Міністерство оборони не підтримало ініціативу, щоб зробити гіг-спеціалістів і ФОПів доступними для бронювання. Відтак, дані категорії поки підлягатимуть мобілізації.
Про це повідомляє форум DOU.
Там зауважили, що у червні 2023 року зʼявилася інформація, що у Міністерстві економіки обговорюють можливості, як зробити ФОП і гіг-спеціалістів доступними для бронювання від мобілізації. Зокрема, директор департаменту економіки безпеки і оборони Мінекономіки Сергій Сметанко заявляв, що "вже є певні напрацювання, але поки на робочому рівні".
Відтак, днями DOU звернувся із запитом до Мінекономіки із проханням прокоментувати, чи є вже якісь конкретні зрушення у цій справі. Проте позитивної відповіді отримати не вдалося.
"Чинний закон передбачає, що бронюватися можуть лише підприємства, установи й організації. Законом не передбачено бронювання ФОП та гіг-контракторів. Наразі державними органами, галузевими об'єднаннями, представниками бізнесу не висловлено змістовних, збалансованих і узгоджених пропозицій щодо внесення змін до статей 23-25 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" — наголосив заступник міністра економіки Ігор Фоменко.
Він також зазначив, що Міноборони та Генеральний штаб Збройних Сил України не підтримали пропозиції збільшити перелік можливих претендентів на бронювання.
"З метою правової оцінки можливості застосування норм цього закону до ФОП, Мінекономіки звернулося до Мін’юсту", — додав чиновник.
Водночас у проектному офісі Дія City повідомили, що законодавчих змін у цьому напрямі поки що не планується. Бронюванню підлягають лише спеціалісти у штаті, тобто офіційно оформлені згідно з КЗпП.
Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 8 листопада продовжила строк дії воєнного стану і проведення загальної мобілізації ще на 90 діб. Таке рішення ухвалено вже вдев'яте з початку повномасштабної війни.
Загалом зараз на військову службу призивають усіх придатних та обмежено придатних, якщо є потреба у людях на фронті чи в тилу. Зокрема, мобілізують тих, кого ВЛК визнала обмежено придатними, однак їх не відправляють на фронт, а — до частин забезпечення або до ТЦК.
Водночас нещодавно в Україні відстрочку від мобілізації отримали співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС). 8 листопада на засіданні ВР ухвалили закон, який спрямований на удосконалення законодавства, що діє у сфері цивільного захисту, підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері цивільного захисту у мирний час та в особливий період. Його підтримало 269 депутатів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими