До середини століття 68 відсотків населення планети буде жити в містах

17 ТРАВНЯ 2018 14:49

Більше половини населення планети - 55 відсотків - живуть в містах, в середині минулого століття цей показник становив близько 30 відсотків, а до середини поточного досягне 68 відсотків.   

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.  

Найшвидше росте міське населення країн Азії та Африки. На ці регіони доведеться 90 відсотків зростання. Автори нової доповіді ООН закликають розвивати інфраструктуру і соціальні служби в містах, щоб забезпечити там гідні умови життя.  

В даний час найбільше городян - в Північній і Латинській Америці, де в містах проживає більше 80 відсотків населення. Друге місце займає Європа.  

Багато жителів Азії та Африки - більше половини - сьогодні живуть в сільській місцевості.   

У деяких країнах світу, включаючи Росію, Україну, Польщу і ряд інших держав Східної Європи, з 2000 року населення скоротилося, в тому числі в містах.  

Люди емігрують або вмирають, а народжуваність знижується. В основному це стосується невеликих міст.  

Так, в Росії в кінці минулого століття було 32 міста з населенням від 300 до 500 тисяч, зараз їх тільки 29, а в 2030 році - буде 27.  

На сьогодні найбільш населеним містом світу залишається Токіо, де проживає 37 млн. чоловік.  

Очікується, що вже через 10 років пальма першості перейде до Нью-Делі. Зараз це місто входить в першу п'ятірку поряд з Шанхаєм, Мехіко і Сан-Паулу.  

У світлі стрімкої урбанізації ефективне управління міським господарством стає одним з ключових завдань у сфері сталого розвитку - особливо, коли мова йде про розселення мешканців нетрів, забезпеченні їх роботою, медичним обслуговуванням та освітою.  

Громадський транспорт, безпека, енергетика, доступне житло, чистота повітря - всім цим займаються в міському господарстві, що представляє собою дуже складний механізм, який вимагає великих витрат.  

Багато країн, особливо країни, що розвиваються, зіткнуться з великою кількістю проблем, пов'язаних з високими темпами урбанізації.   

В ООН пропонують вирішувати їх спільно, ділитися досвідом і готуватися до змін.

 

Суспільство, 17.05.2018 14:49