У пункті пропуску "Угринів-Долгобичув" на кордоні з Польщею відновлено електропостачання. Відтак, пропуск автобусів і вантажівок здійснюється у звичайному режимі.
Про це повідомила Державна прикордонна служба України.
"Станом на 18:30 електропостачання в пункті пропуску "Угринів-Долгобичув" відновлено. Пропуск автобусів і вантажівок з повною масою до 7,5 тонни здійснюється у звичайному режимі", — йдеться у повідомленні.
За інформацією прикордонників, у черзі на виїзд з України очікують 55 вантажівок, на в'їзд — 50.
Водночас черги з автобусів у пункті пропуску "Угринів-Долгобичув" відсутні.
Польські перевізники 6 листопада розпочали страйк на польсько-українському кордоні. Протести водіїв ускладнили рух для вантажівок.
У Державній прикордонній службі перерахували перелік вимог протестувальників. Частина з них мають технічний характер, проте інша частина стосується принципових, засадничих для України речей.
Ключова вимога — повернення системи видачі дозволів для роботи в країнах Євросоюзу українських перевізників. Після початку повномасштабної війни Європейський Союз пішов на безпрецедентні кроки для підтримки української економіки та на рік скасував необхідність отримання українцями згаданих дозволів. А влітку цього року ЄС продовжив дію цієї норми до червня 2024 року. Тепер польські перевізники вимагають скасувати цю пільгу у принципі та повернути стару дозвільну систему.
Ще одна вимога — посилення правил перевезень за сертифікатом Європейської конференції міністрів транспорту.
13 листопада Україна провела перемовини з польськими перевізниками щодо розблокування кордону. Поки що до спільного знаменника сторони не дійшли.
Нагадаємо, 27 листопада Міністерство інфраструктури Польщі повідомило, що звернулось до України з пропозицією для врегулювання блокади на кордоні, яку організували польські перевізники. Зокрема, польський міністр інфраструктури Анджей Адамчик звернувся до віце-прем’єра Олександра Кубракова з проханням скасувати обов’язкову реєстрацію в системі "єЧерга" транспортних засобів, які повертаються з України до ЄС і розвантажені на прикордонних переходах Зосін — Устилуг та Нижанковичі — Мальховіце.