Членство України в Раді керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії наблизить деокупацію Запорізької атомної електростанції. Україна працює над звільненням станції з перших годин її захоплення російськими загарбниками.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі національного телемарафону.
"Це дійсно дуже важливо, те що вчора було рішення відповідно Генеральної конференції МАГАТЕ, і це голосування, яке дало нам можливість потрапити до Ради керуючих", — сказав Галущенко.
За його словами, це дуже важливий інструмент, і Україна тепер буде мати право прямого голосу в цій інституції.
"Це потрібно для того, щоб питання наблизити максимальне питання деокупації Запорізької станції", — сказав міністр.
У четвер, 28 вересня, Україну обрали до ради керівників Міжнародного агентства з атомної енергії на 2023-2025 роки. Рада керівників МАГАТЕ складається з представників 35 країн-членів і проводить зустрічі п'ять разів на рік. Разом з Україною на період 2023-2024 років новими членами ради стали Алжир, Вірменія, Бангладеш, Буркіна-Фасо, Еквадор, Індонезія, Республіка Корея, Нідерланди, Парагвай, Іспанія.
Президент Володимир Зеленський прокоментував приєднання України до ради керівників Міжнародного агентства з атомної енергії. За його словами, такий крок є дуже важливим для нашої держави, адже дає можливості впливати на ухвалення рішень, які обов’язкові для всіх членів МАГАТЕ.
Нагадаємо, раніше на Запорізькій атомній електростанції відбулася ротація місії Міжнародного агентства з атомної енергетики, яка стежить за станом безпеки в умовах військової агресії Росії в Україні.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими