Комісія з проведення конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки відмовилася переглядати кандидатуру Олександра Цивінського.
Про це на засіданні комісії повідомила її очільниця Лаура Стефан.
"На мою думку, комісія виконала своє завдання: ми завершили роботу, ми вжили всіх заходів, які вимагаються законом, ми затвердили порядок проведення конкурсу, ми оголосили про проведення конкурсу, ми зібрали документи, допустили кандидатів, які відповідали критеріям, ми провели різні тестування та практичні завдання", — зазначила Штефан.
За її словами, всі кандидати на пост очільника БЕБ проходили спеціальну перевірку у травні 2025 року. Штефан наголосила, що єдине, що зараз може зробити комісія — це знову подати всі необхідні документи, які раніше відхилив Кабмін.
"Переможець конкурсу працював понад 20 років на різноманітних посадах, і наскільки відомо комісії, в нього є доступ до державної таємниці. Дозвольте мені повторити: всі 16 фіналістів, в тому числі переможець конкурсу, успішно пройшли спеціальну перевірку у травні 2020 року, і результати спеціальної перевірки ніколи не переглядалися і не скасовувалися", — зауважила Штефан.
Водночас під час засідання стало відомо, що Олександр Цивінський, який переміг у конкурсі, просив надати лист від СБУ, який став підставою для не затвердження урядом його на посаді голови БЕБ, але отримав відмову. Проте у комісії зазначили, що документ має гриф "обмеженого доступу" й порадили Цивінському звернутися до відомства "напряму".
Згідно з інформацією, яка розміщена на сайті уряду, Цивінський народився у Львові. У 1999 році здобу середню освіту у СШ №27 і вступив до Львівського інститут внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України. У 2003 році закінчив навчання із відзнакою за спеціальністю "правознавство". Цього ж року був призначений на посаду слідчого у Галицькому РВЛМУ ГУ МВС України.
У 2007 році був призначений на посаду слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів проти та здоровʼя особи слідчого управління ГУНП у Львівській області. Після цього працював: старшим слідчим, старшим слідчим в ОВС, старшим слідчим в ОВС — криміналістом, заступником начальника відділу.
Звільнився з ОВС у 2015 році й у цьому ж році розпочав роботу у Національному антикорупційному бюро. У НАБУ був призначений спочатку на посаду старшого детектива, а потім на посаду старшого детектива — керівника відділу. На даній посаді працює до теперішнього часу.
За інформацією "Дзеркала тижня", батько Цивінського проходив службу в СРСР і після розпаду Союзу залишився у Росії, де нині, може отримувати пенсію як колишній військовослужбовець. Журналісти вказують, що він має паспорт країни-агресорки й "активну сторінку в "одноклассниках" — шанувальник радянщини та флоту РФ, де, судячи з фото, проходив службу.
За повідомленням "РБК-Україна", сам Олександр Цивінський неодноразово публічно наголошував на своїй проукраїнській позиції, однак офіційних коментарів щодо родинних зв’язків не давав.
Нагадаємо, комісія з проведення конкурсу на зайняття посади директора БЕБ 25 червня рекомендувала уряду кандидатуру Олександра Цивінського. За нього проголосувало три іноземних члени комісії, попри те, що під час засідання стало відомо, що Цивінський має родичів із російським громадянством. Сам Цивінський пояснював, що паспорт РФ має його батько, однак із ним він уже не спілкується упродовж кількох років.
Однак уряд під час засідання 7 липня відмовився затверджувати Олександра Цивінського на посаді керівника Бюро економічної безпеки України та попросив комісію повторно подати кандидатів на посаду. У Кабміні пояснили, що таке рішення ухвалили після вивчення додаткових матеріалів, наданих, зокрема, Службою безпеки України, які "стосуються питань національної безпеки та містять відповідні безпекові оцінки".