Концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі в черговий раз оновила рекорд, досягнувши 405,5 мільйонних часток за обсягом в 2017 році - до нинішнього часу такою вона була лише 3-5 мільйонів років тому.
Про це в щорічній доповіді повідомила Всесвітня метеорологічна організація (ВМО). Попередній рекорд був досягнутий в 2016 році, тоді концентрація парникових газів в атмосфері була на рівні до 403,3 частини на мільйон.
Спалювання викопного палива і деякі інші промислові процеси призводять до викидів в атмосферу парникових газів - через це, як вважають вчені, в останнє сторіччя спостерігається зростання глобальної середньої температури і зміна клімату.
ВМО зазначає, що концентрація CO2 впевнено оновлює максимуми (психологічно важливий поріг в 400 частин на мільйон вона подолала в 2015 році), і передумов для перелому тенденції поки немає. За даними організації, з 1750 року концентрація CO2 в атмосфері зросла на 146 відсотків до 405,5 частини на мільйон.
Генсек ВМО Петтері Таалас, коментуючи висновки доповіді, підкреслив, що 3-5 мільйонів років тому, коли на Землі в останній раз спостерігалася аналогічна концентрація вуглекислого газу в атмосфері, середня глобальна температура була на 2-3 градуси вище, а рівень Світового океану - на 10-20 метрів вище, ніж зараз. Таалас зазначив, що «вікно можливостей для вирішення проблеми зміни клімату стрімко закривається».
Доповідь ВМО опубліковано напередодні чергової сесії міжнародних переговорів ООН з проблеми зміни клімату, яка пройде на початку грудня в польському місті Катовіце.