Фото: istockphoto

На Львівщині протягом тижня госпіталізували з переохолодженням 11 людей

З 29 листопада по 6 грудня на Львівщині по допомогу через холодові травми до лікарень звернулось 12 людей, з них 11 госпіталізували. У потерпілих діагностовано переохолодження або гіпотермію — це стан організму, який характеризується зниженням температури тіла до менше ніж +35°C.

Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації із посиланням на Львівській обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Медики центру нагадують, що температура тіла здорової людини становить +36,6°C, хоча допустимі незначні відхилення від +36,0°C до 36,9°C. А переохолодження, тобто зниження температури тіла до менш ніж +35°C, спричиняє негативні стани організму, а саме призводить до порушення нормальних процесів обміну речовин і знижує здатність організму поповнювати втрати тепла. 

"За підтримку таких (нормальних, — ред.) показників відповідає терморегуляція. І саме вона перша протистоїть холоду, який діє на наш організм.  Як тільки температура тіла починає знижуватися, цей терморегуляційний механізм активізує свій обмін речовин. Це призводить до збільшення утворення тепла та зниження його тепловіддачі. У випадку, коли холод діє на організм тривалий час, власні ресурси вичерпуються, і температура тіла починає знижуватися. От тоді й виникає переохолодження", — пояснила лікарка центру Світлана Когут.

До ключових симптомів гіпотермії відноситься: озноб, утруднена мова, сонливість, гусяча шкіра, цокотіння зубами, порушення координації рухів, зміна кольору шкіри, часткова та повна втрата свідомості, втрата пам’яті, больові відчуття у кінчиках пальців рук та ніг, уповільнене та поверхневе дихання, пульс з порушенням ритму.

Надзвичайники нагадують правила, які допоможуть уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді:

  1. Носити на морозі рукавички, шапку та шалик.

  2. Одягатись так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло, носіть просторий одяг.

  3. Носити зручне та тепле взуття, що не стискає ногу.

  4. Утриматись від вживання алкогольних напоїв, які сприяють розширенню судин та призводять до втрати тепла — це викликає швидке замерзання.

  5. Не курити на морозі. Паління цигарок зменшує периферійну циркуляцію крові й робить кінцівки більш вразливими до дії холоду.

Нагадаємо, у Чернівцях впродовж декількох днів лікарі рятували малюка від переохолодження. Хлопчика знайшли містяни у критичному стані у струмку. Наразі малюк одужав, і тепер на нього чекає довгий шлях пошуку люблячої родини.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 08.12.2023 04:18