Підтримати проект
Додон має намір покарати військових за участь у RAPID TRIDENT-2017 в Україні
07 ВЕРЕСНЯ 2017 15:22

Президент Молдови Ігор ДОДОН обіцяє покарати військових, які всупереч його забороні беруть участь у навчаннях Rapid Trident-2017 в Україні і наказав провести перевірки у частинах Національної армії, інформує TrueUA з посиланням на News Maker.

Як повідомив прес-секретар молдавського президента Іон ЧЕБАН, участь молдавських військових у цих навчаннях порушує Конституцію та інші молдавські закони.  «Рішення уряду було призупинено указом президента відразу після публікації. Воно залишається в силі аж до остаточного рішення Конституційного суду. Також президент розпорядився провести перевірки у військових частинах, щоб вивчити ситуацію, з'ясувати, хто з військових присутній, а хто відсутній і прийняти рішення згідно з законодавством, аж до пониження відповідальних осіб у званнях», — поінформував ЧЕБАН.

Нагадаємо, Національна армія Молдови в кількості 57 військових всупереч забороні президента Ігоря ДОДОНА бере участь у міжнародних навчаннях Rapid Trident 2017, які проходять у Міжнародному миротворчому центрі «Яворів» в Україні з 7 по 23 вересня.

Командир контингенту підполковник Олександру МАРКУЦА зазначив, що метою навчань є розвиток взаємодії військ, посилення обороноздатності і підтримка на міжнародній арені образу армії Молдови для її подальшої участі в миротворчих місіях. 

Рішення про поїздку було прийнято напередодні урядом Молдови. Як зазначив прем'єр-міністр, всі законні норми дотримані і у глави держави немає вагомих причин забороняти молдавському контингенту брати участь у міжнародних військових навчаннях.

 

Світ, 07.09.2017 15:22