Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні падіння зарплат у приватному секторі в середньому склало від 25% до 50% у порівнянні з довоєнним часом. Найбільше таких – у добувній промисловості та будівництві.
Про це повідомив Нацбанк України у щомісячному макроекономічному та монетарному огляді, передає TrueUA.
За його даними, в Україні поступово зростає частка тих підприємств, які зменшили оплату праці на 10-50%, зокрема в енергетиці, секторі послуг, транспорті та торгівлі.
"Більшість підприємств не в змозі виплачувати зарплату на довоєнному рівні", – наголошують в НБУ.
Зазначається, що зі свого боку сільгосппідприємства переважають серед тих, хто не змінив або навіть підвищив зарплату.
За оцінками фінансистів, зарплати у травні були на 10-60% нижчими за довоєнні (залежно від виду діяльності).
У травні ж у порівнянні з квітнем зросли зарплати для водіїв, медиків та фармацевтів, у переробній промисловості та с/г.
Дещо краща ситуація в бюджетному секторі – персонал частково відправляли у простій із виплатою 2/3 зарплати.
Наголошується, що доходи домогосподарств підтримуються соціальними виплатами, підвищенням пенсій та зростанням грошових виплат військовим.
За даними НБУ, стабілізувалася частка підприємств (більш як 30%), які істотно скоротили працівників і не змінили їхню кількість. Середньозважений рівень зайнятості покращився, що пояснюється сезонністю. Крім того, він усе ще на 25% нижчий, ніж до війни (на 40% на початок березня). Зростання кількості вакансій суттєво поступається приросту резюме навіть для фахівців ІТ.