Українці можуть обмінювати як старі за датою, так і зношені по своєму вигляду банкноти іноземних валют. Проте банки братимуть комісію за цю операцію — від 10% до 50% від суми номіналів купюр, що здаються.
Про це йдеться у роз'ясненні Національного банку України профільному виданню "Мінфін".
Також долари на інкасо приймав державний "Укрексімбанк" із комісією 20%. Однак він припинив дію цієї послуги.
Водночас, як з'ясувало видання, деякі банки висувають додаткові умови при ухваленні старої готівкової інвалюти. Так, "Кредобанк" висуває як умову відкриття рахунку, оскільки послуга інкасо входить лише в пакет.
Крім того, валютні ліцензії в Україні мають 42 небанківські фінустанови та 32 з них — на торгівлю готівковими валютними цінностями (станом на 10 липня). У фінансових компаній середня комісія з інкасо перебуває на рівні 20-30%.
Які купюри потрібно здавати на інкасо
1. Банкноти, які мають одну або кілька ознак значного зносу чи пошкодження:
2. Банкноти, вилучені іноземною державою з обігу після дати, оголошеної банком-емітентом відповідної валюти (за наявності згоди банку-кореспондента відповідної держави на обмін цих банкнот).
Інші купюри обмінники та банки зобов'язані приймати без додаткових комісій. Також це стосується доларів 1996 випуску.
Нагадаємо, раніше НБУ пояснив, як діяти, якщо фінустанови відмовляються приймати долари. Українцям варто звернутися до кількох обмінників та банківських кас. Згідно з правилами, касир має право самостійно вирішувати, чи купюра відповідає правилам прийому банкнот, чи ні.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими