Згідно з записами польотів та внутрішніми звітами, авіакатастрофа у Вашингтоні могла статись внаслідок виходу з ладу кількох рівнів апарату авіаційної безпеки Сполучених Штатів Америки.
Як повідомляє The New York Times, перед авіакатастрофою гелікоптер вилетів за межі затвердженого маршруту польоту, а пілоти пасажирського літака ймовірно не побачили гелікоптер, оскільки здійснювали розворот до злітно-посадкової смуги.
Попри те, що офіційна причина авіакатастрофи наразі не встановлена, вже є ознаки того, що пілоти, а також авіадиспетчери працювали не в оптимальних умовах. За даними видання, авіадиспетчер, який виконував дві роботи одночасно, не зміг утримати гелікоптер і літак "розділеними".
Так, зазвичай в аеропорту одна людина виконує обов'язки диспетчера і вертольота, і літака після 21:30 за місцевим часом, коли трафік в Рейгані починає зменшуватись.
Втім, у день авіакатастрофи ці обов'язки були покладені на одну людину ще до 21:30. Згідно з попереднім звітом Федерального авіаційного управління укомплектованість персоналу не відповідала вимогами для цього часу доби й інтенсивності руху.
"Прогалини в авіаційній безпеці зростали роками, що призвело до тривожної картини близьких зіткнень у небі та в аеропортах за участю комерційних авіакомпаній", — наголошує видання.
Це відбувається на тлі наростальних заторів у найбільш завантажених аеропортах США, включаючи Національний аеропорт Рейгана, де часто присутня військова авіація, що більше ускладнює управління повітряним рухом.
У ніч на 30 січня пасажирський літак зіткнувся в повітрі з військовим гелікоптером. Це відбулося під час заходження на посадку біля Національного аеропорту імені Рональда Рейгана у Вашингтоні. Після цього літак упав у річку Потомак, звідки вже витягнули понад 30 тіл. Ще тривають пошуки жертв. На борту лайнера перебували 64 людини.
В офіційному повідомленні влади йдеться про те, що регіональний літак Bombardier CRJ700 PSA Airlines зіткнувся в повітрі з вертольотом Sikorsky H-60 під час заходження на посадку на злітно-посадкову смугу 33 національного аеропорту імені Рейгана Вашингтона близько 21:00 за місцевим часом.
Після авіакатастрофи президент США Дональд Трамп відреагував на те, що сталося, назвавши це "поганою ситуацією, якій, схоже, варто було запобігти".
"Ніч була ясною, вогні на літаку горіли, чому гелікоптер не піднявся, не опустився, не повернув. Чому диспетчерська вишка не сказала гелікоптеру, що робити, замість того, щоби запитувати, чи бачили вони літак. Це погана ситуація, якій, схоже, варто було запобігти. Не добре!!! Яка жахлива ніч. Хай благословить вас усіх Господь!" — написав він у своїй соціальній мережі Truth Social.
На борту літака, що розбився у США, могли перебувати чемпіони світу з фігурного катання у складі збірної Росії Євгена Шишкова та Вадим Наумов, які останніми роками працювали тренерами. Крім того, на борту міг перебувати і їхній син, який брав участь у чемпіонаті США. З нього команда фігуристів якраз і мала повертатися на лайнері, що зазнав катастрофи.
Нагадаємо, за даними російських медіа, американський фігурист Джон Маравілла дивом не опинився серед пасажирів рейсу авіакомпанії PSA Airlines, який зазнав катастрофи у Вашингтоні 30 січня. Юний спортсмен не потрапив на борт літака через свого собаку.