Комітет із закордонних справ палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки більшістю голосів підтримав двопартійний законопроект про використання російських активів для допомоги Україні.
Під час засідання комітет схвалив законопроект із результатом 40 голосів "за" та два "проти", пише "Кореспондент".
"Уповноважити державного секретаря надавати додаткову допомогу Україні, а також для інших цілей, використовуючи активи, конфісковані у Центрального банку російської федерації та інші суверенні активи російської федерації", — йдеться в тексті документа.
Конгресмен від Республіканської партії Майя Маккол, який виніс документ на розгляд, повідомив, що законопроект вимагає від адміністрації президента США Джо Байдена передати Україні заморожені суверенні активи країни-агресора.
"Настав час, щоб Росія розплачувалася за війну, яку вона розпочала", — вважає Маккол.
У документі вказується, що державний секретар спільно з Агентством США з міжнародного розвитку протягом 180 днів після набрання чинності законом має надати відповідним комітетам Конгресу "оцінку найбільш нагальних потреб України у відновленні, допомозі в галузі безпеки та гуманітарної допомоги".
Законопроект передбачає, що конфісковані кошти акумулюються у спеціальному Фонді підтримки України, а "у разі потреби право власності та дохід від конфіскованих російських суверенних активів переходять до уряду Сполучених Штатів".
Крім того, Маккол під час слухань заявив, що законопроект унеможливить повернення конфіскованих активів назад Росії, поки вона не виплатить компенсацію Україні.
Влада США у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну заморозила російські суверенні активи на суму вісім мільярдів доларів. Основна частина цих коштів перебуває в ЄС і Японії. При цьому загалом західні країни заморозили російські активи на 300 мільярдів доларів.
Деякі країни закликали використати ці гроші для відновлення України, але інші зацікавлені сторони, в тому числі Європейський центральний банк, висловили застереження щодо законності та наслідків такого кроку.
Нагадаємо, наприкінці жовтня під час саміту лідерів було ухвалено політичне рішення щодо використання на відбудову України доходів від "заморожених" фінансових активів Росії, що були заблоковані на території ЄС. Сума заблокованих коштів нині сягає 211 мільярдів євро.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими