1 078 день війни
Особовий склад
844 070
Танки
9 947
Артилерія
22 707
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 053
Крилаті ракети
3 054
Гелікоптери
331
БпЛА
24 102
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,82
41,6
43,51
43,4
Допомога ВПО: чи можуть переселенці отримувати одразу дві субсидії
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Допомога ВПО: чи можуть переселенці отримувати одразу дві субсидії

В Україні внутрішньо переміщені особи мають право одночасно на дві субсидії — на оренду житла та оплату комунальних послуг. Проте для отримання допомоги такі особи мають відповідати критеріям державної підтримки. 

Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

"Субсидія на оренду житла для ВПО — це додаткова фінансова допомога родинам з-поміж ВПО, які змушені орендувати  житло через те,  що втратили власне внаслідок російської агресії та окупації. Водночас ВПО можуть отримувати інші соціальні допомоги, які визначені законодавством, зокрема субсидію на житлово-комунальні послуги", — зазначила вона.

Новий механізм підтримки ВПО запрацював з 29 січня 2025 року. 

"Ми передбачили одним з елементів допомоги офіційний договір оренди квартири, в якому можна визначити і права, і обов'язки сторін. Фактично це — захист людини від того, що її безпідставно виселять з помешкання на другий день проживання. Водночас це захист і для орендодавця — щоб була вчасно сплачена орендна плата та комунальні платежі",  пояснила Жолнович. 

Субсидія на оренду житла: як отримати

Оформити субсидію на оренду житла можуть ВПО з окупованих регіонів або територій, на яких ведуться бойові дії, або громадяни, квартири яких знищені та непридатні для проживання, якщо у них на підконтрольній території України немає іншого житла, а вартість оренди житла перевищує 20% сукупного доходу  родини. 

Також важливо пам'ятати, що орендар та орендодавець не мають бути між собою родичами, орендар не отримує від держави допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб, орендодавець не отримує компенсацію за програмою "Прихисток".

Розрахують розмір субсидії на оренду індивідуально для кожної родини. Адже братимуться до уваги середній дохід на одну особу в сім'ї, кількість членів сім'ї та вартість оренди житла в конкретному регіоні. Важливо зазначити, що механізм передбачає і покриття податків, які має сплатити орендодавець.

Оформити субсидію на оренду житла можна:

  • у найближчому сервісному центрі ПФУ або центрі надання адміністративних послуг;
  • онлайн — через портал електронних послуг ПФУ або мобільний додаток (з використанням електронного підпису, він має бути та у власника житла, і у ВПО).

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповідав, що в Україні запрацює новий механізм підтримки ВПО. Він наголосив, що ця допомога від держави значно зменшить навантаження на родинні бюджети.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама