Російсько-білоруські навчання «Захід 2017» на території Білорусі були лише «умовно відкритими»

26 ВЕРЕСНЯ 2017 10:58

Як повідомляє TrueUA з посиланням на Міністерство оборони України, та частина спільного російсько-білоруського стратегічного навчання «Захід 2017», до спостереження за якою були допущені міжнародні спостерігачі, була лише «умовно відкритою», що не надало можливості представникам від запрошених держав переконатися у відповідності заявлених цілей навчань дійсним формам та способам застосування військ Республіки Білорусь та Російської Федерації.   

Такого висновку дійшли українські спостерігачі, які згідно з положеннями Віденського документу 2011 року та на запрошення білоруської сторони у період з 16 по 20 вересня 2017 року взяли участь у спостереженні за військовою діяльністю на території Республіки Білорусь під час проведення етапу практичних дій військ (сил) у рамках Спільного стратегічного навчання «Захід 2017».  

— Спостереження проходило на полігонах «Борисівський», Мінська область, «Осиповицький», Могилевська область, «Домановський» та «Ружанський», Брестська область. Відвідування полігонів «Лепельський» та «Лосвідово», а також ділянок місцевості «Дретунь» та Глубовського району Вітебської області не проводилось.   

Відкритість Республіки Білорусь була умовною (запрограмованою). Спостерігачі не змогли переконатися у дійсних намірах при відпрацюванні форм і способів застосування військ Республіки Білорусь та Російської Федерації, — повідомляє

Управління верифікації Генерального штабу Збройних Сил України.  

За висновком представників Збройних Сил України, приймаюча сторона ігнорувала передбачену ВД-2011 можливість спілкування спостерігачів з особовим складом білоруських та російських підрозділів. Крім того, білоруською стороною було відмовлено у відвідуванні місць тимчасової дислокації військових частин та підрозділів РБ та РФ у польових таборах.  

— Тема навчань та практичні дії залучених військових частин та підрозділів значно відрізнялись. Оборонна тематика навчань протягом їх проведення не відповідала замислу. Військові частини та підрозділи виконували наступальні дії, наносили поразку противнику у районах зосередження, на аеродромах та маршрутах висування, — йдеться в повідомленні Управління верифікації Генерального штабу Збройних Сил України.  

У спостереженні за навчаннями брали участь по два представники від Латвії, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, України та Естонії.

 

Суспільство, 26.09.2017 10:58