Фігуранти справи щодо постачання неякісного військового одягу для потреб Збройних сил України не зможуть уникнути відповідальності. Слідчі мають переконливі докази розкрадання бюджетних коштів.
Таку заяву зробила радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян, передає агентство "Інтерфакс-Україна".
"Маніпулятивні вкиди в інформаційний простір щодо так званої "справи Гринкевичів" не допоможуть фігурантам уникнути відповідальності. ДБР виконало всю необхідну роботу у резонансній справі щодо постачання неякісного одягу для потреб ЗСУ на понад один мільярд гривень", — запевнила посадовиця.
Сапьян нагадала, що йдеться про масштабне кримінальне провадження, в межах якого працівники ДБР задокументували факти розкрадання бюджетних коштів під час воєнного стану, провели десятки експертиз і слідчих дій, зібрали докази, які не залишають сумнівів у винуватості фігурантів. Обвинувальний акт по цій справі скеровано до суду 15 січня 2025 року.
"Подальше рішення — за правосуддям. Водночас ми впевнені: надані докази є переконливими та не дозволять жодному з причетних уникнути відповідальності, що б вони не намагалися зробити", — зазначила вона.
Також радниця з комунікацій ДБР зауважила, що "спроби зменшити розмір застави, тиснути на слідство чи дискредитувати ДБР через анонімні Telegram-канали також не дадуть жодного результату".
Раніше в соцмережах з'явилася інформація про те, що начебто особи, які є близькими до фігуранта справи бізнесмена Ігоря Гринкевича, продовжують брати участь у тендерах на постачання для ЗСУ, а сам підозрюваний планує вийти з тюрми.
Львівський бізнесмен Ігор Гринкевич завдав збитків державі на понад мільярд гривень. Зокрема, підконтрольні йому компанії уклали у 2023 році договори з Міноборони на постачання військового одягу на суму понад 1,8 мільярда гривень. Протягом 2023 року за зазначеними договорами Міноборони отримало одягу на суму майже 1,2 мільярда гривень.
Проте поставлений товар, згідно з висновками експертиз, не відповідав технічним вимогам договорів через свою низьку якість та не міг використовуватися за своїм цільовим призначенням. Через це збитки держави склали 1 мільярд 167 мільйонів гривень.
До того ж до незаконних оборудок Гринкевич долучив і свого сина Романа. У січні 2023 року ДБР затримало бізнесменів та оголосило їм про підозри. Фігурантам було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Одного з фігурантів, а саме Романа Гринкевича, оголошено в міжнародний розшук.
Нагадаємо, що у січні поточного року ДБР завершило досудове розслідування у справі Ігоря Гринкевича та членів злочинної організації.