1 149 день війни
Особовий склад
937 440
Танки
10 654
Артилерія
26 442
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 135
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
32 925
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Екс-керівник Держфіскальної служби Насіров приєднався до лав ЗСУ
На фото: Роман Насіров. Джерело – umoloda.kyiv.ua

Екс-керівник Держфіскальної служби Насіров приєднався до лав ЗСУ

Колишній очільник Державної фіскальної служби Роман Насіров добровільно мобілізувався до лав українських Збройних сил. Його підозрюють у ймовірному отриманні хабаря в розмірі 722 мільйонів гривень за відшкодування податку на додану вартість компаніям бізнесмена Олега Бахматюка. 

Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на джерела у Спеціальній антикорупційній прокуратурі.

У САП зазначили, що адвокат Насірова подав клопотання про зупинення кримінального провадження у зв'язку з мобілізацією свого клієнта до певної частини ЗСУ.

"Це сталося на етапі судових дебатів. Це майже фінальна стадія вже судового розгляду, за кілька засідань вже мав бути вирок. Він також надав до суду наказ, копію наказу про призначення вказаної особи до складу особового до особового складу військової частини. Розв'язання цього питання буде 11 квітня",  — заявила речниця САП Ольга Постолюк. 

Вона також додала, що до цього часу прокуратура встановлюватиме всі обставини, а також можливість обвинуваченого брати участь у судових засіданнях.

Варто зазначити, що захист Насірова відмовився коментувати обставини переведення свого клієнта на службу.

Що відомо про справу Насірова

У жовтні 2022 року Роману Насірову, його раднику, а також власнику агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олегу Бахматюку повідомили про підозру у справі про відшкодування ПДВ.

Слідство встановило, що фігуранти отримали хабар в 5,5 мільйонів доларів США за забезпечення відшкодування понад 540 мільйонів гривень компаніям агрохолдингу в серпні 2015 року. А понад 21 мільйон євро вони отримали за відшкодування майже 2,7 мільярда ПДВ упродовж лютого 2015 — серпня 2016 років.

"Плату за послуги", яка в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, тодішній голова ДФС одержував на рахунок:

  • підконтрольної йому іноземної компанії;
  • компаній, підконтрольних його близькій особі й раднику;
  • іноземних компаній-"прокладок", залучених радником екс-посадовця.

Відправниками коштів, як встановили НАБУ і САП, були дві компанії-нерезиденти, підконтрольні власнику агрохолдингу. При цьому частину хабарів сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту.

У жовтні 2022 року колишньому голові ДФС обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 17 грудня 2022 року з альтернативою внесення застави у розмірі 523,2 мільйона гривень.

17 листопада 2023 року Апеляційна палата ВАКС відмовила задовольнити апеляційну скаргу захисту Насірова. Суд залишив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави. 

8 травня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України не задовольнила скарги адвокатів Романа Насірова, залишивши його під вартою. 28 червня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід колишньому голові ДФС України Роману Насірову.

26 липня ВАКС залишив колишнього голову Державної фіскальної служби Романа Насірова під вартою до 23 серпня із можливістю застави. Згодом йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 17 грудня з альтернативою внесення застави у розмірі 523,2 мільйона гривень.

Після цього його ще кілька разів продовжували запобіжний захід та зменшували розмір застави.

Нагадаємо, 21 березня Вищий антикорупційний суд визнав винною у незаконному збагачені колишню народну депутатку України Ірину Кормишкіну. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама