Підтримати проект
Колишній соратник Трампа розсекретив співпрацю з Росією
Політика, 05.12.2018 11:00

Колишній помічник президента США з нацбезпеки Майкл Флінн надав суттєву допомогу слідству. У свідченнях спецпрокурору Роберту Мюллеру він розкрив важливі подробиці справи про втручання Росії у вибори в США, пише «Обозреватель».

Колишнього члена команди Трампа допитували 19 разів, пише The Associated Press. «Кілька високопоставлених членів перехідної команди публічно повторили неправдиву інформацію, яку передав їм відповідач про спілкування між ним і російським послом щодо санкцій», — йдеться у заяві спецпрокурора.

Зокрема Флінн розповів про причетність членів «внутрішнього кола Дональда Трампа», включаючи його зятя і помічника Джареда Кушнера.

З'ясувалося, що в середині грудня 2016 року Кушнер нібито доручив йому зв'язатися з представниками кількох країн, включаючи Росію, з приводу резолюції Ради Безпеки ООН щодо ізраїльських поселень на західному березі Йордану.

Під час бесід з екс-послом Росії у США Сергієм Кисляком Флінн нібито попросив Москву відкласти голосування або проголосувати проти резолюції, але РФ відхилила це прохання.

Флінн також визнав, що у грудні 2016 року просив Кисляка «не мститися» за санкції, накладені адміністрацією Барака Обами за звинуваченням у втручанні у вибори.

У зв'язку з цим Мюллер попросив не засуджувати Флінна до тюремного ув'язнення. Про це зазначається у документах суду.

Зокрема прокурор порадив судді визначити покарання, яке не передбачає позбавлення волі, оскільки воно у випадку з Флінном «є доречним і виправданим».

Як відомо, Флінн, який визнав себе винним у тому, що брехав ФБР про свої контакти з Росією, був радником Трампа з національної безпеки лише протягом 24 днів. Він був змушений піти у відставку після того, як з'ясувалося, що він увів в оману віце-президента Майка Пенса про свої бесіди з тодішнім послом Росії у США Сергієм Кисляком.

Політика, 05.12.2018 11:00