Темпи мобілізації в деяких регіонах України суттєво знизилися. Тому представники територіальних центрів комплектації змушені виконувати мобілізаційний план будь-якими способами, адже в результаті їх все одно покарають.
Про це заявив член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради Сергій Рахманін в інтерв’ю "Українській правді".
"Ми не раз і не два заслуховували представників ТЦК на засіданнях комітету. І ось один із них абсолютно відверто сказав: "У мене є проблема. З одного боку, в мене є мобілізаційний план, і якщо я його не виконаю, то отримаю по голові. З іншого боку, якщо я буду його виконувати будь-якими засобами, хапаючи людей на вулиці, я отримаю по голові за порушення інших законів. Я хоч так, хоч так отримаю по голові", — наголосив нардеп.
За його словами, золота середина з’явиться тоді, коли не тільки військкомат виявлятиметься крайнім, а й коли всі виконуватимуть свої функції відповідно.
"Застосування фізичної сили щодо мобілізованих — це, на жаль, не новина і, як на мене, це припиниться не тоді, коли змінять керівників ТЦК або персонал, а коли з'являться десятки, сотні вироків задокументованих, і люди, які безпосередньо брали участь у фізичному насильстві щодо громадян України, отримають реальні терміни ув'язнення. Так що це питання до правоохоронних органів, чому вони посміхаються, а не складають протоколи. Це питання до суддів, чому вони не виносять відповідні рішення чи вироки. Це питання до органів досудового розслідування, чому вони не квапляться з цими розслідуваннями", — наголосив Рахманін.
Він стверджує, що в тих регіонах, де мобілізаційний план виконувався на 80% зараз він виконується на 10%.
"На якомусь етапі у нас були аутсайдерами з поповнення мобілізаційного ресурсу західні регіони й Одеська область. Там дуже складно було з мобілізацією (зокрема, через корупційний фактор): тобто, з одного боку, певна частина людей мала можливість відкупитися, а з іншого боку, план якось треба було виконувати, тож когось хапали на вулицях. А були регіони, де цей план виконувався на 80%, 90%, 95%. Зараз же, наприклад, є регіони, де раніше відсоток мобілізації був 80, а тепер — відсотків 10", — зазначив Рахманін.
На думку нардепа, "висмикувати бойових офіцерів і ставити їх на чолі ТЦК" було нелогічно, адже вони не можуть швидко "вникнути" у суть справ, а так званий транзитний період може займати декілька місяців через ознайомлення з величезною нормативною базою роботи ТЦК.
Нагадаємо, що в Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація, які продовжили до 15 листопада цього року. Проте українське законодавство передбачає, що частина військовозобов'язаних можуть отримати відстрочку від служби.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими