбивстві відомого одеського активіста Дем’яна Ганула. Вбивцю засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна. Також його позбавлено військового звання "старший лейтенант".Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. Там зазначили, що прокурори Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону довели, що чоловік скоїв злочин на замовлення куратора, пов’язаного зі спецслужбами Росії.Як відомо, 14 березня 2025 року в центрі Одеси засуджений двічі вистрелив у 31-річного активіста, після чого здійснив контрольний постріл впритул. Потерпілий загинув на місці.Прокурори довели, що наприкінці 2024 року куратор через месенджер пообіцяв військовослужбовцю працевлаштування в правоохоронному органі за умови виконання "перевіркового завдання" — убивства незнайомої йому людини.Погодившись на злочин заради обіцяного кар’єрного просування, чоловік самовільно залишив військову частину та прибув до Одеси, де орендував квартири, незаконно придбав зброю та боєприпаси, тривалий час стежив за потерпілим."Після вбивства засуджений зв’язався з куратором, однак той заявив, що нібито ліквідовано "не ту особу", та наказав йому переховуватися в орендованій квартирі, придбати новий мобільний телефон і чекати подальших вказівок", — зазначили в Офісі генпрокурора.Намагаючись приховати зв’язок із замовником, військовослужбовець скинув налаштування свого телефону до заводських. Попри це, правоохоронці оперативно встановили його місцеперебування та того ж дня затримали в одній з орендованих квартир."Розслідування щодо замовника, який діяв в інтересах спецслужб Росії, триває в окремому кримінальному провадженні", — зауважили прокурори.Що відомо про Дем'яна ГанулаУкраїнський громадський діяч, волонтер, блогер, зоо- й екозахисник, засновник і керівник ГО "Вуличний фронт", учасник Революції гідності.Народився 6 жовтня 1993 року в селі Новоселиця Голованівського району Кіровоградської області. Батько — учасник Революції гідності та ветеран АТО, з перших днів повномасштабного вторгнення служив в обороні Києва, а далі у 28 окремій механізованій бригаді імені Лицарів Зимового Походу.Свою громадську діяльність Ганул розпочав під час протестів на Майдані, що переросли в Революцію Гідності, вступив до "Правого Сектора" й очолив силовий блок осередку в Одеській області. Брав участь у сутичках 2 травня 2014 року у протистоянні з російськими бойовиками на Куликовому полі біля Будинку профспілок.Після виходу з "Правого Сектора" створив ГО "Вуличний фронт", був організатором заходів щодо повернення Літнього театру (територія Міського саду), проти незаконних забудов та інших. 2020 року балотувався в депутати до міської ради Одеси від партії "Національний корпус".За даними із відкритих джерела, це був не перший замах на життя активіста. Зокрема, 2020 року невідомі спалили авто Ганула. Улітку того ж року невідомі обстріляли авто з ним поблизу села Визирка, а у листопаді 2020 року невідомі битками розбили його автомобіль BMW X5, а пізніше спалили його на СТО.Нагадаємо, що підозрюваний у вбивстві активіста Дем’яна Ганула Сергій Шаалаєв ще 16 березня визнав свою провину під час судового засідання..

Детективи Національного антикорупційного бюро України виявили технічні засоби, які могли використовуватися для прихованого збору інформації. Обладнання знайшли під час огляду житла керівника одного з підрозділів детективів НАБУ.Як повідомили в бюро, за цим фактом детективи розпочали досудове розслідування за статтею про порушення недоторканності приватного життя. Наразі слідство з’ясовує всі обставини інциденту та встановлює осіб, які могли бути причетні до монтажу обладнання.За даними НАБУ, власник квартири поверхом вище повідомив, що до нього звернулися люди, які представилися правоохоронцями. Вони нібито переконували його, що у квартирі під ним живе "російський шпигун"."Детективи ідентифікували одного з чоловіків як чинного працівника СБУ", — зазначили у відомстві.Що відомо про детективаУ НАБУ зазначили, що детектив, у житлі якого виявили технічні засоби, бере участь у розслідуванні низки резонансних кримінальних проваджень. Зокрема, йдеться про справи щодо можливих корупційних правопорушень у митній сфері, діяльності окремих працівників правоохоронних органів та державних підприємств."НАБУ наголошує, що будь-які спроби незаконного збору інформації про співробітників Бюро є неприпустимими та можуть створювати загрози незалежності й ефективності антикорупційних розслідувань", — додали в бюро.НАБУ заявило, що всі обставини інциденту отримають правову оцінку в межах досудового розслідування.Нагадаємо, нещодавно НАБУ і САП викрили співробітника Служби безпеки України, який, за даними слідства, підбурював представників бізнесу дати хабар правоохоронцям. За 150 тисяч доларів він нібито обіцяв повернути вилучені під час обшуку гроші та закрити кримінальне провадження..
