1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
До Кабміну внесено подання на призначення Цивінського очільником БЕБ: що про нього відомо
Олександр Цивінський. Скриншот із відео

До Кабміну внесено подання на призначення Цивінського очільником БЕБ: що про нього відомо

У понеділок, 30 червня, комісія передала Кабінету міністрів подання щодо призначення Олександра Цивінського директором Бюро економічної безпеки.

Про це повідомила прес-служба комісії.

"Сьогодні, 30 червня, Комісія передала Прем'єр-міністру України подання щодо переможця конкурсу, пана Олександра Цивінського, відповідно до положень Закону України "Про Бюро економічної безпеки України", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про Олександра Цивінського

Згідно з інформацією, яка розміщена на сайті уряду, Цивінський народився у Львові. У 1999 році здобу середню освіту у СШ №27 і вступив до Львівського інститут внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України. У 2003 році закінчив навчання із відзнакою за спеціальністю "правознавство". Цього ж року був призначений на посаду слідчого у Галицькому РВЛМУ ГУ МВС України.

У 2007 році був призначений на посаду слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів проти та здоровʼя особи слідчого управління ГУНП у Львівській області. Після цього працював: старшим слідчим, старшим слідчим в ОВС, старшим слідчим в ОВС — криміналістом, заступником начальника відділу.

Звільнився з ОВС у 2015 році й у цьому ж році розпочав роботу у Національному антикорупційному бюро. У НАБУ був призначений спочатку на посаду старшого детектива, а потім на посаду старшого детектива — керівника відділу. На даній посаді працює до теперішнього часу.

Олександр Цивінський

За інформацією "Дзеркала тижня", батько Цивінського проходив службу в СРСР і після розпаду Союзу залишився у Росії, де нині, може отримувати пенсію як колишній військовослужбовець. Журналісти вказують, що він має паспорт країни-агресорки й "активну сторінку в "одноклассниках" — шанувальник радянщини та флоту РФ, де, судячи з фото, проходив службу.

За повідомленням "РБК-Україна", сам Олександр Цивінський неодноразово публічно наголошував на своїй проукраїнській позиції, однак офіційних коментарів щодо родинних зв’язків не давав.

Перезавантаження БЕБ

На початку 2024 року Кабінет Міністрів зареєстрував законопроєкт №10439 про перезавантаження БЕБ. Він передбачав переатестацію всього персоналу бюро, але не всіх одразу. Спершу — обов’язкова атестація заступників директора БЕБ, а через рік після припинення/скасування воєнного стану — атестація решти працівників.

Спершу народні депутати не підтримали законопроєкт на тлі широкої критики. Тож документ доопрацьовували та подали на повторне перше читання. Однак уже у червні депутати проголосували за нього.

Президент Володимир Зеленський також підписав відповідний закон, який зокрема, передбачає обовʼязкову переатестацію всіх співробітників органу.

Сама реформа БЕБ, включно з очищенням органу, є вимогою програми фінансування від МВФ, а також за програмою Ukraine Facility від Європейського Союзу та прямої бюджетної підтримки від США.

Нагадаємо, 8 червня члени комісії від України пропонували призупинити конкурс через отримання листа від СБУ щодо підозри трьох кандидатів у зв’язках з РФ та просили надати службі більше часу на розслідування. Три міжнародні члени комісії проголосували за продовження конкурсу, а оскільки, за законом, їх голоси переважають — через 24 години конкурс мав продовжитись.

9 червня члени комісії від України — Юрій Пономаренко, Олег Гиляка та Тетяна Мацелик — не прийшли на засідання, тим самим зірвавши кворум. Планувалося, що співбесіди з 16 кандидатами пройдуть 8-10 червня, 10 червня по обіді мали визначити переможця.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама