Фото: TrueUA

Магнітні бурі 20-26 листопада: чого очікувати від космічної погоди цього тижня

У перші дні поточного тижня сонячна активність буде низькою з ймовірністю M-класу (R1 — Незначний), однак вже з 22 листопада очікується її посилення.

Такі дані опублікував Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США.

Середовище сонячного вітру зазнає посилення від викиду корональної маси, яка залишила Сонце 16 листопада. Підвищення до активних рівнів відбудеться, ймовірно, з 22 листопада й триватиме до 1 грудня, найбільша активність очікується 21-25 та 27-28 листопада через початок позитивної полярності швидкісних потоків корональних дір.

Так, найменшого геомагнітного впливу Земля зазнає 23 листопада, коли очікуються ко­ливання до трьох балів, а вже 24, 25 та 26 листопада перебуватиме­мо під геомагнітним впливом середньої інтенсивності у межах чотирьох балів.

Відтак, базуючись на даних передбачень астрофізиків, можна зробити висновок, що навіть для тих, хто не вельми скаржиться на самопочуття під час підвищення гео­магнітного поля Землі, цей період буде доволі складним.

Що таке магнітні бурі і як уникнути їхнього негативного впливу

Магнітна буря — це обурення геомагнітного поля нашої планети, яке може тривати від кількох годин до кількох діб. Утворюються такі явища, коли з околицями Землі стикаються обурені потоки сонячного вітру, а потім взаємодіють із магнітосферою.

Під час активності магнітних бур деякі метеозалежні та вагітні люди можуть відчувати головний біль, біль у серці, суглобах і спині. Крім того, обережним у ці дні необхідно бути громадянам із хронічними захворюваннями й ослабленим імунітетом.

Щоб убезпечити себе від "конфліктів" із космічною погодою, медики радять більше гуляти, пити воду та відмовитися від шкідливої їжі, намагатися не перевтомлюватися та уникати стресів. Також краще мати під рукою необхідні ліки та контролювати свій артеріальний тиск. У разі незду­жання — звернутися до лікаря.

Нагадаємо, на початку листопада Земля також перебувала "під ударами" геомагнітних штормів. Зокрема, удень 5 листопада К-індекс (градація потужності) бурі дорівнював шести балам — це потужний геомагнітний шторм.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Lifestyle, 20.11.2023 17:13