У неділю, 9 квітня, з нагоди свята Входу Господнього в Єрусалим предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній звершує Божественну літургію в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Богослужіння почалося о дев'ятій годині ранку.
Трансляцію веде прес-служба Православної церкви України.
"Подія Входу Господнього в Єрусалим звершилася один раз в історії, як про це знаємо з Євангелія. Однак щороку через наше святкування вона актуалізується і ніби оживає. Вона постає як нагадування і виклик перед нами, перед кожним новим поколінням людей, перед учениками Христовими і перед народами землі, перед послідовниками закону Божого і перед його супротивниками. Згадуючи цю давню подію, відзначаючи велике свято, доєднуйтеся до Богослужіння, яке очолює Предстоятель Православної Церкви України та Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Митрополит Київський і всієї України Епіфаній в Трапезному храмі святих Антонія і Феодосія Печерських на території Верхньої Лаври", — повідомили у ПЦУ.
Вхід Господній до Єрусалима, або Вербну неділю відзначають щороку за тиждень до Великодня. Цьогоріч свято (за східним обрядом) припадає на 9 квітня. Воно є одним з найдавніших та дванадцяти найбільших свят церковного року.
Історія свята
Християни шостої неділі Великого Посту відзначають входження Ісуса Христа в Єрусалим. У народі цю подію називають Вербною неділею, після якої розпочинається Страсний тиждень перед Великоднем.
У священне місто Христос урочисто в’їхав на осляті невдовзі після того, як воскресив Лазаря, який уже чотири дні був мертвим. Народ вітав Його як Царя і Спасителя, однак вже через кілька днів ці ж люди розіпнуть його.
Вітаючи Господа в Єрусалимі, народ стелив йому під ноги одяг та пальмове віття. Християни відзначають це свято, а символом є пальмові гілочки. В Україні ж пальм немає, тому їх замінила верба, яка першою розквітає навесні.
Традиції Вербної неділі
У неділю в храмах на честь свята відбувається традиційне богослужіння. Віряни з гілками квітучої верби йдуть до церкви, аби освятити її. Гілки верби вважаються оберегом від усього нечистого.
Скріншот з відео
Приходячи додому після служби, гілками верби жартома б’ють один одного, примовляючи "не я б’ю — верба б’є". Також злегка б’ють освяченою вербою хворих дітей, адже вважається, що вона має цілющі властивості.
У цей день все ще триває Великий піст, однак християнам на Вербну неділю дозволяється їсти рибу. Також у цей день заборонено займатись фізичною працею, рукоділлям та навіть не можна готувати їсти, особливо випікати.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими