Американська компанія SpaseX, яка належить мільярдеру Ілону Маску, відправила команду з чотирьох приватних астронавтів на орбіту Землі. Вони летять за новою траєкторією від полюса до полюса, якою раніше ніхто не літав.
Як повідомляє агентство Reuters, спонсором і командиром місії SpaceX під назвою Fram2 став мальтійський інвестор китайського походження Чун Ван, який заснував компанію з майнінгу біткоїнів.
Окрім нього, до складу екіпажу увійшли ще троє людей. Йдеться про норвезького кінорежисера Янніке Міккельсена, дослідника робототехніки з Німеччини Рабеа Рогге та австралійського мандрівника Ерік Філіпса.
Ван і троє його колег стартували на борту капсули Crew Dragon із Космічного центру імені Кеннеді у Флориді. Відомо, що автономний політ триватиме від трьох до п'яти днів. Під час цього польоту вони візьмуть участь у 22 дослідницьких експериментах, які мають допомогти людству у розширенні можливостей довгострокового дослідження космосу і розуміння здоров'я людини в космосі.
"Впродовж усього часу перебування Fram2 на орбіті екіпаж планує зробити перший рентгенівський знімок у космосі, виконати дослідження вправ для підтримки м'язової та скелетної маси та вирощувати гриби в умовах мікрогравітації", — зазначає агентство.
Reuters додає, що ця космічна місія є шостим приватним польотом астронавтів компанії SpaceX та є останнім новаторським кроком, який зміцнює її домінантне становище у сфері пілотованих космічних польотів у світі.
"Космічна місія проходить на тлі зростання впливу Маска як генерального директора SpaceX і найбагатшої людини у світі, який працює як найближчий радник президента США Дональда Трампа — ролі, що дала йому безпрецедентний для бізнесмена вплив на широкий спектр питань американської політики", — наголошує агентство.
Нагадаємо, у березні Китай запустив на низьку навколоземну орбіту 18 супутників "Цяньфань" (Тисяча вітрил), що надаватиме послуги комерційного інтернету та конкуруватиме зі Starlink Ілона Маска.