Командир однієї із військових частин Миколаївської області незаконно нараховував зарплати своїм підлеглим. Вони самовільно залишили частину і не зʼявлялись на роботу, однак відповідальності за це не понесли.
Про це повідомили у прес-службі Державного бюро розслідувань.
"Слідство встановило, що посадовець був зобов’язаний призупиняти виплати військовим, які самовільно залишили військову частину та протягом трьох днів не повернулись до місця служби. Втім, полковник продовжував нараховувати зарплати навіть військовим, які по три місяці не з'являлися на службу", — йдеться у повідомленні.
У ДБР зазначили, що такими діями офіцер завдав збитків державі на 5,4 мільйона гривень Процес відшкодування грошей бюджету вже розпочався.
"Посадовцю повідомлено про підозру у недбалому ставленні військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 425 КК України)", — наголосили правоохоронці.
Командиру загрожує покарання до восьми років позбавлення волі.
В Україні триває перевірка діяльності та способу життя працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Вона розпочалася після викриття незаконного збагачення колишнього керівника Одеського регіонального центру комплектування Євгена Борисова.
Правоохоронці сформували базу, до якої ввійшли 1800 керівників і заступників керівників ТЦК. Однак у Національному агентстві з питань запобігання корупції розповіли, що провести перевірки абсолютно всіх складно, тому вони застосовують "ризикоорієнтований підхід" і дивляться насамперед на регіони, які, на думку агентства, мають найбільші ризики.
Згодом президент України Володимир Зеленський заявив, що попередні результати перевірки очільників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки — "невтішні".
В Офісі генерального прокурора зазначали, що правоохоронці розпочали досудове розслідування щодо територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в 11 областях. За даними слідства, вони організовували ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.
Нагадаємо, напередодні працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру взводу однієї з військових частин на Одещині, який вимагав з бійців плату за можливість взяти відгул. Ціна питання становила чотири тисячі гривень, а у разі відмови він погрожував підлеглим проблемами з проходженням служби та навіть фізичною розправою.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими