Північна Корея здійснила успішне випробування нової гіперзвукової балістичної ракети середньої дальності. На випробуваннях був присутній лідер КНДР Кім Чен Ин.
Як повідомляє Reuters, це був перший запуск ракет Пхеньяном з 5 листопада.
Запуск ракети збігся з візитом до Південної Кореї держсекретаря Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкена, під час якого він пообіцяв двосторонню і тристоронню співпрацю, зокрема з Японією, для реагування на зростальну військову загрозу Пхеньяна.
За даними північнокорейських державних засобів інформації, ракета була запущена з околиці Пхеньяна і пролетіла близько 1500 кілометрів зі швидкістю, яка в 12 разів перевищує швидкість звуку. Вона досягла висоти майже в 100 кілометрів, після чого знизилася до "другої вершини" в 42,5 кілометри і здійснила маневр для влучання в ціль.
Також у КНДР зауважили, що ця ракета може "ефективно проникати через будь-який щільний оборонний бар'єр і завдавати серйозного військового удару по противнику".
Втім, в Південній Кореї заявили, що ця інформація, найімовірніше, є перебільшеною. Сеул оцінив дальність польоту приблизно в 1100 кілометрів, заявивши, що не було виявлено "другого піку", хоча детальний аналіз буде проведено спільно Вашингтоном.
"Під фразою "другий пік" мається на увазі, що ракета могла б змінити курс і зберігати висоту, а не знижуватися по балістичній траєкторії", — додає Reuters.
Своєю чергою північнокорейський диктатор наголосив, що ракета є "потужною зброєю проти загроз безпеці з боку ворожих сил і мінливого регіонального середовища".
Водночас Блінкен і міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юл засудили запуск цією ракети та заявили про поглиблення зв'язків Пхеньяна з Москвою, включно із незаконною співпрацею в космічних і супутникових технологіях.
Нагадаємо, напередодні експерти порталу Defence Express повідомляли, що Північна Корея могла надати Росії балістичну ракету Pukguksong-2. Портал зауважив, що ця ракета розроблялася в умовах підвищеної секретності, тому й дані щодо тактико-технічних характеристик цього озброєння є досить умовні.