Більше половини видів мавп можуть зникнути в найближчі десятиліття

26 СЕРПНЯ 2018 22:11

Найближчим біологічним родичам людини загрожує небезпека. Більше половини існуючих сьогодні видів приматів - на порозі вимирання, чисельність популяцій 75 відсотків видів мавп скорочується. Ці та інші проблеми обговорили учасники Конгресу міжнародного суспільства приматолог в Найробі, Кенія, повідомляє UN.

На наймасштабнішу зустріч приматологів і фахівців з охорони природи зібралися 850 осіб з усього світу. У їх числі - вчені з африканських країн, де мешкає більшість вимираючих видів приматів. Наприклад, лемурові Мадагаскару можуть повністю зникнути з лиця землі - людина знищує їх середовище проживання, споживає в їжу м'ясо лемурів і містить їх в якості вихованців.

Експерти вважають, що врятувати цих напівмавп загону приматів від вимирання можна тільки за участю місцевих громад Мадагаскару.

«Ми переконані, що робота з місцевими громадами і обмін знаннями з ними - це єдина можливість запобігти зникненню лемурів і лісів, де вони мешкають», - каже Джона Ратсімбазафі, керівник Асоціації з вивчення приматів в Мадагаскарі.

Вчені вказують на рідкісний випадок, коли відразу два підвиди африканського червоного товстотілу потрапили в список вимираючих мавп. На думку експертів, це говорить про погіршення загальної ситуації і необхідності вжити термінових заходів.

Втім, мавпам загрожує небезпека не тільки в Африці. Орангутанги з індонезійської Тапанулі зникнуть через кілька десятиліть, якщо людина не врятує місцевий лісовий масив - середовище проживання цих приматів. На сьогоднішній день там планується будівництво греблі, що неминуче призведе до вимирання орангутангів Тапанулі.

Міжнародне товариство приматолог об'єднує 1200 учених з 67 країн світу. Головні цілі цієї найбільшої в світі організації із захисту приматів - розширення співпраці між фахівцями різних країн і просування заходів з охорони навколишнього середовища, зокрема - місця існування мавп.

Суспільство, 26.08.2018 22:11