1 065 день війни
Особовий склад
825 320
Танки
9 850
Артилерія
22 256
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 050
Крилаті ракети
3 051
Гелікоптери
331
БПЛА
23 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,03
41,9
43,87
43,6
Чай в пакетиках небезпечний для здоров'я? Вчені виступили із заявою
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

Чай в пакетиках небезпечний для здоров'я? Вчені виступили із заявою

Науковці з’ясували, що найпоширеніші матеріали, з яких виготовляють чайні пакетики, виділяють мільйони мікрочастинок пластику при потраплянні в гарячу воду. Надалі з кишківника вони всмоктуються в кровотік і розносяться по всьому організму й осідають в тканинах.

Як повідомляє Earth.com, вчені з Університету Барселони встановили, що упаковка для харчових продуктів є основним джерелом мікропластикового забруднення організму.

У ході дослідження було встановлено, що люди в основному піддаються впливу цих частинок через вдихання та ковтання. Так, найбільшу загрозу представляють нейлон, целюлоза та поліпропілен, адже саме ці матеріали найчастіше використовують виробники пакетованого чаю.

Щоб схарактеризувати ці частинки, дослідники використали сучасні аналітичні методи, серед яких електронна мікроскопія, трансмісійна електронна мікроскопія та аналіз наночастинок. Завдяки цим методам дослідникам вдалося детально вивчити структуру, розміри та поведінку частинок.

Дослідники виявили тривожні рівні забруднення:

  • поліпропілен виділяє близько 1,2 мільярда частинок на мілілітр із середнім розміром 136,7 нанометра;
  • целюлоза випускає 135 мільйонів частинок на мілілітр із середнім розміром 244 нанометри;
  • нейлон-6 випускає 8,18 мільйона частинок на мілілітр із середнім розміром 138,4 нанометра.

"Ці висновки підкреслюють важливість виявлення та зменшення впливу пластику через повсякденні предмети, як-от чайні пакетики", — зазначили вчені.

Команда науковців дослідила, як частинки пластику взаємодіють з клітинами кишківника людини. Щоб досягти цього, вони пофарбували частинки, щоб відстежити їх рух, і піддали їх впливу різних типів кишкових клітин у лабораторії.

"Дослідження показало, що кишкові клітини, які виробляють слиз, поглинали найбільшу кількість цих пластикових частинок із чайних пакетиків", — додали науковці.

Автори дослідження зауважили, що довготривалий вплив таких частинок на організм може призвести до значної шкоди здоров’ю, що підкреслює необхідність подальших досліджень і профілактичних заходів.

Нагадаємо, раніше американські науковці виявили, що забруднення повітря, яке спричиняють лісові пожежі, впливає на розвиток деменції. Забруднене довкілля небезпечне не тільки для здоров'я легень, а й для мозку людей.

Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама