1 171 день війни
Особовий склад
963 270
Танки
10 786
Артилерія
27 588
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 157
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 446
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
The Economist: За рік Росія виробляє майже 2000 ракет Іскандер та Х-101
Джерело: sprotyv.mod.gov.ua

The Economist: За рік Росія виробляє майже 2000 ракет "Іскандер" та Х-101

Поки війна в Україні триває, Росія не матиме вільних наземних сил, щоб становити серйозну загрозу НАТО. Але навіть якщо буде підписано угоду про припинення вогню, Москві буде важко відвернути велику кількість військ, бо це може дозволити Україні повернути собі територію. Водночас військово-промисловий комплекс Російської Федерації здатен щорічно суттєво поповнювати ракетний запас країни.

Про це повідомляє The Economist.

Як зазначає видання, саме тому Росії доведеться створювати нові сили. Західні розвідувальні агенції ретельно вивчили, скільки часу це може забрати. Їхні висновки значно різняться. Америка говорить про те, що Росія відновить свою армію протягом наступного десятиліття. 

Норвезька розвідка вважає, що це займе від п'яти до десяти років "найраніше". Оцінки України передбачають від п'яти до семи; німецькі – від п'яти до восьми. Естонські шпигуни, видається, налаштовані найменш оптимістично, пропонуючи Росії три-п'ятирічний термін для створення нових формувань, залежно від перебігу війни, економіки Росії та збереження санкцій.

"Ці терміни залежать від багатьох факторів. Росія виробляє боєприпаси з надзвичайною швидкістю — понад 1400 балістичних ракет "Іскандер" на рік, а також 500 крилатих ракет Х-101, згідно з українськими оцінками та нещодавнім звітом Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI), аналітичного центру в Лондоні", — пише видання.

В інших областях поточні темпи виробництва є нестійкими. Лише 10-15% із 1500-2000 танків і 3000 інших бойових броньованих машин, що виробляються щорічно, є новими, зазначає RUSI. Інші відновлюються зі старих радянських запасів. Вони можуть вичерпатися до 2026 року, якщо нинішні темпи втрат збережуться, зазначає Дара Массікот із Фонду Карнегі. Виробництво російської бронетехніки могло б досягти піку цього року. 

"Трудові ресурси є також серйозним обмеженням. У короткостроковій перспективі Росія набирає близько 30 тисяч осіб на місяць, але у довгостроковій перспективі вона стикається з проблемами скорочення та старіння населення", — пише The Economist 

Як стверджує Майкл Кофман із Фонду Карнегі, відновлення матеріальних коштів буде набагато швидшим і простішим, ніж фактична здатність залучити сили. 

Збройні сили Росії значно покращилися в деяких областях, каже він, наприклад, у пошуку та завдання ударів по цілях за допомогою безпілотників, але їх здатність масштабувати це обмежена якістю роботи військ, офіцерів і штабу.

Нагадаємо, 7 травня віце-президент США Джей Ді Венс заявив, що Сполучені Штати Америки хочуть, аби Україна та Росія розпочали прямий діалог між собою. Водночас він відзначив, що "Росія має багато вимог для того, щоб розпочати переговори".

Зазначимо раніше спеціальний представник президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Кіт Келлог заявив, що країна-агресорка Росія не виграє війну проти України. Це протистояння можна завершити лише за столом переговорів.

Своєю чергою, пастор Марк Бернс, якого називають "духовним радником" американського лідера Дональда Трампа, заявив, що Америка не відступить у питанні підтримки права України на самозахист. Президент Дональд Трамп виявляє занепокоєння і турботу про безневинних людей, які вмирають і страждають в Україні.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама