Космічний телескоп «Кеплер» відправили в сплячку до серпня

08 ЛИПНЯ 2018 14:50

Фахівці NASA призупинили роботу телескопа «Кеплер», щоб заощадити паливо і встигнути в серпні передати на Землю дані, зібрані в останню спостережну кампанію. Після цього планується продовжити використання телескопа вже до повного вичерпання запасів палива, говориться на сайті агентства. Космічна обсерваторія «Кеплер» знаходиться в космосі з 2009 року і використовується для пошуку і вивчення екзопланет.

За перші три роки роботи апарат виявив понад три з половиною тисяч кандидатів в екзопланети, більшість з них перевершує Землю за розміром менш ніж в три рази. У 2013 році через несправність гіроскопа «Кеплера» дослідникам довелося майже на рік перервати місію, проте потім для стабілізації апарату астрономи вирішили використовувати тиск сонячного випромінювання, і в 2014 році почався новий етап роботи «Кеплера», місія К2, яка триває донині день.

Спочатку місія була розрахована на 10 спостережних кампаній, однак запасів палива вистачило на продовження роботи комічної обсерваторії. З урахуванням місії К1 і результатів перших 10 кампаній місії К2 на рахунку «Кеплера» вже 2650 підтверджених екзопланет. Зараз завершилася майже тримісячна 18-а спостережна кампанія місії К2, яка почалася в травні.

Через малі запасів палива на даному етапі місії в пріоритеті у NASA передача зібраних даних, а не нові спостереження, тому для економії палива «Кеплер» до серпня буде перебувати в режимі економії палива і не буде намагатися скорегувати своє положення в просторі.

Технології і наука, 08.07.2018 14:50