1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Китай готовий долучитися до післявоєнного відновлення України
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

Китай готовий долучитися до післявоєнного відновлення України

Китай хотів би взяти участь у повоєнному відновленні України. Країна надасть допомогу "відповідно до побажань сторін".

Про це заявило Китайське агентство з іноземної допомоги та міжнародного розвитку, пише South China Morning Post. 

Представник Агентства Лі Мін, також відомого як China Aid, заявив журналістам, що Китай готовий продовжувати надавати допомогу в міру своїх можливостей, що також передбачає участь у майбутньому відновленні України. Лі відповідав на питання про висловлювання президента України Володимира Зеленського, зроблені ним минулого місяця з нагоди трирічної річниці вторгнення Росії, про те, що Китай міг би допомогти у відновленні миру та реконструкції. 

"Переговори про післявоєнні угоди посилилися, оскільки президент США Дональд Трамп наполягає на припиненні війни. Очікується, що Трамп поговорить із главою Кремля Володимиром Путіним телефоном у вівторок, щоб обговорити 30-денне припинення вогню після досягнення угоди з Україною минулого тижня", — пише видання.

Загальна вартість відновлення та реконструкції в Україні протягом наступного десятиліття оцінюється у 524 мільярди доларів США. Київ за підтримки міжнародних партнерів та приватного сектору на сьогодні виплатив 13 мільярдів доларів на потреби відновлення, згідно зі спільним звітом уряду України, Групи Світового банку, Європейської комісії та Організації Об'єднаних Націй. 

"Пекін заявив про свій нейтралітет у війні, наполягаючи на тому, що він підтримував нормальну торгівлю з обома сторонами та постійно закликав до припинення вогню. Але США та їхні європейські союзники вважають, що він став на бік Росії, оскільки він підтримував тісні зв'язки з Москвою, нарощуючи торгівлю з Росією, попри західні санкції, та нібито постачаючи товари "подвійного призначення" російським військовим", — зауважує джерело.

У понеділок Лі повторив, що Китай надав Україні гуманітарну допомогу чотирма партіями після вторгнення Росії на територію України 24 лютого 2022 року. Пекін запропонував Україні постачання на суму 5 мільйонів юанів (790 тис. доларів США), включно з дитячим харчуванням, ковдрами та вологонепроникними килимками, за два тижні після початку вторгнення, які були доставлені трьома партіями, а за кілька тижнів запропонував ще 10 мільйонів юанів (1,57 мільйона доларів). 

На зустрічі минулого місяця з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою в кулуарах Мюнхенської безпекової конференції міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив, що Пекін вважає Київ "другом і партнером" та розвиватиме китайсько-українські відносини "в довгостроковій перспективі".

Цього місяця у Києві дві країни підписали дві угоди про імпорт Китаєм українського гороху та продукцію з дикої риби, а також зобов'язалися поглиблювати обміни та співробітництво у сільськогосподарському секторі. 

"Заява China Aid пролунала після того, як адміністрація Трампа суттєво скоротила допомогу США іноземним державам, розпустивши Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) — головне агентство Вашингтона з питань глобальної гуманітарної допомоги та ліквідації наслідків стихійних лих. Його крах викликав стурбованість з приводу суттєвого дефіциту міжнародної допомоги та стимулював дискусії про те, чи зможе Китай заповнити цю прогалину", — додало видання.

Раніше спеціальний посланник Китаю з європейських справ Лу Шає заявив, що "вражений" тим, як президент Дональд Трамп ставився до американських союзників у Європі, додавши, що мирна угода для України не повинна визначатися лише США та Росією.

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Китай у сучасному світі відіграє важливу та впливову роль, тож важливо залучити його до тиску на кремлівського диктатора Володимира Путіна. Це може допомогти припинити війну в Україні.

Як відомо, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Китай заявляє про нібито нейтральну позицію щодо війни. Попри це, Пекін продовжує співпрацювати з Москвою в економічній сфері та торгівлі. Китай раніше пропонував свій "мирний план", але представники України, зокрема, Володимир Зеленський, розкритикували його.

Нагадаємо, що 15 лютого міністр закордонних справ Китаю Ван I та головний зовнішньополітичний радник президента Бразилії Селсо Аморім провели зустріч на полях Мюнхенської конференції з безпеки. Політики зробили спільну заяву про врегулювання війни в Україні.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама